Справа № 461/3886/16-к
Провадження № 1-кс/461/2944/16
УХВАЛА
16.06.2016 року м. Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_4 про арешт майна
в с т а н о в и в:
У провадженні старшого слідчого в ОВС СУ ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_4 перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016140000000589 від 20.05.2016року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
Старший слідчий в ОВС СУ ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_4 за погодженням із начальником відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні Прокуратури Львівської області ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на майно шляхом заборони розпоряджатися будь-яким чином та використовувати вантаж (тканину), який був виявлений в автомобілі марки «Renault» д.р.н. НОМЕР_1 з причіпом д.р.н. НОМЕР_2 .
Обґрунтовує клопотання тим, що посадові особи митних постів «Смільниця», «Мостиська», «Краковець», «Угринів», «Грушів» та «Рава-Руська» Львівської митниці, використовуючи свої службові повноваження, здійснюють незаконний пропуск товарів через митний кордон України, які переміщуються з Республіки Польща в Україну.
Згідно оперативних даних механізм протиправної діяльності полягає в тому, що співробітники вказаних митних постів Львівської митниці ДФС спільно із невстановленими особами, організували та налагодили систему переміщення товарів по так званій «нормі». Вантажі переміщуються через державний кордон України в межах неоподаткованого мінімуму (вага товару до 50 кг., а вартість до 500 Євро на одну особу). Вказані переміщення є вигідними для підприємців оскільки за переміщення вантажу, останні не сплачують митні чи інші платежі. Таким чином посадові особи митних постів Львівської митниці ДФС сприяють незаконному переміщенню вантажів на митну територію України у великих об`ємах, що наносить значну шкоду економічним інтересам України. Вказаним шляхом в основному переміщуються товари широкого вжитку тканина, одяг, взуття, автомобільні шини, канцелярські товари, побутова хімія, продукти харчування та ін.
Крім цього посадовими особами Львівської митниці ДФС періодично здійснюється пропуск вантажних транспортних засобів, які переміщують вантажі по так званій «сірій» схемі. Схема полягає у переміщенні вантажними автомобілями, які слідують через міжнародні автомобільні пункти пропуску в зоні діяльності Львівської митниці ДФС товарів з так званим «пересортом» чи заниженням митної вартості в межах профілів ризику. По вказаній схемі переміщуються широкий спектр товарів (серед основних: промислова група, промислове обладнання, комплектуючі, автомобільні запчастини, побутова техніка та ін.).
Після незаконного переміщення товарів (вантажів) через митний кордон України за сприянням службових осіб Львівської митниці ДФС транспортні засоби прямують до місць «перегрузу», частота використання яких може змінюватись в залежності від властивостей вантажів.
Проведеними ГВ БКОЗ УСБУ у Львівській області заходами встановлено, що одним із пунктів перевантаження товарів, які переміщуються через митний кордон України, по вищезазначеній схемі в зоні діяльності пункту пропуску «Смільниця» єприватне подвір`я, що за адресою АДРЕСА_1 , нежитлові будівлі на якому, відповідно до інформаційної довідки №61338308 від 14.06.2016 року, належать ОСОБА_5 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 . Транспортування вантажів з вказаного пункту «перегрузу» до пунктів призначення здійснюється вантажним автомобілем марки «Renault» д.р.н. НОМЕР_1 з причіпом д.р.н. НОМЕР_2 .
14.06.2016 року на підставі ухвали слідчого судді проведено обшук в нежитловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , в ході проведення якого було виявлено автомобіль марки «Renault» д.р.н. НОМЕР_1 з причіпом д.р.н. НОМЕР_2 . При візуальному огляді автомобіля, після його відкриття, на підставі ухвали слідчого судді Галицького районного суду м.Львова ОСОБА_1 , про проведення обшуку у вказаному автомобілі, було встановлено, що він заповнений вантажем (тканиною). Жодних документів під час обшуку про походження вказаного товару надано не було, а тому орган досудового слідства вважає, що вказаний товар, який виявлено у вантажному автомобілі марки «Renault» д.р.н. НОМЕР_1 з причіпом д.р.н. НОМЕР_2 отриманий в результаті вчинення кримінального правопорушення.
15.06.2016 року допитано у якості свідка ОСОБА_6 , який являється представником по довіреності (№08/06-1 від 08.06.2016) ТзОВ «Тіко-Текст» ЄДРПОУ 33672408, яке здійснює свою господарську діяльність за адресою: Полтавська область, м.Комсомольськ, вул. Строна, 3, який повідомив, що вантаж тканина, яку було виявлено в автомобіль марки «Renault» д.р.н. НОМЕР_1 з причіпом д.р.н. НОМЕР_2 належить ТзОВ «Тіко-Текст» ЄДРПОУ 33672408 і він по договору зберігання повинен був її отримати. При цьому останній не надав жодних документів, які підтверджують право власності на товар, виявлений при обставинах вище (договорів купівлі-продажу, рахунків фактур, специфікацій та інш.), а тому в органу досудового розслідування є підстави вважати, що даний товар отриманий в результаті вчинення кримінального правопорушення.
Постановою старшого слідчого СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 від 15.06.2016 року вищевказаний вантаж визнано речовим доказом.
Відповідно до ч.1 ст.167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Згідно вимог ч.2 ст.167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом.
Частиною першою ст.170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів.
Частиною третьою ст.170 КПК України встановлено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Згідно ч.11 ст.170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
На підставі ч.2 ст.172 КПК України слідчий суддя вважає за можливе розглядати клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться майно, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Заслухавши пояснення слідчого, прокурора, оглянувши матеріали клопотання, враховуючи правову підставу для арешту майна, достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення, наслідки арешту, розумність та співрозмірність обмеження права власності, завдання кримінального провадження, інші обставини, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.131, 132, 170,172, 173 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в:
клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно задоволити.
Накласти арешт, заборонити розпоряджатися та використовувати вантаж (тканину), який був виявлений в автомобілі марки «Renault» д.р.н. НОМЕР_1 з причіпом д.р.н. НОМЕР_2 .
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Апеляційного суду Львівської області, в строки, передбачені ст.395 КПК України.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 58386263 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Зубачик Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні