Ухвала
від 25.11.2015 по справі 229/4442/15-к
ДРУЖКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Номер провадження 1-кс/229/681/2015

Справа № 229/4442/15-к

25 листопада 2015 р. м. Дружківка

Слідчий суддя суддя Дружківського міського суду Донецької області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі заступника начальника СВ Дружківського відділення поліції Артемівського ВП ГУНП в Донецькій області майор поліції ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ Дружківського МВ ГУМВС України в Донецькій області у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015050260001457 від 15.10.2015 року про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю

ВСТАНОВИВ:

До Дружківського міського суду Донецької області надійшло клопотання заступника начальника СВ Дружківського відділення поліції Артемівського ВП ГУНП в Донецькій області майор поліції ОСОБА_3 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Суд перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку учасників кримінального провадження приходить до наступних висновків:

Клопотання надійшло до суду «26» 11. 2015року

Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

Клопотання слідчого вмотивовано тим що, у провадженні СВ Дружківського відділення поліції Артемівського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування ЄРДР №12015050260001457 від 15.10.2015 року, за ознаками тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190 КК України, за фактом шахрайського заволодіння невідомими особами грошовими коштами з використанням електронно-обчислювальної техніки шляхом проведення незаконних транзакцій в платіжних системах ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

У ході досудового розслідування встановлено, що зловмисники у невстановлений слідством час, з метою виведення коштів з платіжної системи ІНФОРМАЦІЯ_1 створили низку аккаунтів в платіжній системі ІНФОРМАЦІЯ_2 , які було зареєстровано на анкетні дані сторонніх осіб. В подальшому зловмисники намагалися легалізувати кошти через транзакції на аккаунти реальних користувачів платіжної системи.

Згідно відповіді ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » звернення зловмисників до адміністрації платіжної системи ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо доступу до облікових записів системи та проведення електронних платежів, здійснювалося через глобальну мережу Інтернет, періодично з наступних ІР-адрес: НОМЕР_1

Адміністрування вказаних ІР-адрес здійснюється оператором телекомунікаційних послуг ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », Код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 , яке володіє інформацією щодо анкетних даних абонента, інформацією про фактичні адреси виходу в мережу Інтернет, ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання (МАС адреса, мережеве обладнання тощо).

Слідчий довів, що отримані у оператора телекомунікації відомості можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.

Для проведення всебічного, повного, об`єктивного досудового розслідування, з метою встановлення обставин злочину, місцезнаходження, ролі усіх учасників шахрайського заволодіння майном, способу скоєння злочину, беручи до уваги, що інформація про абонентів зберігається оператором телекоммунікацій нетривалий час, виникла необхідність в отриманні у оператора телекомунікаційних послуг ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » деталізованої інформації про анкетні дані користувачів, ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання, фактичні адреси, з яких було здійснено доступ до мережі Інтернет згідно вказаних періодів та ІР-адрес.

Клопотання необхідно розглянути без виклику представника особи, у володінні якої знаходяться вказані документи, з метою недопущення їх зміни або знищення.

Досудовим слідством доведено, необхідність розглянути це клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходяться запитувані речі, з метою недопущення їх зміни або знищення.

Відповідно до ч.2.ст.163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Дане клопотання слід розглядати без особи у володінні якої знаходяться речі, зазначені у клопотанні слідчого, бо слідчим повністю та обґрунтовано доведено, що існує реальна загроза зміни або знищення документів. Зазначені речі та документи не є речами, до яких заборонено доступ (відповідно до ст. 161 КПК): листуванням або іншою формою обміну інформацією між захисником та його клієнтом або будь-якою особою, яка представляє його клієнта, у зв`язку з наданням правової допомоги, або об`єктами, які додані до такого листування чи інших форм обміну інформацією.Тимчасовий доступ до документів є заходом забезпечення кримінального провадження, передбачений ст.. 131 ч.2 п.5 КПК України, органом досудового слідства доведено необхідність застосування цього заходу, що передбачено ст.. 132 КПК України. Вказані обставини є достатніми підставами, передбаченими ст.. 163 ч.6 КПК України, для постановлення ухвали про надання тимчасованого доступу до документів та речей, які містять охоронювану законом таємницю. містять охоронювану законом таємницю. Було доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Таким чином, клопотання органу досудового слідства є обґрунтованим, заснованим на законі, доводи слідчого знайшли своє підтвердження в ході судового засідання, в зв`язку з чим клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131-132, 159, 163-164 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання заступника начальника СВ Дружківського відділення поліції Артемівського ВП ГУНП в Донецькій області майор поліції ОСОБА_3 , - задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до інформації про персональні дані абонента, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (МАС адреса, мережеві налаштування обладнання тощо), фактичне його місцезнаходження відповідно до наступних ІР-адрес та періодів часу входу до мережі Інтернет:

Дата, час доступу ІР-адреса

05.11.2015 16:55:47 94.158.146.190

05.11.2015 22:41:46 94.158.146.190

05.11.2015 22:58:44 94.158.146.190

з можливістю вилучення як в електронному вигляді (формат WORD, EXCEL), так і друкованому вигляді на паперових носіях, яка зберігається у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 .

Встановити термін надання відомостей оператором телекомунікаційних послуг - 5 діб, з моменту отримання ухвали суду,

Проведення зазначеної слідчої дії доручити слідчим СВ Дружківського ВП Артемівського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 , ОСОБА_4 або працівникам оперативного підрозділу за дорученням.

Наслідки невиконання ухвали передбачені ст. 166 КПК України.

Строк дії ухвали один місяць з моменту її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДружківський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення25.11.2015
Оприлюднено15.03.2023
Номер документу58449358
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —229/4442/15-к

Ухвала від 25.11.2015

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Молібога Г. В.

Ухвала від 25.11.2015

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Молібога Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні