Ухвала
від 17.06.2016 по справі 444/1269/16-ц
ЖОВКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 444/1269/16-ц

Провадження № 2-з/444/1/2016

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2016 року Жовківський районний суд Львівської області у складі :

головуючого судді Ясиновський Р. Б.

секретар судового засідання Реміцька І.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, -

ВСТАНОВИВ :

17.06.2016 р. о 14.07 год. ОСОБА_1 звернулася до Жовківського районного суду Львівської області із заявою про забезпечення позову до подання позовної заяви . Просить постановити ухвалу про заборону ОСОБА_2 відчужувати будинок № 8 по вул. Морозовського в с. Гори Жовківського району Львівської області та земельну ділянку кадастровий № 4622787200:05:003:0026 за цією ж адресою, до вступу в законну силу рішення суду у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_2, треті особи державний нотаріус Жовківської державної нотаріальної контори ОСОБА_4 та Жовківська РДА «Про визнання недійсними договору дарування житлового будинку та договору дарування земельної ділянки».

Клопотання мотивоване тим, що 21 червня 2016 року її представником як позивача - адвокатом ОСОБА_5, буде подано позовну заяву до ОСОБА_3 і ОСОБА_2, треті особи - державний нотаріус Жовківської державної нотаріальної контори ОСОБА_4 та Жовківська районна державна адміністрація «Про визнання недійсними договору дарування житлового будинку та договору дарування земельної ділянки», кадастровий № 4622787200:05:003:0026, від ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2, за адресою : Львівська область, Жовківський район, с. Гори, вул. Морозовського, буд. 8, від 18 серпня 2015 року.

24 травня 2016 року, Львівським окружним адміністративним судом, винесено рішення про скасування розпорядження Жовківської РДА, яке послужило підставою для вчинення правочину - дарування ОСОБА_2 вказаних будинку та земельної ділянки.

Однак, у даний час, ОСОБА_2 поки що є власником подарованих будинку та земельної ділянки і, отримавши копію позовної заяви, може із помсти відчужити будинок і земельну ділянку на користь будь-яких сторонніх осіб, не чекаючи рішення суду у цивільній справі за позовом про визнання договорів недійсними.

Таким чином, вважає, що з метою гарантованої реальної можливості захистити свої права та уникнути ризиків нанесення їй шкоди, для забезпечення позову суд має вжити заходи по унеможпивленню відчуження вказаних будинку та земельної ділянки ОСОБА_2, до вступу в законну силу рішення у цивільній справі за позовом про визнання договорів недійсними.

Отже, як вбачається із заяви ОСОБА_1, вона просить забезпечити позов до подання позовної заяви.

Заявниця ОСОБА_1 в судове засідання за викликом не прибула, хоча про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, що стверджується довідкою-телефонограмою. З жодними іншими заявами чи клопотаннями до суду не зверталася.

Відповідно до ст.. 153 ч. 2 ЦПК України, заява про забезпечення позову, подана до подання позовної заяви, розглядається судом не пізніше двох днів з дня її подання. У разі обґрунтованої вимоги заявника заява про забезпечення позову, подана до подання позовної заяви, розглядається лише за його участю без повідомлення особи, щодо якої просять вжити заходи забезпечення позову.

Таким чином, враховуючи вимоги ст.. 153 ч. 2 ЦПК України, а також те, що заявник ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, з жодними іншими клопотаннями чи заявами до суду не зверталася, суд вважає за можливе заяву розглянути у відсутності заявника ОСОБА_1 на підставі поданих нею документів.

Вивчивши дану заяву, суд встановив, що заява про забезпечення позову не відповідає вимогам ст. 151 ЦПК України.

Так, відповідно до ч. 1 ст.. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.

Відповідно ж до ч. 3 вказаної статті, забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

А згідно ч. 4 вказаної статті, за заявою заінтересованої особи суд може забезпечити позов до подання позовної заяви з метою запобігання порушенню права інтелектуальної власності. До заяви про забезпечення позову додаються документи та інші докази, які підтверджують, що саме ця особа є суб'єктом відповідного права інтелектуальної власності і що її права можуть бути порушені у разі невжиття заходів забезпечення позову. До заяви додаються також її копії відповідно до кількості осіб, щодо яких просять вжити заходи забезпечення позову, та документ, що підтверджує сплату судового збору за подання заяви про забезпечення позову.

Таким чином вбачається, що відповідно до ст.. 151 ЦПК України, суд може забезпечити позов до подання позовної заяви лише в єдиному виключному випадку, а саме з метою запобігання порушенню права інтелектуальної власності .

Як вбачається із заяви, заявник ОСОБА_1 просить забезпечити позов шляхом заборони ОСОБА_2 відчужувати будинок № 8 по вул. Морозовського в с. Гори Жовківського району Львівської області та земельну ділянку кадастровий № 4622787200:05:003:0026 за цією ж адресою, до вступу в законну силу рішення суду у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_2, треті особи державний нотаріус Жовківської державної нотаріальної контори ОСОБА_4 та Жовківська РДА «Про визнання недійсними договору дарування житлового будинку та договору дарування земельної ділянки».

Таким чином, з даної заяви не вбачається спір про право інтелектуальної власності.

Отже, на думку суду, заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст.. 151 ЦПК України.

Відповідно до ст. 153 ч. 8 ЦПК України, суд встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст.. 151 ЦПК України, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

А тому, суд прийшов до переконання, що заява подана ОСОБА_1 про забезпечення позову, не відповідає вимогам ст.. 151 ЦПК України, у зв»язку із чим відповідно до вимог ст.. 153 ч. 8 ЦПК України, таку необхідно повернути заявнику.

Керуючись ст. 153 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ :

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову - повернути заявнику.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пВ»яти днів з дня її проголошення, а у разі якщо її було постановлено без участі особи, яка її оскаржує - протягом пВ»яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається Апеляційному суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Ясиновський Р. Б.

СудЖовківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення17.06.2016
Оприлюднено22.06.2016
Номер документу58386308
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —444/1269/16-ц

Ухвала від 17.06.2016

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Ясиновський Р. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні