Ухвала
від 12.02.2016 по справі 757/6207/16-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/6207/16

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 лютого 2016 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2

слідчого ОСОБА_3

розглянувши у судовому засіданні в м. Києві клопотання слідчого слідчої групи Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні №№42015000000002734, -

В С Т А Н О В И В :

Слідчий слідчої групи Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням про арешт майна підозрюваної ОСОБА_5 , а саме квартири за адресою АДРЕСА_1 , заборонивши її відчуження, будь-яке інше розпорядження.

В обґрунтування клопотання зазначає, що Слідчими управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42015000000002734 від 11.12.2015.

У вказаному провадженні 04.02.2016 ОСОБА_5 здійснено повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч.1 ст. 205, ч. 3. ст. 27, ч. 2 ст. 205 та ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням по вказаному кримінальному провадженню встановлено, що упродовж жовтня 2012 - березня 2013 року гр.гр. ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інші особи, у тому числі невстановлені слідством, вступивши в попередню злочинну змову, діючи умисно, із корисливих спонукань, переслідуючи мету надання необмеженому колу осіб протиправних послуг, пов`язаних з незаконною конвертацією безготівкових коштів, у тому числі здобутих злочинним шляхом, у готівку та приховуванням інших злочинів у економічній сфері, організували створення і придбання ряду фіктивних підприємств, залучаючи для цього малозабезпечених громадян, а також осіб із свого оточення, які, перебуваючи в матеріальній або іншій залежності від організаторів злочинів, за грошову винагороду давали свою згоду на реєстрацію (придбання) фіктивних підприємств, при цьому не маючи наміру здійснювати їх фінансово-господарську діяльність.

Зокрема у жовтні 2012 року, гр. ОСОБА_5 , прагнучи приховати власну незаконну діяльність, організуючі фіктивне підприємництво, доручила ОСОБА_6 підшукати особу, на яку можна було б за грошову винагороду перереєструвати (оформити придбання) заснованого нею суб`єкта підприємницької діяльності юридичної особи ТОВ «Голд-Лайф» (ід. код 38213287), у спосіб штучного переоформлення статутних та інших документів, що стосуються даної компанії, на фіктивного директора, без фактичної втрати ОСОБА_5 контролю над компанією. За це ОСОБА_5 , виступаючи в ролі організатора злочину та фінансуючи його вчинення, пообіцяла сплатити ОСОБА_6 100 доларів США, на що він погодився. Крім того, ОСОБА_5 повідомила ОСОБА_6 , як співорганізатора злочину, про готовність сплатити залученому ним виконавцю фіктивного підприємництва 600 доларів США.

Надалі ОСОБА_6 , діючи в інтересах та за вказівкою гр. ОСОБА_5 , за попередньою змовою із нею, з корисливих спонукань, а саме з метою отримати обіцяну останньою грошову винагороду у розмірі 100 доларів США, у жовтні 2012 року, організуючи вчинення фіктивного підприємництва, підшукав та залучив для виконання даного злочину гр. ОСОБА_8 , якому за придбання вказаного суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності пообіцяв сплатити обумовлені ОСОБА_5 кошти у розмірі 600 доларів США.

ОСОБА_8 , усвідомлюючи протиправність таких дій, а саме, що дане підприємство набувається для прикриття незаконної діяльності інших юридичних і фізичних осіб, допускаючи, що в результаті діяльності цього фіктивного підприємства може бути заподіяна шкода державним або іншим інтересам, діючи умисно, переслідуючи свої корисні цілі, пов`язані з отриманням запропонованої ОСОБА_5 , як організатором злочину, через ОСОБА_6 грошової винагороди, не маючи наміру здійснювати фінансово-господарську діяльність ТОВ «Голд-Лайф» (ід. код 38213287) і керувати ним, погодився на пропозицію бути оформленим засновником та керівником даного підприємства, тобто на його документальне придбання з наданням відповідних відомостей до органів державної реєстрації.

Продовжуючи свої протиправні дії, ОСОБА_5 , у співучасті з ОСОБА_6 та іншими особами, у тому числі невстановленими на даний час, діючи спільно та погоджено з ними, упродовж жовтня 2012 року у м. Одесі вчинила дії, направлені на організацію скоєння ОСОБА_8 фіктивного підприємництва, тобто придбання останнім суб`єкта підприємницької діяльності - юридичної особи ТОВ «Голд-Лайф» (ід. код 38213287) з метою прикриття протиправної діяльності, повідомивши для цього ОСОБА_8 через ОСОБА_6 про необхідність надання ним копії картки фізичної особи платника податків та завірених власними підписами копій сторінок паспорту громадянина України, а також підписання ОСОБА_8 , як виконавцем злочину, наперед підготовлених організаторами злочину документів, необхідних для внесення змін до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та чистих аркушів паперу у невстановленій кількості, до 5000 аркушів.

Таким чином, в середині жовтня 2012 року, ОСОБА_8 , перебуваючи в приміщенні нотаріальної контори по вул. Буніна, 33 в місті Одесі, реалізуючи свій злочинний умисел, виконуючи вказівки ОСОБА_5 , у тому числі передані через ОСОБА_6 , надав копію своєї картки фізичної особи платника податків від 14.04.2006 про одержання ідентифікаційного номеру НОМЕР_1 та копії завірених власними підписами сторінок свого паспорту громадянина України НОМЕР_2 , виданого Роздільнянським РВУМВС України в Одеській області 21.05.2005, а також підписав відповідні документи, необхідні для внесення змін до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Надалі, упродовж наступного тижня, ОСОБА_8 підписав та надав ОСОБА_6 , як співорганізатору злочину, чисті аркуші паперу у невстановленій кількості, до 5000 аркушів.

У свою чергу ОСОБА_5 , діючи як організатор злочину, підготувала Протокол №2 від 16.10.2012 загальних зборів учасників ТОВ «Голд-Лайф», відповідно до якого вона вийшла зі складу учасників Товариства за власним бажанням, а свою частку у статутному капіталі Товариства в розмірі 100%, що становить 1000 грн., безоплатно передала ОСОБА_8 . Водночас, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на організацію фіктивного підприємництва з метою прикриття незаконної діяльності, ОСОБА_5 підписала наказ про своє звільнення з посади директора товариства, призначивши на цю посаду з 17 жовтня 2012 року ОСОБА_8 , який завідомо для неї не мав наміру та не повинен був здійснювати фінансово-господарську діяльність товариства.

При цьому, штучно створюючи видимість фактичної зміни засновника та керівника ТОВ «Голд-Лайф» з метою маскування у такий спосіб власної злочинної діяльності щодо надання необмеженому колу осіб протиправних послуг, пов`язаних з незаконною конвертацією безготівкових коштів, у тому числі здобутих злочинним шляхом, у готівку та приховуванням інших злочинів у економічній сфері, ОСОБА_5 16 жовтня 2012 року склала заяву, яку адресувала «всім, кого це стосується», про те, що вона, як засновник товариства з обмеженою відповідальністю «Голд-Лайф», передала безоплатно частку у статутному капіталі вказаного товариства в розмірі 100% вартістю 1000 грн. ОСОБА_8 з дотриманням вимог чинного законодавства щодо процедури юридичного оформлення переходу до нового учасника відповідних прав на умовах, які були попередньо узгоджені.

Цю заяву ОСОБА_5 нотаріально засвідчила приватний нотаріус ОСОБА_9 , зареєструвавши її в реєстрі за №2293.

Таким чином, діючи відповідно до злочинних вказівок ОСОБА_10 та ОСОБА_6 , як організаторів злочину, спільно та погоджено з ними, ОСОБА_8 , не маючи наміру здійснювати заявлену в статуті фінансово-господарську діяльність указаного підприємства, був юридично оформлений засновником та директором ТОВ «Голд-Лайф» (ід. код 38213287).

Продовжуючи свою злочинну діяльність, направлену на організацію вчинення ОСОБА_8 фіктивного підприємництва, тобто придбання суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) ТОВ «Голд-Лайф» з метою прикриття незаконної діяльності, ОСОБА_5 , діючи у співучасті з ОСОБА_6 та іншими особами, у тому числі невстановленими на даний час, а також із ОСОБА_8 , за невстановлених обставин організувала переоформлення останнім на себе розпорядження відкритим в ПАТ «КБ «Південкомбанк» у м. Дніпропетровську розрахунковим рахунком НОМЕР_3 та відкритим у ПАТ «КБ Надра» розрахунковим рахунком НОМЕР_4 ТОВ « Голд-Лайф», з наданням для цього до вказаних банківських установ карток із зразками підпису ОСОБА_8 та інших необхідних документів.

При цьому ОСОБА_8 , достовірно знаючи про те, що здійснювати заявлену в статуті ТОВ «Голд-Лайф» фінансово-господарську діяльність і працювати (фактично виконувати обов`язки) на посаді директора товариства не буде, згідно попередньої домовленості із співучасниками злочину, зокрема, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , залишив їм печатку, статутні та реєстраційні документи ТОВ «Голд-Лайф», якими й надалі, в процесі власної злочинної діяльності щодо надання необмеженому колу осіб протиправних послуг, пов`язаних з незаконною конвертацією безготівкових коштів, у тому числі здобутих злочинним шляхом, у готівку та приховуванням інших злочинів у економічній сфері, користувалась ОСОБА_5 спільно з невстановленими слідством особами.

За здійснення вищевказаних злочинних дій, пов`язаних з придбанням суб`єкта підприємницької діяльності ТОВ «Голд-Лайф» (ід. код 38213287) з метою прикриття незаконної діяльності, ОСОБА_5 , як організатор злочину, передала ОСОБА_8 , як виконавцю злочину, через ОСОБА_6 грошові кошти у розмірі 2400 грн.

Крім того, ОСОБА_5 передала ОСОБА_6 за здійснені ним як співорганізатором злочину дії, у тому числі щодо пошуку та залучення виконавця фіктивного підприємництва, грошову винагороду у розмірі 800 грн.

З моменту підписання ОСОБА_5 документів про призначення ОСОБА_8 на посаду директора товариства, останній, виконуючи відведену йому організаторами злочину, зокрема ОСОБА_5 роль, діючи спільно та погоджено з ними, фактично у діяльності товариства участі не брав та розрахунковим рахунком товариства не користувався.

Не повідомляючи ОСОБА_8 про свої злочинні плани, невстановлені особи, звертаючись до вищевказаних послуг щодо незаконної конвертації безготівкових коштів, у тому числі здобутих злочинним шляхом, у готівку та приховування інших злочинів у економічній сфері, що їх надавала ОСОБА_5 спільно з іншими особами під прикриттям ТОВ «Голд-Лайф», умисно ухилялись від сплати податків в бюджет, здійснювали безтоварні операції та інші протиправні дії.

Крім того, у березні 2013 року гр.гр. ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , прагнучі приховати власну незаконну діяльність, доручили ОСОБА_6 підшукати осіб, на яких можна було б за грошову винагороду перереєструвати (оформити придбання) суб`єкта підприємницької діяльності юридичної особи ТОВ «Телсі» (ід. код 31200891), засновником та директором якого на той момент був ОСОБА_7 , у спосіб штучного переоформлення статутних, банківських та інших документів, що стосуються даної компанії, на фіктивного директора, без фактичної втрати ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та ОСОБА_6 контролю над компанією. За це ОСОБА_5 , виступаючи в ролі організатора фіктивного підприємництва та фінансуючи його вчинення, пообіцяла сплатити ОСОБА_6 100 доларів США, на що він погодився. Крім того, ОСОБА_5 повідомила ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , як співорганізаторів злочину, про готовність сплатити залученим виконавцям фіктивного підприємництва 300 доларів США.

Надалі ОСОБА_6 , діючи в інтересах та за вказівкою гр. ОСОБА_5 і ОСОБА_7 , за попередньою змовою із ними, з корисливих спонукань, а саме з метою отримати обіцяну грошову винагороду у розмірі 100 доларів США, у березні 2013 року, організуючи вчинення фіктивного підприємництва, підшукав та залучив для виконання даного злочину гр. ОСОБА_11 , якому за придбання вказаного суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності пообіцяв сплатити обумовлені ОСОБА_5 кошти у розмірі 300 доларів США.

Водночас, за вказівкою ОСОБА_6 , який при цьому діяв за попередньою змовою з ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та іншими організаторами злочину, ОСОБА_11 мав також підшукати співвиконавця фіктивного підприємництва, що відповідало наміру організаторів злочину, зокрема, ОСОБА_5 , щодо оформлення керівниками ТОВ «Телсі» з правом першого підпису та правом представляти інтереси товариства кількох осіб.

ОСОБА_11 , усвідомлюючи протиправність таких дій, а саме, що дане підприємство набувається для прикриття незаконної діяльності інших юридичних і фізичних осіб, допускаючи, що в результаті діяльності цього фіктивного підприємства може бути заподіяна шкода державним або іншим інтересам, діючи умисно, переслідуючи свої корисні цілі, пов`язані з отриманням запропонованої ОСОБА_5 через ОСОБА_6 грошової винагороди, не маючи наміру здійснювати фінансово-господарську діяльність ТОВ «Телсі» (ід. код 31200891) і керувати ним, погодився на пропозицію прийняти участь у придбанні даного підприємства та бути оформленим у ньому комерційним директором з правом першого підпису та правом представляти інтереси підприємства.

Реалізуючи злочинний умисел, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , спільно та погоджено з ним, ОСОБА_11 у березні 2013 року звернувся з пропозицією про відшукання співвиконавця злочину до свого знайомого ОСОБА_8 , який, перебуваючи у місті Роздільна Одеської області, повторно, з корисливих спонукань, шляхом умовляння та підкупу, а саме обіцяючи сплатити грошову винагороду в розмірі 300 доларів США, запропоновану ОСОБА_5 через ОСОБА_7 , ОСОБА_6 та ОСОБА_11 , підбурив ОСОБА_12 до фіктивного підприємництва, схиливши його до оформлення придбання ТОВ «Телсі» (ід. код 31200891) без фактичного здійснення останнім фінансово-господарської діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності.

Надалі, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, виконуючи відведену йому іншими співучасниками, зокрема ОСОБА_5 , злочину роль, ОСОБА_8 на початку березня 2013 року, створюючи умови для вчинення ОСОБА_12 фіктивного підприємництва, повідомив його, які той повинен мати з собою документи для оформлення придбання суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи), зокрема паспорт громадянина України та ідентифікаційний код, після чого супроводив останнього з м. Роздільної Одеської області до м. Одеси, де у наперед обумовленому місці, на розі вулиці Буніна та Олександрівського проспекту представив ОСОБА_11 (з яким ОСОБА_12 і раніше був знайомий) та ОСОБА_6 як особу, згідну придбати (оформити придбання) за винагороду суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи), без фактичного здійснення останнім фінансово-господарської діяльності.

При цьому ОСОБА_12 , усвідомлюючи протиправність таких дій, а саме, що дане підприємство набувається для прикриття незаконної діяльності інших юридичних і фізичних осіб, і допускаючи, що в результаті діяльності цього фіктивного підприємства може бути заподіяна шкода державним або іншим інтересам, діючи умисно, переслідуючи свої корисні цілі, не маючи наміру здійснювати фінансово-господарську діяльність підприємства і керувати ним, усвідомлюючи протиправність свого діяння, на відповідну пропозицію співучасників злочину погодився.

Надалі інші співучасники злочину, зокрема, ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_13 , діючи спільно та погоджено, за попередньою змовою з ОСОБА_5 , як організатором злочину, та іншими особами, продовжуючи свої протиправні дії та виконуючи відведену їм роль, протягом березня 2013 року у місті Одесі вчинили дії, направлені на організацію придбання ОСОБА_12 та ОСОБА_11 ТОВ «Телсі» з метою прикриття незаконної діяльності. При цьому ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , діючи погоджено з ОСОБА_5 та ОСОБА_13 , безпосередньо керували діями ОСОБА_12 і ОСОБА_11 з відповідного приводу, обіцяючи їм вищевказану, обумовлену ОСОБА_5 , грошову винагороду та надавши наперед підготовлені документи, необхідні для внесення змін до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також проект наказу № 7 від 02.03.2013 про призначення ОСОБА_12 директором ТОВ «Телсі», вмовивши ОСОБА_12 їх підписати.

Таким чином ОСОБА_12 , не маючи наміру здійснювати заявлену в статуті фінансово-господарську діяльність указаного підприємства, був юридично оформлений директором ТОВ «Телсі».

Того ж дня, за вказівкою ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , погодженою ОСОБА_5 , ОСОБА_12 , перебуваючи у службовому кабінеті нотаріуса по вул. Буніна, 33 у місті Одесі, виконав власні підписи на документах щодо діяльності товариства, які залишив зазначеним особам.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на організацію фіктивного підприємництва з метою прикриття незаконної діяльності у формі надання необмеженому колу осіб протиправних послуг, пов`язаних з незаконною конвертацією безготівкових коштів, у тому числі здобутих злочинним шляхом, у готівку та приховуванням інших злочинів у економічній сфері, зокрема, сприянням викраденню бюджетних коштів в особливо великих розмірах шляхом надання засобів, усунення перешкод та заздалегідь обіцяного переховування слідів злочинів і грошових коштів, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , діючи погоджено з ОСОБА_5 , ОСОБА_13 та іншими учасниками злочину, 14.03.2013 відвели ОСОБА_12 до очолюваного ОСОБА_13 банківського відділення №1530 філії ПАТ «КБ Надра» Одеського регіонального управління, розташованого по пров. Красний, 22 у місті Одеса. Зайшовши разом з ОСОБА_12 до кабінету ОСОБА_13 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 надали ОСОБА_13 завірені підписом ОСОБА_12 копії установчих документів ТОВ «Телсі», та, разом з ОСОБА_13 , діючи відповідно до існуючих домовленостей щодо реалізації спільного злочинного умислу, організували підписання ОСОБА_12 з банком договору на обслуговування бізнес-пакету №40/28-14-6 від 14 березня 2013 року, додатку до цього договору та картки зі зразками підписів і відбитками печатки.

Тоді ж, на вимогу ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які виступали як організатори злочину, ОСОБА_12 у службовому кабінеті ОСОБА_13 , в присутності останнього, підписав незаповнені грошові чеки на видачу готівки у чекових книжках у кількості 5 шт. Надалі ОСОБА_13 , який не мав жодного юридичного відношення до ТОВ «Телсі», виступаючи разом з ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 як організатор злочину та виконуючи відведену йому іншими співучасниками, передусім ОСОБА_5 , роль, усвідомлюючи в силу займаної посади та досвіду роботи у банківській сфері виключні можливості використання підписаних, скріплених печаткою але незаповнених грошових чеків на видачу готівки для вчинення злочинів та умисно створюючи умови для їх вчинення, здійснив на вказаних чеках відтиски печатки ТОВ «Телсі», яка була йому передана ОСОБА_6 . Надалі ОСОБА_7 , діючи спільно та погоджено з ОСОБА_5 , ОСОБА_13 та ОСОБА_6 , за попередньою змовою з ними, за невстановлених обставин, забрав чекові книжки у ОСОБА_13 .

Крім того, зазначені особи, діючи спільно та погоджено, реалізуючи свій злочинний умисел, створюючи умови для подальшого прикриття протиправної діяльності та сприяння вчиненню злочинів, пов`язаних із заволодінням бюджетними коштами, зареєстрували таємний ключ електронно-цифрового підпису системи «Клієнт-банк» на розпорядження ОСОБА_12 розрахунковим рахунком ТОВ «Телсі» № НОМЕР_5 , відкритим 30 липня 2012 року у цьому ж відділенні банку ОСОБА_7 .

Одночасно ОСОБА_14 , достовірно знаючи, що здійснювати заявлену в статуті ТОВ «Телсі» фінансово-господарську діяльність та працювати (фактично виконувати обов`язки) на посаді директора товариства не буде, згідно попередньої домовленості з ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , як організаторами злочину фіктивного підприємництва, залишив їм печатку, статутні та реєстраційні документи ТОВ «Телсі».

У свою чергу ОСОБА_11 , діючи спільно та погоджено з іншими співучасниками злочину, зокрема ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , а також ОСОБА_12 , в березні 2013 року, з корисливих спонукань, з метою отримати обіцяну ОСОБА_6 грошову винагороду, як співвиконавець злочину фіктивного підприємництва, вчинив дії, направлені на придбання спільно з ОСОБА_12 ТОВ «Телсі». З цією метою, перебуваючи в приміщенні нотаріальної контори по вул. Буніна, 33 у м. Одесі, ОСОБА_11 на пропозицію ОСОБА_6 надав засвідчені власним підписом копію паспорту громадянина України НОМЕР_6 , виданого Роздільнянським РВУМВС України в Одеській області 27.09.2006 та копію своєї картки фізичної особи платника податків про одержання ідентифікаційного номеру НОМЕР_7 , крім того, у банківському відділенні № НОМЕР_8 філії ПАТ «КБ Надра» Одеського регіонального управління, розташованого по пров. Красний, 22 у місті Одеса, в службовому кабінеті ОСОБА_13 , у присутності останнього, підписав незаповнені грошові чеки на видачу готівки у чекових книжках у кількості 3 шт., які залишив організаторам злочину ОСОБА_13 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .

При цьому ОСОБА_13 , який не мав жодного юридичного відношення до ТОВ «Телсі», виступаючи разом з ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 як організатор злочину та виконуючи відведену йому іншими співучасниками, передусім ОСОБА_5 , роль, усвідомлюючи в силу займаної посади та досвіду роботи у банківській сфері виключні можливості використання підписаних, скріплених печаткою але незаповнених грошових чеків на видачу готівки для вчинення злочинів та умисно створюючи умови для їх вчинення, здійснив на вказаних чеках відтиски печатки ТОВ «Телсі», яка була йому передана ОСОБА_6 . Надалі ОСОБА_7 , діючи спільно та погоджено з ОСОБА_5 , ОСОБА_13 та ОСОБА_6 , за попередньою змовою з ними, за невстановлених обставин, забрав чекові книжки у ОСОБА_13 .

Водночас ОСОБА_12 , виконуючи вказівки організаторів злочину ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , за невстановлених обставин підписав наказ №8 від 25.03.2013 року про призначення ОСОБА_11 комерційним директором ТОВ «Телсі» з правом першого підпису та правом представляти інтереси товариства, який було надано, зокрема, до вищевказаної банківської установи.

Таким чином ОСОБА_11 , не маючи наміру здійснювати заявлену в статуті фінансово-господарську діяльність указаного підприємства, був за його згодою юридично оформлений комерційним директором ТОВ «Телсі».

З моменту підписання ОСОБА_12 документів про призначення себе на посаду директора, а також ОСОБА_11 на посаду комерційного директора ТОВ «Телсі», ОСОБА_12 та ОСОБА_11 , виконуючи відведену їм організаторами злочину, зокрема ОСОБА_5 роль, фактично у діяльності товариства участі не брали, розрахунковим рахунком товариства не користувались і не залучали з цією метою будь-яких фізичних осіб.

За здійснення вищевказаних злочинних дій, пов`язаних із придбанням суб`єкта підприємницької діяльності ТОВ «Телсі» з метою прикриття незаконної діяльності, ОСОБА_5 , як організатор злочину, передала ОСОБА_12 та ОСОБА_11 , як виконавцям злочину, через ОСОБА_7 та ОСОБА_6 грошову винагороду по 800 грн. кожному, при цьому ОСОБА_11 сплатив із своєї частини 400 грн. ОСОБА_8 , який за раніше описаних обставин, шляхом умовляння та підкупу, схилив (підбурив) до виконання фіктивного підприємництва ОСОБА_12 .

Також ОСОБА_5 передала через ОСОБА_7 . ОСОБА_6 за здійснені ним як співорганізатором злочину дії, у тому числі щодо пошуку та залучення виконавців фіктивного підприємництва, грошову винагороду у розмірі 800 грн.

Не повідомляючи ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 про свої злочинні плани, ОСОБА_5 , ОСОБА_13 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та невстановлені на даний час слідством особи, діючи під прикриттям ТОВ «Телсі», використовуючи документи товариства та підписані ОСОБА_12 і ОСОБА_11 незаповнені грошові чеки на видачу готівки, зокрема ЛЗ 1804601, ЛЗ 1804726, ЛЗ 1804727, ЛЗ 1804728, ЛЗ 1804729, ЛЗ 1804731, ЛЗ 1804733, ЛЗ 1804735, ЛЗ 1804736, ЛЗ 1804738, ЛЗ 18004740, умисно сприяли викраденню бюджетних коштів в особливо великих розмірах шляхом надання засобів, усунення перешкод та заздалегідь обіцяного переховування слідів злочинів і грошових коштів, зокрема у спосіб конвертації викрадених безготівкових коштів у готівку та забезпечення учасникам злочину можливості подальшого вільного розпорядження ними, за таких обставин.

Указом Президента України №1010/2010 від 04.11.2010 ОСОБА_15 призначено Генеральним прокурором України.

Згідно ст. 15 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 №1789-XII, чинного на момент перебування ОСОБА_15 на посаді Генерального прокурора України, до його компетенції, серед іншого, входило: спрямовувати роботу органів прокуратури і здійснювати контроль за їх діяльністю, призначати першого заступника, заступників Генерального прокурора України, керівників структурних підрозділів, головного бухгалтера, інших працівників Генеральної прокуратури України; затверджувати структуру і штатну чисельність підпорядкованих органів прокуратури та розподіляти кошти на їх утримання, відповідно до законів України видавати обов`язкові для всіх органів прокуратури накази, розпорядження, затверджувати положення та інструкції.

Таким чином, у відповідності до Закону України Про прокуратуру, ОСОБА_15 був працівником державного органу, який наділений правом у межах своєї компетенції ставити вимоги, а також приймати рішення, обов`язкові для виконання юридичними і фізичними особами незалежно від їх відомчої належності чи підлеглості, тобто він у період листопада 2010 року лютого 2014 року здійснював функції представника влади, крім того, відносно очолюваного ним відомства Генеральної прокуратури України, ОСОБА_15 також здійснював функції, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків, і являвся відповідно до Примітки №1 ст. 364 КК України в редакції закону, чинній на момент його перебування на посаді Генерального прокурора України, службовою особою.

Згідно ч. 4 ст. 216 КПК України, ч. 1 ст. 9 Закону України «Про державну службу», ОСОБА_15 за посадою являвся службовою особою, яка займала особливо відповідальне становище.

У березні 2013 року ОСОБА_15 , будучи в силу свого службового становища обізнаний про потреби в поточному ремонті приміщень будівель Генеральної прокуратури України по вул. Різницькій, 13/15, вул. Гусовського, 9, вул. Борисоглібській, 18, вул. Московській, 8 в м. Києві, з метою заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах, дав вказівку заступнику Генерального прокурора України ОСОБА_16 і заступнику начальника Головного управління забезпечення діяльності органів прокуратури ОСОБА_17 розробити документацію конкурсних торгів та укласти угоду про виконання будівельних робіт з фіктивною фірмою ТОВ «Телсі».

ОСОБА_16 , виконуючи вказівку ОСОБА_15 , провів засідання комітету з конкурсних торгів Генеральної прокуратури України щодо організації закупівлі послуг з поточного ремонту приміщень будівель Генеральної прокуратури України по вул. Різницькій, 13/15, вул. Гусовського, 9, вул. Грінченка, 3-Б, вул. Московська, 8, у м. Києві. На цьому засіданні затвердили документацію конкурсних торгів та доручили ОСОБА_18 розмістити оголошення в Інформаційному бюлетені «Вісник Державних закупівель» про проведення конкурсу.

При цьому, реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах, штучно створюючи видимість залучення фіктивної фірми «Телсі» до участі у проведенні будівельних (ремонтних) робіт, ОСОБА_15 , будучі достовірно обізнаним про те, що вказана фірма створена (придбана) виключно з метою прикриття незаконної діяльності, на нараді у Генеральній прокуратурі України представив її як начебто надійного, перевіреного забудовника та, зловживаючи своїм службовим становищем, до проведення будь-яких тендерних процедур, вказав, що саме ТОВ «Телсі» залучається до виконання ремонтних робіт.

Після офіційного оголошення конкурсних торгів невстановлені слідством особи, діючи спільно та погоджено з ОСОБА_15 , за пособництва ОСОБА_10 , ОСОБА_13 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інших осіб, які розпоряджались печаткою, статутними та реєстраційними документами ТОВ «Телсі», а також підписаними ОСОБА_12 та ОСОБА_11 в юридичному статусі відповідно директора та комерційного директора ТОВ «Телсі» незаповненими грошовими чеками на видачу готівки у чекових книжках, умисно використовуючи зазначені предмети та документи для сприяння заволодінню бюджетними коштами в особливо великих розмірах як засоби механізму його вчинення та усунення перешкод, подали до комітету з конкурсних торгів Генеральної прокуратури України пакет завідомо неправдивих документів з пропозицією фіктивного підприємства ТОВ «Телсі» щодо закупівлі послуг з поточного ремонту приміщень будівель Генеральної прокуратури України. На підставі завідомо неправдивих документів члени комітету, виконуючи усну вказівку ОСОБА_15 , визнали переможцем конкурсних торгів фіктивне підприємство ТОВ «Телсі».

Далі ОСОБА_16 , у своєму службовому кабінеті, розташованому по вул. Різницькій, 13/15 в м. Києві, у невстановлений час, використовуючи своє особливо відповідальне становище, підписав три завідомо неправдивих договори з ТОВ «Телсі» про поточний ремонт приміщень будівель Генеральної прокуратури України по вул. Різницька, 13/15, вул. Гусовського, 9, вул. Борисоглібській, 18, вул. Московській, 8 в м. Києві.

Зазначені договори від імені директора ТОВ «Телсі» ОСОБА_12 підписала невстановлена слідством особа, видаючи себе за ОСОБА_12 , як співучасник заволодіння групою осіб державним майном (грошовими коштами) в особливо великих розмірах, вказавши в ньому банківські реквізити для перерахування коштів, а саме вищевказаний рахунок № НОМЕР_9 ТОВ «Телсі» в філії ПАТ «КБ Надра» Одеського регіонального управління, можливість розпорядження коштами на якому від імені ОСОБА_12 та ОСОБА_11 , за раніше згаданих обставин, у березні 2013 року, організували та забезпечили ОСОБА_5 , ОСОБА_13 ОСОБА_6 та ОСОБА_7 . При цьому такі особи, у тому числі ОСОБА_5 , для реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на пособництво у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах у формі сприяння вчиненню вказаного злочину іншими співучасниками наданням засобів, усуненням перешкод та заздалегідь обіцяним переховуванням слідів злочину і грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, з метою виконання відведеної їм ролі пособників, мали у своєму розпорядженні документи, зокрема, підписані на їх вимогу ОСОБА_12 та ОСОБА_11 у юридичному статусі відповідно директора та комерційного директора ТОВ «Телсі» незаповнені грошові чеки на видачу готівки, що, за умов використання службового становища ОСОБА_13 та його зв`язків у банківській сфері, давали їм можливість здійснювати будь-які праворозпорядчі дії щодо коштів на рахунку № НОМЕР_9 ТОВ «Телсі» в філії ПАТ «КБ Надра» Одеського регіонального управління.

Після підписання ОСОБА_16 раніше вказаних договорів з ТОВ «Телсі», ОСОБА_17 , виконуючи отримане від ОСОБА_15 доручення та діючи як службова особа, упродовж червня-серпня 2013 року підписав складені невстановленими особами завідомо неправдиві документи щодо виконаних будівельних робіт ТОВ «Телсі», хоча насправді ці роботи виконали ДБК УС ВР та інші будівельні організації, отримавши за це кошти.

Завідомо неправдиві акти про виконані роботи фіктивним підприємством - ТОВ «Телсі» були подані до бухгалтерії Генеральної прокуратури України як підстави для переказу коштів з метою заволодіння ними ОСОБА_15 та іншими учасниками злочину шляхом конвертації викрадених безготівкових коштів у готівку та забезпечення учасникам злочину можливості подальшого вільного розпорядження ними.

Всього за вищевказаних обставин, ОСОБА_15 , за попередньою змовою з невстановленими слідством особами, спільно з ними, за пособництва ОСОБА_5 , ОСОБА_13 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інших осіб, які умисно сприяли викраденню грошових коштів шляхом надання засобів, усунення перешкод та заздалегідь обіцяного переховування слідів злочинів і грошових коштів, зокрема у спосіб конвертації викрадених безготівкових коштів у готівку та забезпечення учасникам злочину можливості подальшого вільного розпорядження ними, заволодів чужим майном (грошовими коштами), безпідставно перерахованими Генеральною прокуратурою України упродовж червня-листопада 2013 року на користь ТОВ «Телсі» на суму 69 063 535, 42 грн. (шістдесят дев`ять мільйонів шістдесят три тисячі п`ятсот тридцять п`ять гривень 42 коп.), що в тисячу і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян і є великою матеріальною шкодою, заподіяною державі.

Санкцією ч. 5 ст. 191 КК України передбачене покарання у виді конфіскації майна.

Таким чином, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, а також цивільного позову про відшкодування шкоди, завданої злочинами, у яких обґрунтовано підозрюється ОСОБА_5 , на її майно необхідно накласти арешт.

Згідно інформації наявної у слідства, а саме інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно у власності ОСОБА_5 знаходиться квартира за адресою АДРЕСА_1 .

В судовому зсіданні слідчий клопотання підтримав повністю, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив задовольнити.

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України розгляд клопотання здійснено без повідомлення власника майна.

Згідно ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя надходить до наступних висновків.

Як визначено ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно до ч. 6 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

ОСОБА_5 є підозрюваною у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст. 27, ч.1 ст. 205, ч.3 ст. 27, ч.2 ст. 205, ч.5 ст.27, ч.5 ст. 191 КК України.

Санкція ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років, з додатковим покаранням у вигляді конфіскації майна.

За вказаних обставин слідчий суддя вважає наявними передбачені ст. 170 КК України підстави для накладення арешту на майно підозрюваної ОСОБА_5 , зазначеного в клопотанні слідчого, з метою забезпечення його можливої конфіскації, шляхом заборони її відчуження або будь-яке інше розпорядження вказаним майном, оскільки незастосування такого заходу забезпечення може призвести до втрати цього майна і відповідно настання наслідків, які можуть перешкоджати даному кримінальному провадженню.

Відтак, клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ч.6 ст.170, ст.ст.171-173, ст.175, ст.309, 372, ст.392, ст.532 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого слідчої групи Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні №№42015000000002734 задовольнити.

Накласти арешт на нерухоме майно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на:

- квартиру, за адресою АДРЕСА_1 , шляхом заборони її відчуження або будь-яке інше розпорядження вказаним майном.

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.02.2016
Оприлюднено13.03.2023
Номер документу58557703
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/6207/16-к

Ухвала від 12.02.2016

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Шапутько С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні