Справа №766/1996/16-к
н/п 1-кс/766/2554/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.06.2016 року м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_3 про арешт майна кримінальному провадженні №32016230000000004 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 204 ч.3 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням в якому просить накласти арешт в кримінальному провадженні №32016230000000004 на майно, яке вилучене 02.06.2016 р. під час обшуку складських приміщень за адресою: Херсонська область, м. Нова Каховка, м. Таврійськ, вул. Промислова, 10, які використовуються у господарській діяльності службовими особами ТОВ «Диаман-Юг», а саме алкогольну продукцію у пляшках, які марковані пошкодженими марками акцизного податку, які не можливо ідентифікувати у кількості 17838 пляшок.
У провадженні СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області перебуває кримінальне провадження №32016230000000004 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 204 ч.3 КК України, за фактом незаконного виготовлення, зберігання, транспортування та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, вживання яких становить загрозу для життя та здоров`я людей.
В рамках даного кримінального провадження 02.06.2016 року на підставі ухвали слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 30.05.2016 року співробітниками СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області проведено обшук складських приміщень за адресою: Херсонська область, м. Нова Каховка, м. Таврійськ, вул. Промислова, 10, які використовуються у господарській діяльності службовими особами ТОВ «Диаман-Юг». В ході вказаного обшуку виявлено та вилучено алкогольну продукцію у пляшках, які марковані пошкодженими марками акцизного податку, які не можливо ідентифікувати у кількості 17838 пляшок.
Обґрунтовуючи своє клопотання слідчий посилається на те, що вилучена алкогольна продукція є тимчасово вилученим майном та вона є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного із незаконним обігом підакцизних товарів.
Вивчивши клопотання, та додані до нього документи, вислухавши пояснення слідчого, який підтримав клопотання з підстав викладених у ньому, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України слідчий суддя накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у ч.2 ст.167 цього Кодексу.
Згідно зст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення. Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям визначеним ч.2 ст.167 КПК України.
Згідно з ч.7 ст.236 КПК України вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Частина 5 ст.171 КПК України передбачає, що клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченоїстаттею 235цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Відповідно дост. 168 КПКтимчасово вилучити майно може кожен, хто законно затримав особу. Тимчасове вилучення майна можливе також під час обшуку, огляду.
Разом з тим, згідно з вимогамист. 169 КПКтимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено:
1) за постановою прокурора, якщо він визнає таке вилучення майна безпідставним;
2) за ухвалою слідчого судді чи суду, у разі відмови у задоволенні клопотання прокурора про арешт цього майна;
3) у випадках, передбачених частиною п`ятою статті171, частиною шостою статті173цьогоКодексу.
Так, з резолютивної частини ухвали слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 30.05.2016 року вбачається, що дозвіл на вищевказаний обшук надано, з метою відшукання та вилучення насамперед, незаконно виготовлених підакцизних товарів алкогольних напоїв.
За таких обставин, вбачається, що вилучене майно безпосередньо відноситься до переліку майна, визначеного резолютивною частиною ухвали слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області від 30.05.2016 року, а також відноситься до групи товарів, який є вилученим із законного обігу, тобто це майно не є тимчасово вилученим та відповідно у слідчого не має обов`язку виконання вимог ч.5 ст.171 КПК України.
Приймаючи до уваги вищевикладене слідчий суддя не вбачає підстав, для накладення арешту на дане майно, тому клопотання слідчого є необґрунтованим і не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 170-173 КПК України, слідчий судя,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_3 про арешт майна.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Апеляційного суду Херсонської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2016 |
Оприлюднено | 09.06.2023 |
Номер документу | 58364686 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Гонтар Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні