ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 червня 2016 р. м. Чернівці справа № 824/402/16-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Спіжавка Г.Г., розглянувши матеріали адміністративного позову Оселівської сільської ради Кельменецького району Чернівецької області до державного реєстратора Реєстраційної служби Чернівецького міського управління юстиції Напори Іванни Василівни, державного реєстратора Реєстраційної служби Чернівецького міського управління юстиції Ткача Олександра Васильовича, Управління державної реєстрації Головного управління юстиції у Чернівецькій області, Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Чернівецької міської ради, Чернівецької філії державного підприємства "Інформаційний центр" про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію та зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
Оселівська сільська рада Кельменецького району Чернівецької області звернулася до суду з позовом до державного реєстратора Реєстраційної служби Чернівецького міського управління юстиції Напори Іванни Василівни, державного реєстратора Реєстраційної служби Чернівецького міського управління юстиції Ткача Олександра Васильовича, Управління державної реєстрації Головного управління юстиції у Чернівецькій області, Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області. Треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Чернівецька міська рада, Чернівецька філія державного підприємства "Інформаційний центр".
В поданому позові позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 26813408 від 07.12.2015 року о 12:46:57 державного реєстратора прав на нерухоме майно Напори Інни Василівни;
- визнати протиправним та скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер: 26814120 від 07.12.2015 року, о 12:58:25 державного реєстратора прав на нерухоме майно Ткача Олександра Васильовича;
- зобов'язати відповідачів скасувати номер запису про право власності: 12396537 дата та час державної реєстрації 30.11.2015 року 18:26:44, згідно якого зареєстровано право власності за товариством з обмеженою відповідальністю "Т.Г. Шевченка" с. Оселівка Кельменецького району Чернівецької області код ЄДРПОУ: 03801611, на нежитлове приміщення, що знаходиться за адресою: вул. Центральна, 1 А Кельменецького району Чернівецької області, адміністративна будівля літ. А-2 загальною площею 188,9 кв.м., реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 797046373220;
- зобов'язати відповідачів скасувати номер запису про право власності: 12397225 дата та час державної реєстрації 30.11.2015 року о 18:50:16, згідно якого зареєстровано право власності за товариством з обмеженою відповідальністю "Т.Г. Шевченка" с. Оселівка Кельменецького району Чернівецької області код ЄДРПОУ: 03801611, на нежитлове приміщення, що знаходиться за адресою: вул. Центральна, 1 Б с. Оселівка Кельменецького району Чернівецької області, котельня літ. А загальною площею 110,3 кв.м., реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 797084873220.
Крім того, із вказаним позовом, позивачем заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Частиною першою статті 107 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву на предмет дотримання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, суд залишає її без руху з наступних підстав.
Згідно зі статтею 105 КАС України позов пред'являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим статтею 106 КАС України.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI (Закон №3674-VI).
Статтею 4 Закону № 3674-VI визначено розміри ставок судового збору. Так, за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати (1378,00 грн).
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" станом на 1 січня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1378,00 грн.
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону №3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з позовної заяви, вона містить чотири вимоги немайнового характеру.
Таким чином, позивач, як юридична особа, за подання даного адміністративного позову зобов'язаний сплатити судовий збір у розмірі 5 512 грн. (за 4 позовні вимоги немайнового характеру). Однак, позивачем сплачено судовий збір лише за одну вимогу немайнового характеру в розмірі 1378 грн.
Між тим, позивач у своїй позовній заяві просив суд відстрочити йому сплату судового збору. В обґрунтування вказував, що на реєстраційному рахунку сільської ради відсутні кошти, а тому вона не в змозі у повному обсязі сплатити судовий збір.
Розглянувши вказане клопотання, суд приходить до висновку, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Питання про відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати регулюється Законом № 3674-VI. Так, положеннями статті 8 вказаного Закону передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судовому збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
У відповідності до частини першої статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що єдиною підставою для звільнення, розстрочки, відстрочки від сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони, тобто фізичної або юридичної особи. Звільнення сторони від сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду. При цьому, клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в позовній заяві, яка подається до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Статтею 129 Конституції України передбачено, що однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.
У зв'язку із цим обставини, пов'язані з відсутністю у юридичної особи коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для відстрочення від такої сплати.
Разом з тим, позивачем не надано до суду жодного доказу на підтвердження обставин того, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору за поданий ним позов у встановленому законом порядку, а наведені ним обставини не є підставою для відстрочення сплати судового збору.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, судом встановлено, що в прохальній її частині відсутній зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Так, відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
При цьому, позивач, зазначаючи відповідачами Управління державної реєстрації Головного управління юстиції у Чернівецькій області та Головне територіальне управління юстиції у Чернівецькій області не зазначив зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Також, позивачем не зазначено щодо якого з відповідачів звернута третя та четверта позовна вимога.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовна заява подана позивачем без додержання вимог статті 106 КАС України.
Частина перша статті 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Суд вважає, що без усунення вказаних вище недоліків, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі, тому надає позивачу строк для усунення зазначеного вище недоліку шляхом приведення позовної заяви у відповідність до статті 106 КАС України.
На підставі наведеного та керуючись ч.1 ст. 108, ст.165 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. В задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору відмовити.
2. Позовну заяву залишити без руху.
3. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня отримання позивачем копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
4. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Г.Г. Спіжавка
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2016 |
Оприлюднено | 23.06.2016 |
Номер документу | 58403452 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Спіжавка Георгій Георгійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Спіжавка Георгій Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні