Справа № 755/5372/16-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне рішення)
"01" червня 2016 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Катющенко В.П.
при секретарі - Дудник В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва, цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Публічне акціонерне товариство «Універсал Банк», звернулося до Дніпровського районного суду м. Києва з позовом, в якому просить суд: стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» заборгованість за кредитним договором № CL146831 від 18 лютого 2014 року станом на 8 жовтня 2015 року в сумі 101 403 гривні 72 копійки; покласти на відповідача судовий збір.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 18 лютого 2014 року між Публічним акціонерним товариством «Універсал Банк» та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір № CL146831, відповідно до умов якого банк надав позичальнику кредитні кошти в сумі 87 307,20 гривень (п. 1 Додатку № 2 до кредитного договору № CL146831 від 18 лютого 2014 року) строком до 15 лютого 2017 року (п. 3.2.). Відповідно до п. 2 Додатку № 2 до кредитного договору цільовим призначенням кредиту є - задоволення особистих потреб позичальника як споживача, а саме: на придбання позичальником автомобіля марки Ford, модель - Fiesta, за договором купівлі-продажу № 27-2014 від 07 лютого 2014 року, укладеного з ТОВ «Віннер Форд Севастополь», код ЄДРПОУ 25140972; на погашення заборгованості позичальника перед страховою компанією щодо сплати страхової премії за договором страхування життя № УБМ0062019 від 17 лютого 2014 року, укладеного між позичальником та ПрАТ «Ренесанс Життя», код ЄДРПОУ 33948564. Сторони погодили, що тип процентної ставки за договором визначається як фіксована процентна ставка (п. 5 Додатку № 2 до кредитного договору). Відповідно до п. 5.1. Додатку № 2 до кредитного договору за користування кредитом/кредитними коштами позичальник зобов'язується сплачувати кредитору проценти у розмірі 12,8% річних. Позивач виконав свої зобов'язання у повному обсязі, а саме в порядку передбаченому п. 3.1. кредитного договору видав відповідачу кредитні кошти, шляхом перерахування коштів на його поточний рахунок, а саме вказані кошти було перераховано на рахунок № НОМЕР_1, що підтверджується випискою по особовому рахунку позичальника. В свою чергу, позичальник зобов'язався своєчасно сплачувати проценти за користування кредитом, повернути кредит у визначені договором терміни, а також виконати інші свої зобов'язання згідно кредитного договору. Однак, в порушення умов кредитного договору та чинного законодавства України відповідач не виконує взяті на себе зобов'язання. Сума заборгованості за кредитним договором № CL146831 від 18 лютого 2014 року станом на 28 жовтня 2015 року складає 101 403,72 гривень, з яких: прострочена заборгованість по кредиту - 33 518,20 гривень; сума дострокового стягнення кредиту - 42 255,36 гривень; відсотки - 12 515,45 гривень; пеня - 13 114,71 гривень.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, в позовній заяві просив у разі неявки представника позивача у судове засідання, провести розгляд цивільної справи за відсутності представника позивача, позовні вимоги підтримують в повному обсязі, проти ухвалення заочного рішення не заперечують.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, відповідно до вимог ст. ст. 74, 75, 76 Цивільного процесуального кодексу України, про причини неявки в судове засідання суд не повідомив.
Відповідно до ст. 224 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника позивача та відповідача, та за згодою представника позивача ухвалити заочне рішення.
У відповідності до ч.2 ст. 197 Цивільного процесуального кодексу України, у зв'язку з неявкою в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити відсотки.
Як вбачається з матеріалів справи, 18 лютого 2014 року між Публічним акціонерним товариством «Універсал Банк» та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір № CL146831, за яким кредитор надав позичальнику кредитні кошти у сумі та на умовах, визначених у цьому договорі та Додатках до нього, а позичальник зобов'язується погасити кредит, сплатити проценти за користування ним, відповідні комісії, неустойку та інші платежі на умовах та в порядку, визначених договором та відповідними додатками до нього.
Відповідно до п.п. 1-3 Додатку № 2 до кредитного договору, основна сума кредиту, яку позичальник отримує від кредитора та зобов'язується повернути її кредитору: 87 307 гривень 20 копійок. Цільове призначення кредиту: на задоволення особистих потреб позичальника як споживача, а саме: на придбання позичальником автомобіля: марка - FORD, модель - FIESTA, за договором купівлі-продажу № 27-2014 від 07 лютого 2014 року, укладеного з ТОВ «Віннер Форд Севастополь», код ЄДРПОУ 25140972, на погашення заборгованості позичальника перед страховою компанією щодо сплати страхової премії за договором страхування життя № УБМ0062019 від 17 лютого 2014 року, укладеного між позичальником та ПрАТ «Ренесанс Життя» та код ЄДРПОУ 33948564. Строк кредитування (строк користування кредитом): 36 міс. Дата надання кредитором позичальнику кредиту: 18 лютого 2014 року. Дата повернення позичальником кредитору всієї суми кредиту: 15 лютого 2017 року, якщо тільки не застосовуються (не встановлено) інший, більш скорочений, строк/термін повернення суми кредиту (або його частини), визначений умовами договору та/або Графіком щомісячних платежів.
Згідно п. 5 Додатку № 2 до кредитного договору, сторони погодили, що тип процентної ставки за договором визначається як фіксована процентна ставка. За користування кредитними коштами позичальник зобов'язується сплачувати кредитору згідно умов договору проценти в розмірі 12,8% річних.
Відповідно до п.п. 6.1. п. 6 Додатку № 2 до кредитного договору, позичальник зобов'язується сплатити кредитору комісію за надання кредиту у розмірі 2 610,49 гривень,, що сплачується 18 лютого 2014 року.
Згідно п.п. 7.2. п. 7 Додатку № 2 до кредитного договору, датою сплати щомісячного платежу вважається останній робочий день, що передує 15 числу кожного місяця.
Відповідно до п.п. 2.2., 2.3. Розділу 2 кредитного договору, проценти на фактичний залишок за кожним окремим видом зобов'язання позичальника обчислюється, виходячи з фактичної кількості днів у місяці та році, що складається з 360 днів (фактична к-ть/360), включаючи дату надання кредиту, в яку вони починають нараховуватися, але не включаючи дату фактичного повного погашення кредиту. Проценти нараховуються на щоденній основі на суму несплаченого щоденного залишку кредиту.
Згідно з ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно п.п. 6.2.1. п. 6.2. Розділу 6 кредитного договору, позичальник зобов'язаний повністю та своєчасно виконувати усі свої зобов'язання за цим договором.
За правилом статті 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
У відповідності з положенням частини 1 статті 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Положенням статті 611 Цивільного кодексу України, визначено правові наслідки порушення зобов'язання. Так, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки встановлені договором або законом, зокрема:
1. припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору;
2. зміна умов зобов'язання;
3. сплата неустойки;
4. відшкодування збитків та моральної шкоди.
Відповідно до п. 2.4. Розділу 2 кредитного договору, у випадку несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання позичальника за договором кредитор має право стягнути з позичальника пеню, а позичальник при цьому зобов'язується сплатити таку пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми простроченого платежу за кожен день прострочення виконання зобов'язання відповідно до вимог чинного законодавства України, у тому числі нормативних актів НБУ.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем були виконані умови кредитного договору в частині надання відповідачу кредитних коштів, в той же час відповідачем були порушені умови кредитного договору в частині повернення кредитних коштів, сплати процентів за користування кредитними коштами, у зв'язку з чим станом на 28 жовтня 2015 року заборгованість за кредитним договором № CL146831 від 18 лютого 2014 року становить 101 403,72 гривень, з яких: прострочена заборгованість по кредиту - 33 518,20 гривень; сума дострокового стягнення кредиту - 42 255,36 гривень; відсотки - 12 515,45 гривень; пеня - 13 114,71 гривень.
Згідно п.п. 6.1.7. п. 6.1. Розділу 6 кредитного договору, керуючись чинним законодавством України, зокрема, ст. 611 Цивільного кодексу України, має право відмовити позичальнику в наданні кредиту (частково або в повному обсязі) та/або вимагати від позичальника дострокового повернення всієї наданої йому суми кредиту та сплати плати за користування кредитними коштами, змінивши при цьому термін/строк повернення кредиту та/або терміни/строки погашення (в сторону зменшення) в порядку, визначеному цим договором, у разі порушення позичальником умов цього договору та/або настання будь-якої події, що може погіршити фінансовий стан позичальника та/або вплинути на його здатність або бажання виконувати власні зобов'язання за цим договором.
Відповідно до ст. 60 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
У відповідності до ст. 212 Цивільного процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, вимоги позивача, щодо стягнення заборгованості за кредитним договором, у зв'язку з порушенням умов договору в частині сплати кредиту та відсотків заявлені правомірно та ґрунтуються на вимогах закону.
За таких обставин, враховуючи, що відповідачем заперечень на позовну заяву не подавалось, суд приходить до висновку, що цивільне (майнове) право позивача по отриманню від відповідача кредитної заборгованості, відсотків, пені підлягає судовому захисту в порядку визначеному пунктом 5 частини 2 статті 16 ЦК України, а відповідно позов Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст.88 Цивільного процесуального кодексу України суд присуджує відповідачу до сплати на користь позивача понесені та документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1 521 гривня 06 копійок, який сплачено позивачем за подання даного позову до суду.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 526, 533, 610 - 612, 629, 1054 Цивільного кодексу України, ст.ст. 10, 14, 60, 88, 197, 209, 210, 212-215,218, 224-228, 294 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» заборгованість за кредитним договором № CL146831 від 18 лютого 2014 року у розмірі 101 403 гривень 72 копійки та судовий збір у розмірі 1 521 гривня 06 копійок, а всього 102 924(сто дві тисячі дев'ятсот двадцять чотири) гривні 78 (сімдесят вісім) копійок.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2016 |
Оприлюднено | 23.06.2016 |
Номер документу | 58413635 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Катющенко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні