ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м.Харків, пр. Науки, 5
У Х В А Л А
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО
30.05.2016р. № 905/1773/16
за заявою Публічного акціонерного товариства “ Краматорський завод “Кондиціонер” м.Краматорськ (код ЄДРПОУ 05762559)
про визнання банкрутом
Суддя С.С.Тарапата
До господарського суду Донецької області 24.05.16р. надійшла заява Публічного акціонерного товариства “ Краматорський завод “Кондиціонер” м.Краматорськ Донецької області №20.05/2016 від 20.05.16р. про порушення справи про банкрутство згідно ст.95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
В обґрунтування поданої заяви боржник посилається на прийняття власником рішення про ліквідацію товариства та на недостатність майна підприємства для задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом.
Згідно із ч.1 ст.12 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон про банкрутство) господарський суд приймає заяву про порушення справи про банкрутство до розгляду у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті або для повернення заяви.
Вказана заява підлягає поверненню з огляду на наступне:
Відповідно до ч.5 ст.11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” боржник зобов'язаний звернутись до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі, зокрема, якщо під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.
В силу ч.1 ст.95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Так, згідно п.4 ст.111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявляє та вживає заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб.
У випадках, встановлених законом, ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує проведення незалежної оцінки майна юридичної особи, що припиняється.
Відповідно до п.8 ст.111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.
Підставою складення проміжного ліквідаційного балансу, який додається до заяви боржника відповідно до п.3 ст. 11 Закону про банкрутство, є проведення аналізу активів (з урахуванням їх оцінки) та пасивів боржника.
Дотримання визначених вимог та сукупність вказаних дій із доданням доказів їх проведення є підставою для звернення ліквідатора (ліквідаційної комісії) до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 95 Закону про банкрутство, а докази на підтвердження всіх цих дій подаються саме на момент звернення боржника із відповідною заявою.
До заяви боржника, поряд з іншими документами, додана копія проміжного ліквідаційного балансу на 07.01.16р.
В даному проміжному ліквідаційному балансі розділ І “Необоротні активи” (Актив балансу) та розділ ІІ “Довгострокові зобов'язання і забезпечення” (пасив балансу) взагалі не заповнені.
Також, суд зазначає, що відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №335 (30) 2015р., оприлюднення відомостей про припинення ПАТ “Краматорський завод “Кондиціонер” було здійснено з 29.10.15р. по 08.11.15р. Граничний строк для пред'явлення кредиторами своїх вимог до боржника був встановлений до 09.01.16р. Вказаний строк також зазначений у доданих до заяви Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 29.01.16р. та оголошені в газеті “Голос України” від 13.11.15р. №212 (6216).
Відповідно до приписів Цивільного кодексу України ліквідаційний баланс має бути складений тільки після закінчення встановленого строку.
Ліквідаційний баланс, що доданий до заяви про банкрутство Публічного акціонерного товариства “Краматорський завод “Кондиціонер” складений станом на 07.01.16р., тобто до закінчення визначеного учасниками строку для заявлення кредиторами своїх вимог, що є передчасним. Крім того, згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.11.15р. “Про перенесення робочих днів у 2016 році” 07.01.16р., є святковим днем, що ставить під сумнів достовірність дати складання ліквідаційного балансу.
Суд вважає, що відсутність в ліквідаційному балансі даних щодо всіх активів та пасивів Публічного акціонерного товариства “ Краматорський завод “Кондиціонер” м.Краматорськ та передчасне його складання є підставою для повернення заяви без розгляду.
Крім того, в доданих до заяви документах відсутній реєстр кредиторів, який обов'язково додається до заяви про порушення справи про банкрутство (п.3 ст.11 Закону про банкрутство).
Згідно п. 1 ст.15 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі, та з підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.
З огляду на вищевикладене, заява Публічного акціонерного товариства “Краматорський завод “Кондиціонер” м.Краматорськ Донецької області №20,05/2016 від 20.05.16р. про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню без розгляду на підставі п.1 ст.15 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Відповідно до п.2 ст.15 вказаного закону повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.
Враховуючи викладене та керуючись п.1 ст.2, ч.5 ст.11, п.1 ст.15, п.1 ст.95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції від 22.12.11р. із змінами та доповненнями, ст.111 Цивільного кодексу України, ст.ст.4-1, 32-34, 43, 63, 86 Господарського кодексу України, господарський суд
У Х В А Л И В:
Повернути без розгляду заяву Публічного акціонерного товариства “ Краматорський завод “Кондиціонер” м.Краматорськ Донецької області №20.05/2016 від 20.05.16р. про порушення справи про банкрутство в порядку ст.95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Додаток: заява з доданими документами всього на 154 арк., конверт.
Суддя С.С. Тарапата
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2016 |
Оприлюднено | 22.06.2016 |
Номер документу | 58369569 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
С.С. Тарапата
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні