Постанова
від 23.06.2016 по справі 821/788/16
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2016 р.м. ХерсонСправа № 821/788/16

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Василяки Д.К.,

при секретарі: Корнієнко Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Генічеської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області до Виробничого кооперативу "Фенікс" про стягнення податкового боргу,

встановив:

Генічеська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Херсонській області (далі по тексту - позивач) звернулась до Виробничого кооперативу "Фенікс" (далі по тексту - відповідач) про стягнення податкового боргу.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач має борг по збору за спеціальне використання води та плати за користування надрами для видобування корисних копалин, який виник в результаті несплати узгоджених грошових зобов'язань відповідно до поданих відповідачем податкових декларацій зі збору за спеціальне використання води та розрахунку податкового зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин (у частині корисних копалин, для яких затверджено ставки у відносних показниках). Сума боргу на день розгляду справи не погашено.

Позивач просив справу в розглядати без участі представника в порядку письмового провадження.

Відповідач до суду не з'явився. Про дату, час та місце розгляду повідомлений належним чином.

Дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно дослідивши обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов до наступного: за результатами здійснення фінансово-господарської діяльності відповідач має податковий борг податкових декларацій зі збору за спеціальне використання води та розрахунку податкового зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин (у частині корисних копалин, для яких затверджено ставки у відносних показниках)

Згідно з п. 41.2 ст.41 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Згідно з п. 36.1. ст.36 ПКУ податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п. 14.1.175. п.14.1 ст. 14 ПКУ податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Підпунктом 20.1.19. п. 20.1. ст.20 ПКУ застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п. 59.1. ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Боржнику направлено корінець податкової вимоги від 03.09.2015 року № 1171-25.

Так, вжиті позивачем заходи щодо погашення податкової заборгованості, не призвели до надходження коштів з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) до бюджету.

Заборгованість підтверджується податковими деклараціями за 4 квартал 2014 року, 1,2 квартал 2015 року та розрахунками податкового зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин (у частині корисних копалин, для яких затверджено ставки у відносних показниках) та виписками з облікових карток відповідача.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

Отже, судом встановлено, а позивачем доведено наявність податкового боргу у відповідача, з огляду на таке, суд прийшов до висновку про часткове задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 128, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України

постановив:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з Виробничого кооперативу "Фенікс" (код ЄДРПОУ 35280612) податковий борг зі збору за спеціальне використання води у сумі 4610 (чотири тисячі шістсот десять) грн. 54 коп. на р/р 33118357700170, *147* код платежу (13020100), ГУДКУ у Херсонській області, код 37915328, м. Херсон, МФО 852010; з плати за користування надрами для видобування корисних копал у сумі 2159 (дві тисячі сто п'ятдесят дев'ять) грн. 05 копійок на р/р 33110366700170, *147*, код платежу (13030100), ГУДКУ у Херсонській області, код 37915328, м. Херсон; МФО 852010.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 24 червня 2016 р.

Суддя Василяка Д.К.

кат. 8.2.1

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.06.2016
Оприлюднено04.07.2016
Номер документу58578802
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —821/788/16

Постанова від 23.06.2016

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Василяка Д.К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні