ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
22.06.2016 Справа № 920/599/16 за позовом: Публічного акціонерного товариства Комерційного банку
В«ПриватбанкВ» , м. Дніпропетровськ
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю В«Кий експертВ» ,
м. Конотоп, Сумська область
про зобов'язання вчинити дії
Суддя Ю.О. Зражевський
Представники сторін:
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
за участю секретаря судового засідання Г.В. Завалій
Суть спору: позивач у позовній заяві просить суд зобов'язати відповідача в особі ліквідаційної комісії визнати кредиторські вимоги за договорами: №б/н від 19.10.2013 за послугою «Гарантовані платежі» в розмірі 37163,68 грн., в тому числі заборгованість за кредитом у сумі 10000,00 грн., заборгованість за відсотками у сумі 13 178,28 грн., пеня у сумі 13985,40 грн.; №б/н від 08.10.2013 за послугою «Кредитний ліміт на поточний рахунок» в розмірі 49918,32 грн., в тому числі, заборгованість за кредитом у сумі 12000,00 грн., заборгованість за відсотками у сумі 15060,40 грн., заборгованість по комісії у розмірі 3 485,21 грн., пеня у сумі 19372,71 грн., включити зазначені вимоги до проміжного ліквідаційного балансу.
Представник позивача у судове засідання 22.06.2016 не з'явився, проте 16.06.2016 подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі. Крім того, у даному клопотанні представник позивача зазначав, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та не заперечує проти ухвалення рішення.
Представник відповідача у судове засідання 22.06.2016 не з'явився, відзив на позовну заяву до суду не подав, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином шляхом надсилання ухвали суду від 09.06.2016 за адресою, зазначеною у позовній заяві, що тотожна адресі, вказаній у витязі з офіційного сайту Міністерства юстиції України щодо інформації про юридичну особу - ТОВ «Кий експерт» стосовно його місцезнаходження, а саме: вул. Братів Радченків, буд. 68, м. Конотоп, Сумська область, 41600.
За змістом статті 64 ГПК, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом (п. 3.9.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції»).
До повноважень господарських судів не відноситься з'ясування фактичного місцезнаходження учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.
Враховуючи викладене, господарський суд вважає за можливе розглянути справу відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд -
ВСТАНОВИВ:
07.10.2013 відповідачем - Товариством з обмеженою відповідальністю «Кий експерт» підписано Заяву про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг, яка є Договором банківського обслуговування, за умовами якого відповідач приєднався та погодився виконувати Умови та Правила надання банківських послуг, що розміщені на офіційному сайті банку.
На виконання умов даного Договору позивач відкрив відповідачу поточний рахунок № 26001055009839.
Частиною 1 статті 1066 ЦК України передбачено, що за договором банківського рахунка банк зобовязується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові (володільцеві рахунка), грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних сум з рахунка та проведення інших операцій за рахунком.
Відповідно до ч. 1 ст. 1067 ЦК України, договір банківського рахунка укладається для відкриття клієнтові або визначеній ним особі рахунка у банку на умовах, погоджених сторонами.
За приписами ст. 1069 ЦК України, якщо відповідно до договору банківського рахунка банк здійснює платежі з рахунка клієнта, незважаючи на відсутність на ньому грошових коштів (кредитування рахунка), банк вважається таким, що надав клієнтові кредит на відповідну суму від дня здійснення цього платежу. Права та обов'язки сторін, пов'язані з кредитуванням рахунка, визначаються положеннями про позику та кредит (параграфи 1 і 2 глави 71 цього Кодексу), якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобовязується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобовязується повернути кредит та сплатити проценти.
Пунктом 3.2.1.1.1. Умов передбачено, що кредитний ліміт на поточний рахунок надається на поповнення оборотних коштів та здійснення поточних платежів Клієнта, в межах кредитного ліміту. Про розмір ліміту Банк повідомляє Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв'язку Банка та Клієнта.
Відповідно до п. 3.2.1.1.3 Умов кредит надається в обмін на зобов'язання Клієнта щодо його повернення, сплаті процентів та винагороди.
Відповідно до п. 3.2.1.1.6. Умов Ліміт може бути змінений Банком в односторонньому порядку, передбаченому Умовами і правилами надання банківських послуг, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів, передбачених внутрішніми нормативними документами Банку. Підписавши Угоду, Клієнт висловлює свою згоду на те, що зміна Ліміту проводиться Банком в односторонньому порядку шляхом повідомлення Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв'язку Банку і Клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms - повідомлення або інших).
Як зазначає позивач у позовній заяві, останній свої зобов'язання за Договором виконав належним чином шляхом встановлення кредитного ліміту на поточний рахунок відповідача № 26001055009839 в сумі 12000,00 грн. що підтверджується випискою про рух коштів по рахунку відповідача.
Частиною 1 ст. 1048 ЦК України встановлено, що позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.
Відповідно до розділу Умов 3.2.1.4. яким затверджений порядок розрахунків, за користування кредитом в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку Клієнта при закритті банківського дня Клієнт виплачує проценти, виходячи з процентної ставки, розмір якої залежить від строку користування кредитом (диференційована процентна ставка).
За період користування кредитом з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнулення дебетового сальдо в одну з дат з наступного 20-го до 25-го числа місяця (надалі-"період. в який дебетове сальдо підлягає обнуленню") розрахунок процентів здійснюється за процентною ставкою в розмірі, 0% річних від суми залишку непогашеної заборгованості.
При не обнуленні дебетового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнуленню, протягом 90 днів з останньої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, Клієнт виплачує Банку за користування кредитом проценти в розмірі 36% річних, починаючи з останньої дати періоду, в яку дебетове сальдо підлягало обнуленню.
У випадку непогашення кредиту протягом 90 днів з дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов'язання Клієнта щодо погашення заборгованості вважаються порушеними. При порушенні Клієнтом будь-якого з грошового зобов'язання Клієнт сплачує Банку відсотки за користування кредитом у розмірі 56% річних від суми залишку непогашеної заборгованості. У разі порушення Клієнтом будь-якого з грошових зобов'язань і при реалізації права Банку на встановлення іншого строку повернення кредиту, передбаченого Умовами і правилами надання Банківських послуг, Клієнт сплачує Банку пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми залишку непогашеної заборгованості за кожен день прострочення. Сплата пені здійснюється з дня, наступного за датою порушення зобов'язань.
Під «непогашенням кредиту» мається на увазі не виникнення на поточному рахунку нульового дебетового сальдо при закритті банківського дня.
Розрахунок відсотків за користування кредитом проводиться щодня, починаючи з моменту утворення на поточному рахунку дебетового сальдо при закритті банківського дня, за кількість днів користування кредитними коштами, виходячи з 360 днів у році. Розрахунок відсотків проводиться до повного погашення заборгованості за кредитом, на суму залишку заборгованості за кредитом. День повернення кредиту в часовий інтервал нарахування відсотків не включається. Нарахування відсотків здійснюється в дату сплати.
Також пунктом 3.2.1.4.4. Умов встановлено, що Клієнт сплачує Банку винагороду за використання Ліміту відповідно до п.п. 3.2.1.1.6, 3.2.1.2.3.2, 1-го числа кожного місяця в розмірі 0,9% від суми максимального сальдо кредиту, що існував на кінець банківського дня за попередній місяць, в порядку, передбаченому Умовами і правилами надання банківських послуг. Клієнт доручає Банку здійснювати списання винагороди зі своїх рахунків.
Відповідно до п. 3.2.1.4.5. Умов Клієнт сплачує Банку винагороду за користування кредитом згідно з п. 3.2.1.4.4. Сплата винагороди здійснюється в гривні. У випадку, якщо кредит видається в іноземній валюті, винагорода сплачується в гривневому еквіваленті за курсом НБУ на дату зазначеної в даному пункті строку. Нарахування здійснюється в дату сплати.
Згідно ст. 230 ГК України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Відповідно до ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Стаття 611 ЦК України встановлює, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.
Відповідно 3.2.1.5.1. Умов при порушенні Клієнтом будь-якого із зобов'язань по сплаті відсотків за користування кредитом, передбачених п.п. 3.2.1.2.2.2, 3.2.1.4.1, 3.2.1.4.2. 3.2.1.4.3, термінів повернення кредиту , передбачених п.п. 3.2.1.1.8, 3.2.1.2.2.3, 3.2.1.2.3.4, винагороди, передбаченого п.п. 3.2.1.2.2., 3.2.1.4.4, 3.2.1.4.5, 3.2.1.4.6 Клієнт виплачує Банку за кожний випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ , яка діяла у період, за який сплачується пеня . (у % річних) від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу. А в разі реалізації Банком права на встановлення іншого строку повернення кредиту, Клієнт сплачує Банку пеню у розмірі, зазначеному у п. 3.2.1.4.1.3. від суми заборгованості за кожен день прострочення. Сплата пені здійснюється у гривні.
У відповідності до ст. 259 ЦК України пунктом 3.2.1.5.7. Умов сторони погодили, що терміни позовної давності щодо вимоги про стягнення кредиту, відсотків за користування кредитом, винагороди, неустойки - пені, штрафів встановлюються сторонами тривалістю 5 років.
Позивач у позовній заяві зазначає, що відповідач свої зобов'язання щодо своєчасного та повного повернення сум кредиту, відсотків за користування кредитом, комісії та нарахованої пені по Договору № б/н від 08.10.2013 виконав неналежним чином, у зв'язку з чим за останнім станом на 05.05.2016 по зазначеному Договору утворилась заборгованість у сумі 49 918,32 грн., яка складається з заборгованості за кредитом у розмірі 12000,00 грн., заборгованості за відсотками у сумі 15060,40 грн., заборгованості по комісії у сумі 3 485,21 грн.
Крім того, після підписання Договору клієнту було надано право користуватися послугою "Гарантований платіж", яка може бути надана як за рахунок власних коштів клієнта, так і за рахунок коштів Банку, тобто в кредит.
Розділом 3.1.1.,3.2.2 зазначених Умов регламентований порядок надання кредиту за послугою "Гарантований платіж".
Послугу "Гарантований платіж" ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" надає, для виконання грошових зобов'язань за господарськими договорами, що укладаються між Клієнтом та його контрагентами, а також між Клієнтом і ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК". Послуга надається у вигляді виконання ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" заявок на договірне списання коштів, згідно якої клієнт-платник доручає ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" зарахувати кошти на рахунок отримувача, в сумі і в дату, зазначені при створенні заявки. Послуга надається ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" як за рахунок власних коштів платника, так і за рахунок кредитних коштів. Споживачами цієї послуги є платник і одержувач платежів за господарськими договорами (п. 3.1.1.73 Умов).
Відповідно до п.3.2.2.1. Умов - кредит надається в обмін на зобов'язання Клієнта щодо його повернення, сплати процентів і винагороди.
Відповідач почав користуватися послугою "Гарантований платіж" з 19.12.2013р. шляхом реєстрації відповідних заявок в системі Internet Banking Приват-24.
Відповідно до п. 3.2.2.2. Умов Клієнт погашає заборгованість по кредиту в розмірі, зазначеному в заявці Клієнта, в строк до 30 днів з дати виконання заявки. За користування кредитом у період з дати ініціювання Клієнтом заявки до дати виконання заявки Клієнт сплачує винагороду за надання фінансового інструменту в розмірі 4% річних (але не менш ніж 5 гривень) від розміру кредиту, зазначеного у черговій заявці Клієнта. Винагорода за надання фінансового інструменту сплачується Клієнтом в дату надання в Банк чергової заявки. У період з дати виконання заявки за рахунок кредитних коштів до 30.06.2014 року Клієнт за користування кредитом сплачує ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" відсотки в розмірі 28% річних, а починаючи з 01.07.2014 року Клієнт за користування кредитом сплачує ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" відсотки в розмірі 36% річних від суми заборгованості. У разі не погашення заборгованості Клієнтом за кредитом у строк до 30 днів, включно, на 31-й день заборгованість по кредиту стає простроченою. При цьому за користування кредитом Клієнт платить відсотки в розмірі 56% річних від суми заборгованості.
Позивач свої зобов'язання виконав належним чином, шляхом виконання заявки Відповідача на гарантований платіж № 13 від 30.12.2013р. в сумі 10000 грн., що підтверджується копією зазначеної заявки, розрахунком заборгованості та виписками по рахунках відповідача.
Прострочена заборгованість на рахунку Відповідача з'явилася 10.02.2014 року і не була погашена в момент, коли Відповідач не здійснив внесення чергового платежу на рахунок погашення заборгованості, тобто Відповідач порушив умови договору.
Відповідно до п. 3.2.2.2 Умов у разі непогашення заборгованості Клієнтом за кредитом у строк до 30 днів, включно, на 31-й день - заборгованість по кредиту стає простроченою. При цьому за користування кредитом Клієнт платить відсотки в розмірі 56 % річних від суми заборгованості.
Відповідно до п.3.2.2.7.5. Умов - Банк має право при порушенні Клієнтом будь-якого із зобов'язань, передбаченого "Умовами, змінити умови кредитування-вимагати від Клієнта дострокового повернення кредиту, сплати відсотків за його користування, виконання інших зобов'язань за кредитом в повному обсязі.
Строки позовної давності за вимогами про стягнення кредиту, відсотків за користування кредитом, винагороди, неустойки - пені, штрафів за цим Договором встановлюються Сторонами тривалістю 15 років (п. 3.2.2.10.7 Умов).
За приписами п.3.2.2.10.4 Умов нарахування неустойки за кожний випадок порушення зобов'язань, передбачених п.п. 3.2.2.10.1 - 3.2.2.10.3 цього Договору, здійснюється протягом 15 років з дня, коли відповідне зобов'язання мало бути виконано Клієнтом.
У позовній заяві позивач вказує на те, що відповідач не виконав належним чином зобов'язання з повернення сум по Договору № б/н від 19.10.2013 (кредит за послугою «Гарантовані платежі» по заявці № 13 від 30.12.2013), у зв'язку з чим за останнім станом на 05.05.2016 по даному договору утворилась заборгованість у сумі 37 163,68 грн. яка складається з заборгованості за кредитом у розмірі 100000, 00 грн., заборгованості по відсоткам у сумі 13 178,28 грн. та 13985,40 грн. пені.
Отже, у відповідача перед позивачем станом на 05.05.2016 існує непогашеною заборгованість по Договору банківського обслуговування №б/н від 08.10.2013 за послугою «Кредитний ліміт на поточний рахунок» та № б/н від 19.10.2013 за послугою «Гарантовані платежі».
Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Позивач у позовній заяві зазначає, що з відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців йому стало відомо що Товариство з обмеженою відповідальністю «Кий Експерт» (код 37784602, 41600, Сумська область, м. Конотоп, вул. Братів Радченків, буд. 68) перебуває в стані припинення.
У відповідності до вимог ст. 105 Цивільного кодексу України позивач 06.0.2016 направив голови ліквідаційної комісії ТОВ «Кий експерт» заяву з кредиторськими вимогами щодо сплати заборгованості по Договору банківського обслуговування №б/н від 08.10.2013 за послугою «Кредитний ліміт на поточний рахунок» та № б/н від 19.10.2013 за послугою «Гарантовані платежі», визнання даних вимог та включення їх до проміжного ліквідаційного балансу Товариства з обмеженою відповідальністю «Кий Експерт» та сплатити заборгованість по даним договорам.
Дана заява направлена відповідачу пріоритетним листом за адресою, зазначеною у витязі з офіційного сайту Міністерства юстиції України щодо інформації є Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців: вул.. Братів Радченків, буд. 68, м. Конотоп, Сумська область, 41600.
До вимоги були надані всі підтверджуючі документи: копія Заяви про приєднання до умов та правил надання банківських послуг, розрахунок заборгованості за договором №б/н від 19.10.2013 (за послугою «Гарантовані платежі»), розрахунок заборгованості за договором №б/н від 08.10.2013 (за послугою «Кредитний ліміт на поточний рахунок, копія довіреності ПАТ КБ «ПриватБанк».
19.05.2015 вищезазначена заява була повернута неврученою на адресу позивача, що підтверджується відомостями з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта».
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач ухиляється від розгляду кредиторських вимог, оскільки не отримує заяви з кредиторськими вимогами, а отже і не надає відповіді від ліквідаційної комісії (ліквідатора) на заяву про затвердження кредиторських вимог.
Відповідно до ч.4 ст. 105 Цивільного кодексу України комісія з припинення юридичної особи поміщає в засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторських вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи. Комісія вживає усіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів, а також письмово повідомляє їх про припинення юридичної особи.
Відповідно до ч. 6 ст. 105 ЦК України, кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою,що припиняється, відповідної вимоги кредитора.
Цивільний кодекс України прямо визначає, що розгляд кредиторської вимоги оформлюється відповідним рішенням юридичної особи, що припиняється, яке надсилається кредитору.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 105 Цивільного кодексу України, учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.
До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
Відповідно до ст. 111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду.
Таким чином, кредиторські вимоги позивача до відповідача заявлені у встановлений законодавством строк та підтверджені документально, у зв'язку з чим підлягали включенню відповідачем до проміжного ліквідаційного балансу.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 Цивільного кодексу України, у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право до затвердження ліквідаційного балансу юридичної особи звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії.
В силу ч. 1 ст. 193 Господарського Кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Враховуючи вищезазначене, беручи до уваги те, що кредиторські вимоги заявлено позивачем у строк, визначений діючим законодавством, що підтверджується наявними у матеріалах справи доказами, проте дана вимога не була розглянута відповідачем шляхом прийняття рішення, на що відповідач не надав аргументованих заперечень, тому вимоги позивача щодо зобов'язання відповідача в особі ліквідаційної комісії визнати кредиторські вимоги ПАТ КБ «Приватбанк» за договорами: №б/н від 19.10.2013 за послугою «Гарантовані платежі» в розмірі 37163,68 грн., №б/н від 08.10.2013 за послугою «Кредитний ліміт на поточний рахунок» в розмірі 49918,32 грн. та включення зазначених кредиторських вимог до проміжного ліквідаційного балансу є правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Також, згідно Закону України В«Про судовий збірВ» та ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, позивачу за рахунок відповідача відшкодовуються витрати по сплаті судового збору в сумі 1378,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 49, 75, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Кий експерт» (вул. Братів Радченків, буд 68, м. Конотоп, Сумська область, 41600, код 37784602) в особі ліквідаційної комісії визнати кредиторські вимоги Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» (вул. Набережна Перемоги, 50, м. Дніпропетровськ, 49094, код 14360570) за договором № б/н від 19.10.2013 за послугою «Гарантовані платежі» в розмірі 37163,68 грн., в тому числі заборгованість за кредитом у сумі 10000,00 грн., заборгованість за відсотками у сумі 13 178,28 грн., пеня у сумі 13985,40 грн., за Договором № б/н від 08.10.2013 за послугою «Кредитний ліміт на поточний рахунок» в розмірі 49918,32 грн., в тому числі заборгованість за кредитом у сумі 12000,00 грн., заборгованість за відсотками у сумі 15060,40 грн., заборгованість по комісії у розмірі 3 485,21 грн., пеня у сумі 19372,71 грн. та включити їх до проміжного ліквідаційного балансу.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кий експерт» (вул. Братів Радченків, буд 68, м. Конотоп, Сумська область, 41600, код 37784602) на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» (вул. Набережна Перемоги, буд. 50, м. Дніпропетровськ, 49094, код 14360570) 1378,00 грн. витрат по сплаті судового збору.
4. Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складене 24.06.2016.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2016 |
Оприлюднено | 01.07.2016 |
Номер документу | 58499230 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Зражевський Юрій Олексійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні