ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"15" червня 2016 р. Справа № 916/769/16
За позовом: Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго";
до відповідача: Селянського (фермерського) господарства "Моя Україна";
про стягнення 52 822,69 грн.
Суддя Щавинська Ю.М.
Представники сторін:
від позивача: ОСОБА_1 - довіреність № 9 від 30.12.2015 р.;
від відповідача: не з'явився.
У судовому засіданні було оголошено перерву відповідно до ст. 77 ГПК України.
СУТЬ СПОРУ: Публічне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" звернулося до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Селянського (фермерського) господарства "Моя Україна", в якій просить суд з стягнути останнього грошові кошти у сумі 52 822,69 грн., з яких заборгованість за спожиту активну електроенергію у сумі 22 421,88 грн.; заборгованість за перевищення договірних величин споживання електричної енергії у розмірі 19 189,47 грн.; пеня у сумі 9 518,22 грн.; 3 % річних у сумі 565,77 грн., інфляційні втрати у розмірі 1 127,35 грн., а також витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 378,00 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на порушення відповідачем умов укладеного між ПАТ "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" та Селянським (фермерським) господарством "Моя Україна" договору про постачання електричної енергії №76 від 20.08.2013р.
Як зазначає позивач, він належним чином і в повному обсязі виконує свої договірні зобов'язання перед відповідачем, однак відповідач свої зобов'язання за договором в частині своєчасної та повної оплати спожитої активної електричної енергії та перевищення договірних величин споживання електричної енергії не виконує належним чином, в результаті чого у нього перед позивачем виникла заборгованість за спожиту активну електроенергію та за перевищення договірних величин споживання електричної енергії у розмірах, що заявлені до стягнення.
Враховуючи викладене, за прострочення виконання зобов'язань по оплаті за спожиту електричну енергію позивачем було нараховано відповідачу пеню, 3% річних та інфляційні втрати.
Вищезазначене і призвело до звернення позивача до суду з відповідним позовом про стягнення з відповідача заборгованості та штрафних санкцій у примусовому порядку.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 04.04.2016р. було порушено провадження у справі №916/769/16 із призначенням її до розгляду в засіданні суду 18.04.2016р.
Ухвалою суду від 18.04.2016р., з огляду на нез'явлення в судове засідання представника відповідача, від якого не надходило клопотання про розгляд справи за його відсутності, неподання витребуваних ухвалою суду доказів, а також у зв'язку з необхідністю дослідження додаткових документів, розгляд справи було відкладено на 23.05.2016р.
Ухвалою суду від 23.05.2016р. строк розгляду справи за клопотанням представника позивача було продовжено на п'ятнадцять днів та у зв'язку із нез'явленням у судове засідання представника відповідача, від якого не надходило клопотання про розгляд справи за його відсутності, необхідністю витребування нових доказів, а також для додаткового дослідження доказів, розгляд справи було відкладено на 13.06.2016р.
В засіданні суду 13.06.2016р., враховуючи, що представник відповідача з'явився до суду без належних повноважень, за його клопотанням було оголошено перерву до 15.06.2016р.
У судове засідання 15.06.2016р. з'явився представник позивача, який під час розгляду справи по суті в повному обсязі підтримав заявлені позовні вимоги, наполягав на їх задоволенні.
Представник відповідача в засідання суду не з'явився, про місце та час розгляду справи був цілком обізнаний, про що свідчить наявна в матеріалах справи розписка від 13.06.2016р. (а.с.116).
З урахуванням викладеного, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, проаналізувавши наявні у справі докази та давши їм правову оцінку, суд дійшов наступних висновків:
Як вбачається з матеріалів справи, 20.08.2013р. між Публічним акціонерним товариством Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" (Постачальник електричної енергії) та Селянським (фермерським) господарством "Моя Україна" (Споживач) було укладено договір про постачання електричної енергії №76 (а.с.14-20), відповідно до якого Постачальник електричної енергії продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача з приєднаною потужністю, величини якої по площадках вимірювання та точках продажу визначені додатком "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії", а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору.
Відповідно до п.9.4. договору цей договір набирає чинності з дня його підписання і укладається на строк до 31.12.2013 року. Договір вважається щорічно продовженим, якщо за місяць до закінчення терміну дії договору жодною із сторін не буде заявлено про припинення його дії або про перегляд його умов.
Оскільки, як вбачається з наявних матеріалів справи, жодною стороною не було заявлено про припинення дії вказаного договору або його перегляд , договір є діючим.
Згідно до п. 2.1 договору під час виконання умов цього договору з питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією (ПКЕЕ).
У відповідності до п.п.2.3.2. - 2.3.3. договору Споживач зобов'язується дотримуватися режиму споживання електричної енергії згідно з умовами розділу 5 цього договору та режиму роботи електроустановки; оплачувати Постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами додатків до договору "Порядок розрахунків" та "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії"
Відповідно п.1 додатку № 2 "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії" (а.с.22) покази засобів обліку відповідно до додатку В«Перелік об'єктів СпоживачаВ» , фіксуються 16 числа кожного місяця о 08:00 годині.
Пунктом 2 вказаного додатку встановлено, що Споживач зобов'язаний самостійно здійснити зняття показів розрахункових засобів обліку, оформити В«Акт про обсяги спожитої електричної енергіїВ» у двох примірниках, по одному для кожної із сторін і в перший день наступного розрахункового періоду надати нарочно Постачальнику за адресою: 67600, Одеська область, м. Біляївка, вул. Плієва, 1.
Згідно з умовами „Порядку розрахунківВ» , що є додатком №5 до договору №76 від 20.08.2013р. (а.с.26), розрахунковим періодом для визначення обсягу спожитої електроенергії приймається місяць з 16 числа попереднього місяця до такого ж числа розрахункового місяця.
Розмір суми платежу розраховується Споживачем самостійно як сума добутків рівнів тарифу відповідного класу на очікуваний обсяг споживання електричної енергії, визначених на поточний розрахунковий період.
Остаточний розрахунок за активну електроенергію, за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, оплата нарахувань по протоколах порушень при користуванні електричною енергією, рахунків за надання послуг з компенсації перетікання реактивної енергії, пеня, індекс інфляції та інші платежі, згідно з умовами цього договору, здійснюються Споживачем самостійно на протязі 5 операційних днів з дня отримання рахунку .
Згідно п.4 вказаного Порядку, обсяг фактично спожитої за розрахунковий період електричної енергії, з урахуванням розрахункової величини втрат на ділянці мережі від місця встановлення засобів обліку до межі балансової належності електромереж, визначається за "Актом про обсяги спожитої електроенергії" за показами розрахункових засобів обліку, знятих відповідно до графіка зняття показів.
Розмір коштів, які має оплатити Споживач за спожиту в розрахунковому періоді електричну енергію, визначається на підставі поданого Споживачем В«Акту про обсяги спожитої електроенергіїВ» , як сума добутків рівнів тарифу відповідного класу, який діяв на кінець розрахункового періоду, на обсяг спожитої в розрахунковому періоді електроенергії (п. 5 Порядку).
Відповідно до ст. 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управлена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
У відповідності до ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до ст. 275 ГК України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається (ч. 2 ст. 275 ГК України).
Згідно до ч.6 ст. 276 ГК України розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених відповідно до вимог закону.
Абоненти користуються енергією з додержанням правил користування енергією відповідного виду, що затверджуються Кабінетом Міністрів України (ч. 1 ст. 277 ГК України).
При цьому, згідно п. 7.2 договору, у разі встановлення розрахункових засобів обліку не на межі балансової належності електричних мереж Електроподавальної організації та Споживача, обсяг спожитої електроенергії визначається шляхом збільшення (зменшення) обсягів електричної енергії, визначених відповідно до показів розрахункових засобів обліку на величину обсягу розрахункових втрат електроенергії у ділянці електричної мережі (з урахуванням трансформаторів) від межі балансової належності до місяця встановлення розрахункових засобів обліку. Розрахунки втрат виконуються на підставі галузевих нормативно-технічних документів та оформлюються додатком „Розрахунок втрат електричної енергії в мережах споживачаВ» .
Приймаючи до уваги, що прилад обліку встановлений не на межі балансової належності, що підтверджується наявним в матеріалах справи актом №04 від 03.01.2013р. (а.с.27-28), розрахунок втрат електроенергії у трансформаторі здійснювався у відповідності до Розрахунку втрат електроенергії в мережах споживача, що є додатком № 3 до договору (а.с.23-24).
Як вбачається з матеріалів справи, актом про порушення № 031287 від 08.04.2015р. було встановлено, що показника лічильника становлять 14 591 кВт. (а.с.91-93). Вказані покази були зняті з приладу обліку електричної енергії споживача на дату складання вищевказаного акту (а.с.94).
Як встановлено судом, за результатами розгляду вищезазначеного акту, оскільки ним також було встановлена наявність самовільно підключених струмоприймачів, було прийнято рішення від 11.08.2015р. про донарахування недоврахованої електричної енергії.
Наявним у матеріалах справи рішенням господарського суду Одеської області у справі №916/947/16, яке набрало законної сили, вказану заборгованість стягнуто на користь ПАТ „ЕК „ОдесаобленергоВ» , а також встановлено факт неоскарження рішення від 11.08.2015р.
При цьому, як свідчать матеріали справи, в попередньому місяці (березні) споживачем було вказано показники 970 кВт, що підтверджується наявним в матеріалах справи актом про обсяги спожитої електроенергії за березень 2015р. (а.с.32).
Таким чином, відповідачем у квітні 2015р. було спожито електричної енергії у розмірі 13621 кВт. (14591 -970)
При цьому, відповідачу, з огляду на наявність у нього своєї підстанції, згідно до вищевказаних положень договору, було нараховано втрати електричної енергії у розмірі 325 кВт*год, розшифровка яких приведена у клопотанні (а.с.106).
Таким чином, Селянським (фермерським) господарством "Моя Україна" в квітні 2015р. було спожито 13 946 кВт. год . електричної енергії (13621 кВт+325кВт*год) на суму, яка становить згідно розрахунку (а.с.115), 23 447,69 грн .
На оплату спожитої у квітні 2015р. активної електричної енергії, відповідачу було виставлено рахунок-фактуру за спожиту активну електроенергію № 76/1 від 30.04.2015р. (а.с.33) на суму 23 447,69 грн.
Вказаний рахунок в цей же день було отримано представником товариства ОСОБА_2, що підтверджується відповідною відміткою на вказаному документі.
При цьому, як встановлено судом відповідачем було частково сплачено заборгованість за спожиту активну електроенергію у сумі 1 025,81 грн. , з огляду на що у відповідача перед позивачем існує заборгованість за спожиту активну електроенергію у сумі 22 421,88 грн.
Згідно до ст.193 ГК України, яка цілком кореспондується із ст.ст.525, 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Як встановлено судом, позивач свої зобов'язання за договором з постачання електричної енергії виконував в повному обсязі. Натомість відповідач несвоєчасно та не у повному обсязі сплачував вартість спожитої електроенергії, в результаті чого у нього перед позивачем виникла заборгованість за спожиту активну електричну енергію у розмірі 22 421,88 грн.
Враховуючи вищезазначене та те, що належних доказів, які б спростовували наявність заборгованості у розмірі, що заявлена до стягнення, відповідач, згідно приписів ст.ст. 33-34 ГПК України, суду не надав, а вказана сума цілком підтверджуються матеріалами справи, суд вважає позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго" в частині стягнення з Селянського (фермерського) господарства "Моя Україна" заборгованості за спожиту активну електричну енергію у розмірі 22 421,88 грн. цілком обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Аналізуючи позовні вимоги в частині стягнення з відповідача пені у сумі 9 518,22 грн., 3 % річних у розмірі 565,77 грн., та інфляційних втрат у сумі 1 127,35 грн., суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно ч.1 ст.611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
За приписами частини першої статті 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Розмір штрафних санкцій відповідно до частини четвертої статті 231 ГК України встановлюється законом, а в разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в передбаченому договором розмірі. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов'язання або в певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов'язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).
Відповідно до ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. При цьому, штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання, а пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Пунктами 4.2 підпунктом 4.2.1. договору встановлена відповідальність споживача за порушення термінів внесення платежів, передбачених пунктами 2.3.3-2.3.4 цього договору, визначених додатком „Порядок розрахунківВ» , у вигляді сплати пені у розмірі 0,5%, але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діяла на той період, за кожен день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати. Сума пені зазначається у розрахунковому документі окремим рядком.
Зі змісту п. 7 додатку № 5 до договору В«Порядок розрахунківВ» також вбачається, що у разі несвоєчасної оплати, обумовлених даним порядком платежів Постачальник електричної енергії проводить Споживачу нарахування пені, а сума боргу повинна бути сплачена з врахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та 3 % річних (а.с.26).
Згідно частини 2 статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Суд, враховуючи вищезазначене, перевіривши розрахунки пені, 3% річних (а.с.25) та інфляційних витрат, додані позивачем до позовної заяви (а.с.26), вважає їх вірними та вимоги в цій частині також такими, що підлягають задоволенню.
Щодо вимог про стягнення з відповідача перевищення договірних величин споживання електричної енергії у розмірі 19 189,47 грн. суд зазначає наступне .
Як встановлено судом, відповідно до п.2.3.2. Договору, споживач зобов'язаний дотримуватись режиму споживання електричної енергії згідно з умовами розділу 5 Договору та режиму роботи електроустановки.
Згідно із п.5.1. Договору, для визначення договірних величин споживання електричної енергії на наступний рік споживач не пізніше 1 листопада поточного року надає постачальнику електричної енергії відомості про розмір очікуваного споживання електричної енергії з помісячним розподілом (по формі додатку В«Обсяги постачання електричної енергії споживачуВ» ).
Пунктом 5.2. Договору передбачено, що узгоджені обсяги споживання електричної енергії, оформлені додатком до Договору В«Обсяги постачання електричної енергії споживачуВ» , є договірними величинами споживання електричної енергії.
У додатку №1 до договору сторони узгодили щомісячні обсяги споживання електричної енергії на 2015 рік, а саме: січень - 0,25 тис. кВт.год.; лютий - 0,25 тис. кВт.год, березень - 0,25 тис. кВт.год., квітень - 0,25 тис. кВт.год., травень - 0,25 тис. кВт.год., червень - 0,25 тис. кВт.год., липень - 0,25 тис. кВт.год., серпень - 0,25 тис. кВт.год., вересень - 0,25 тис. кВт.год., жовтень - 0,25 тис. кВт.год., листопад - 0,25 тис. кВт.год., грудень - 0,25 тис. кВт.год. . (а.с.21).
Згідно із п. 5.5. договору, споживач має право протягом поточного розрахункового періоду, зазначеного у додатку В«Порядок розрахунківВ» до цього Договору, звернутись письмово до постачальника за коригуванням договірної величини споживання електричної енергії та граничної величини електричної потужності.
Відповідно до п.п.2, 3 додатку № 1 до Договору, споживач має право протягом розрахункового періоду, але не пізніше ніж за день до зазначеного у додатку В«Порядок розрахунківВ» до Договору розрахункового дня, звернутися до постачальника електричної енергії із заявою на коригування договірної величини споживання електричної енергії.
Договірні величини споживання електричної енергії на кожен місяць, визначені цим додатком, можуть бути скориговані постачальником електричної енергії не вище максимально припустимого обсягу споживання електричної енергії (згідно з величиною дозволеної потужності та режимом роботи, зазначеним у додатку В«Графік зняття показів засобів обліку електричної енергіїВ» до договору) при виконанні споживачем наступних умов: надання постачальнику письмового звернення; виконання оплати обсягу електричної енергії на розрахунковий період з урахуванням обсягу коригування, у відповідності до умов, визначених у додатку В«Порядок розрахунківВ» до договору до дати звернення .
Як встановлено судом, відповідач не звертався до позивача із заявою щодо коригування розміру договірної величини споживання електричної енергії у квітні 2015р., з урахуванням чого позивачем у квітні 2015р. договірна величина споживання електричної енергії не була скорегована та залишилась без змін на рівні - 0,25 тис. кВт. год.
Згідно із п. 4.2.2. Договору, за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, визначених згідно із вимогами розділу 5 цього Договору, споживач сплачує постачальнику двократну вартість різниці фактично спожитої та договірної величин.
Пунктом 4 додатку № 1 до договору передбачено, що у випадку перевищення договірних величин споживання електричної енергії, споживач несе відповідальність згідно з частиною шостою статті 26 Закону України В«Про електроенергетикуВ» .
Отже, договірна величина споживання електричної енергії у квітні 2015р. складає 0,25 тис. кВт.год., у той час як за даними обліку електричної енергії фактично було спожито 13,946 тис. кВт.год., тому перевищення договірних величин складає різницю вищезазначених показників, а саме 13,696 тис. кВт.год на суму 19 189,47 грн .
Як встановлено судом, позивачем на адресу відповідача 08.05.2015р. за вих. № 586 було направлено повідомлення про перевищення договірної величини споживання електричної енергії за квітень 2015р. (а.с.35).
Як слідує з наявного в матеріалах справи фіскального чеку (а.с.35), вказане повідомлення було направлено відповідачу 12.05.2015р.
Зі змісту абз.3 п. 2 Додатку № 5 В«Порядок розрахунківВ» до Договору вбачається, що остаточний розрахунок за перевищення договірних величин споживання електричної енергії здійснюється споживачем самостійно на протязі п'яти операційних днів з дня отримання рахунку.
Отже, неналежне виконання вказаних умов договору у частині обсягів споживання електричної енергії та проведення своєчасної оплати за договором про постачання електричної енергії призвело до виникнення у Селянського (Фермерського) господарства „Моя УкраїнаВ» заборгованості за перевищення договірних величин споживання електричної енергії у квітні 2015р. у розмірі 19 189,47 грн.
Відповідно до ч. 6 ст. 26 Закону України В«Про електроенергетикуВ» , споживачі (крім населення, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації державної і комунальної форм власності) у випадку споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини.
Згідно із п. 1.1. Правил договірна величина споживання електричної енергії - узгоджена в договорі між постачальником електричної енергії і споживачем величина обсягу електричної енергії на відповідний розрахунковий період.
Пунктом 4.4. Правил передбачено, що споживач має право протягом розрахункового періоду звернутися до постачальника електричної енергії за регульованим тарифом із заявою щодо коригування договірної величини споживання електричної енергії.
Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом протягом п'яти робочих днів від дня отримання звернення розглядає заяву споживача, приймає рішення за цим зверненням та не пізніше шостого робочого дня від дня отримання звернення письмово повідомляє споживача про результати розгляду заяви. Пропозиції споживача щодо коригування договірних величин є пріоритетними за умови попередньої оплати додатково заявлених обсягів та отримання постачальником за регульованим тарифом заяви споживача не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення розрахункового періоду. Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право відмовити споживачу в коригуванні (збільшенні) договірних величин у разі невиконання споживачем своїх зобов'язань щодо оплати електричної енергії за договором про постачання електричної енергії.
За результатами розгляду споживачу надсилається повідомлення про рівні відкоригованих договірних величин або обґрунтована відмова здійснення коригування. Повідомлення про рівні відкоригованих договірних величин обсягу споживання та електричної потужності є невід'ємною частиною договору.
Відповідно до п. 6.14. Правил, перевищення договірної величини споживання електричної енергії визначається під час підбиття підсумків розрахункового періоду на основі підтверджених сторонами даних розрахункового обліку електричної енергії або акта прийняття-передавання електричної енергії.
Згідно із п. 6.16. Правил, обсяг перевищення договірних величин споживання електричної енергії та/або величини потужності протягом розрахункового періоду оплачується споживачами постачальнику електричної енергії за регульованим тарифом відповідно до законодавства України та договору. Визначені відповідно до законодавства України вартість різниці між обсягом фактично спожитої величини і обсягом договірної величини електричної енергії, а також вартість різниці між найбільшою величиною споживаної електричної потужності, що зафіксована протягом розрахункового періоду в години контролю максимуму навантаження, та договірною граничною величиною електричної потужності зараховуються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом.
Таким чином, суд, розглянувши вимоги про стягнення з відповідача перевищення договірних величин споживання електричної енергії у розмірі, що заявлений до стягнення, вважає їх обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню
Враховуючи задоволення судом позовних вимог Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго", витрати по сплаті судового збору, згідно до ст.ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 44, 49,75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Селянського (фермерського) господарства "Моя Україна" (67811, Одеська область, Овідіопольський район, с. Ленінталь, хутір Змієвського, код ЄДРПОУ 25038966) на користь Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго" (65031, м. Одеса, вул. М. Боровського, 28 Б, код ЄДОРПУ 00131713) заборгованість за спожиту активну електричну енергію у розмірі 22 421 /двадцять дві тисячі чотириста двадцять одна/грн. 88 коп.; заборгованість за перевищення договірних величин споживання електричної енергії у сумі 19 189 /дев'ятнадцять тисяч сто вісімдесят дев'ять/ грн. 47 коп.; пеню у сумі 9 518 /дев'ять тисяч п'ятсот вісімнадцять/ грн. 22 коп.; 3 % річних у розмірі 565 /п'ятсот шістдесят п'ять/ грн. 77 коп.; інфляційні втрати у сумі 1 127/одна тисяча сто двадцять сім/грн. 35 коп. та витрати по сплаті судового збору 1 378 /одна тисяча триста сімдесят вісім/грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 21 червня 2016 р.
Суддя Ю.М. Щавинська
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2016 |
Оприлюднено | 29.06.2016 |
Номер документу | 58464719 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Щавинська Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні