Постанова
від 28.09.2009 по справі 40001/09/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"28" вересня 2009 р. № 2а- 40001/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

Головуючого судді Мар'єнко Л.М.

за участю секретаря судового засідання Мар'єнко Л.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Управління пенсійного фонду України в Дергачівському районі Харківської області до Підприємства Курязька виправна колонія Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області про стягнення заборгованості ,

ВСТАНОВИВ:

Управління пенсійного фонду України в Дергачівському районі Харківської області звернулось до суду з позовною заявою до Підприємства Курязька виправна колонія Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області, в якій просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, фінансової санкції та пені в розмірі 47 160 грн. 95 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач зареєстрований в Управлінні пенсійного фонду України в Дергачівському районі Харківської області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Відповідачем були надані розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період жовтень-грудень 2006 року, січень - грудень 2007 року, січень-грудень 2008 року та січень - травень 2009 року, які підприємством не були сплачені у встановлені законодавством строки. Відповідно до п.6 ч.2 ст. 17 Закону відповідач зобов'язаний сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду України. Згідно ч.б ст.20 Закону та на підставі п.п.5.1.6. Інструкції 21-1 остаточний розрахунок зі сплати страхових внесків за базовий звітний період страхувальники зобов'язані сплачувати не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Але підприємство порушує встановлені Законом строки перерахування. У зв'язку з порушенням строків сплати підприємством страхових внесків управлінням Пенсійного фонду України в Дергачівському районі було винесено рішення № 671 від 08.12.2006 року на суму 4147,93 грн. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені страхувальниками страхових внесків, згідно п.2 ч.9 ст. 106 Закону в залежності від кількості днів затримки. Також було винесено Рішення № 12 від 16.01.2008 року про застосування фінансових санкцій за приховування (заниження) страхувальником сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески. Рішення були отримані страхувальником, але боржник не використав своїх прав щодо оскарження рішень протягом 10 робочих днів з дня отримання, у порядку встановленому ч.13 ст.106 Закону. Такі рішення вважаються узгодженими. Згідно ч .5 ст. 106 Закону за рахунок сум, що надходять від страхувальника погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій в порядку календарної черговості їх виникнення. Частина 12 ст.20 Закону зазначає, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника і зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими обов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати. Внаслідок несвоєчасного перерахування сум страхових внесків у встановлені терміни за період жовтень - грудень 2006 року, січень - грудень 2007 року, січень - грудень 2008 року та січень - травень 2009 року виникла загальна заборгованість у сумі 47160, 95 грн., в тому числі: по страхових внесках - 46722,81 грн., по фінансових санкціях - 291,76 грн., по пені - 146,38 грн. У відповідності до п. з ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" платнику щомісячно надсилалися вимоги про сплату боргу. Просили позовні вимоги задовольнити.

В судовому засіданні представник позивача - ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просила суд позов задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання, призначене на 29 липня 2009 року, 1 вересня 2009 року та 28 вересня 2009 року не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями, які направлялись за офіційним місцем знаходження згідно довідки органу реєстрації. Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником. Таким чином, відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання, його повторне неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.

Підприємства Курязька виправна колонія Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області зареєстровано в Управлінні пенсійного фонду України в Дергачівському районі Харківської області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до п. 2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний Фонд України, зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 за N 64/8663, страхувальники є платниками страхових внесків.

Згідно ст. 1 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ»страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше, а також кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Частиною 2 ст. 5 Закону передбачено, що виключно цим Законом визначається порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.

Відповідно до ч. 6 ст. 17 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ»страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Частиною 2 ст. 20 зазначеного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальником на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування заробітної плати, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Пунктом 6 ст. 20 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ»передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Для страхувальників, що мають найманих працівників, базовим звітним періодом є календарний місяць. Згідно ч. 12 ст. 20 вищезазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Згідно із ч. 4 ст. 18 Закону страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування.

Відповідно до Закону України В«Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ»страхувальники повинні сплачувати внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 32 % від фонду оплати праці підприємства та відрахування на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1- 5 % сукупного оподатковуваного доходу фізичних осіб, які працюють на підприємстві за трудовим договором.

Судом встановлено, що відповідач зобов'язаний був сплатити до Пенсійного фонду України внески відрахування на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за жовтень-грудень 2006 року, січень-грудень 2007 року, січень- грудень 2008 року, січень-травень 2009 року в розмірі 46 722 грн. 81 коп., які в установлені строки не сплачені. Таким чином у відповідача утворилася заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 46 722 грн. 81 коп.

У зв'язку з порушенням строків сплати підприємством страхових внесків управлінням Пенсійного фонду України в Дергачівському районі було винесено рішення № 671 від 08.12.2006 року на суму 4147,93 грн про застосування фінансових санкцій та нарахування пені страхувальниками страхових внесків, згідно п.2 ч.9 ст. 106 Закону в залежності від кількості днів затримки. Також було винесено Рішення № 12 від 16.01.2008 року про застосування фінансових санкцій за приховування (заниження) страхувальником сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески. Рішення були отримані страхувальником, але боржник не використав своїх прав щодо оскарження рішень протягом 10 робочих днів з дня отримання, у порядку встановленому ч.13 ст.106 Закону. Таким чином, зазначені рішення є узгодженими.

У зв'язку із порушенням відповідачем платіжної дисципліни позивачем, на підставі ч. З ст. 106 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» відповідачу щомісяця направлялися вимоги про сплату боргу. Остання вимога від 3 серпня 2009 року отримана відповідачем, як вбачається з повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи. Згідно п. 3 ч.3 ст. 106 Закону та п. 8.4. Інструкції, протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги страхувальник зобов'язаний сплатити зазначену у вимозі суму сплати боргу та суму фінансових санкцій.

Абзацом 8 ч. 3 ст. 106 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ»визначено, що у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Таким чином, внаслідок несвоєчасного перерахування сум страхових внесків у встановлені терміни за період жовтень - грудень 2006 року, січень - грудень 2007 року, січень - грудень 2008 року та січень - травень 2009 року у відповідача перед позивачем виникла загальна заборгованість у сумі 47160, 95 грн., в тому числі: по страхових внесках - 46722,81 грн., по фінансових санкціях - 291,76 грн., по пені - 146,38 грн.

Факт наявності у відповідача заборгованості перед Управлінням пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова підтверджується вимогою про сплату боргу, розрахунком суми боргу (а.с.6-9), розрахунками суми страхових внесків, рішеннями про застосування фінансових санкцій та пені, та не заперечується відповідачем.

Доказів оплати зазначеної суми заборгованості відповідач суду не надав.

На час розгляду справи заборгованість в розмірі у сумі 47160, 95 грн. відповідачем добровільно не сплачена і тому підлягає примусовому стягненню на користь позивача.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог і задоволення позову у повному обсязі.

Відповідно ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись Законами України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний Фонд України, зареєстрованою в Міністерстві юстиції 16.01.2004 за N 64/8663, ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління пенсійного фонду України в Дергачівському районі Харківської області до Підприємства Курязька виправна колонія Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області про стягнення заборгованості -задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Підприємства Курязька виховна колонія Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області (р/р 26001301780320 філія Червонобаварського відділення ПІБ, МФО 351287, код 08680922, адреса: вул. Макаренка, 1, с.Подвірки, Дергачівський р-н, Харківська обл.)на користь Управління пенсійного фонду України в Дергачівському районі Харківської області (Дергачівське відділення ВАТ "Державний Ощадбанк" № 5903 р/р 25607303142 МФО 350114 код 22645335, адреса: вул. Залізнична, 31, м. Дергачі, 62302) заборгованість по сплаті внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування, фінансових санкцій та пені у сумі 47 160 (сорок сім тисяч сто шістдесят) грн. 95 коп

Судові витрати віднести за рахунок Державного бюджету України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

.

Повний текст постанови виготовлено 1 жовтня 2009 року.

Суддя Мар'єнко Л.М.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.09.2009
Оприлюднено01.07.2016
Номер документу58552271
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —40001/09/2070

Ухвала від 16.01.2020

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Мар'єнко Л.М.

Постанова від 28.09.2009

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Мар'єнко Л.М.

Ухвала від 10.07.2009

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Мар'єнко Л.М.

Ухвала від 17.06.2016

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Мар'єнко Л.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні