Постанова
від 29.06.2016 по справі 805/1583/16-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 червня 2016 р. Справа №805/1583/16-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

час прийняття постанови: 11:59

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Христофорова А.Б.,

при секретарі Ушаковій О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області до Приватного акціонерного товариства «РММ» про стягнення податкового боргу,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства «РММ» про стягнення з рахункових рахунків Приватного акціонерного товариства «РММ» податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 41 572,73 грн, з земельного податку у розмірі 2 658,96 грн., мотивуючи вимоги тим, що у відповідача існує податковий борг, який виник внаслідок несплати узгодженого податкового зобов'язання. На момент звернення до суду податкове зобов'язання відповідачем не сплачено, у зв'язку з чим просить стягнути вказану заборгованість з розрахункових рахунків відповідача.

29.06.2016 року позивачем через відділ діловодства та документообігу надано заяву про зменшення позовних вимог, відповідно до яких просить стягнути з відповідача суму податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 31 572,73 грн.

Представник позивача через відділ діловодства та документообігу суду надав заяву про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача через відділ діловодства та документообігу суду надав заяву про визнання позовних вимог в частині стягнення з підприємства суми податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 31 572,73 грн, інші позовні вимоги не підлягають задоволенню у зв'язку з погашенням податкового боргу.

Згідно ч. 3 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судове рішення, у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Суд приймає заяву відповідача про визнання адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач, Державна податкова інспекція у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області, є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Податковим кодексом України повноваження.

Відповідач, Приватне акціонерне товариство «РММ» (код ЄДРПОУ 20366111, вул. Коксобуд, будинок 6, місто Краматорськ Донецька область, 84306), пройшов передбачену державну реєстрацію юридичних осіб 26.07.1999 року, номер запису: 1 270 120 0000 000299, зазначене підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.(а.с.6-9)

Згідно Довідки № 1405151400139 від 05.06.2014 року відповідач перебуває на податковому обліку у ДПІ м. Краматорська. (а.с.10)

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України), зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з пп 14.1.175 п.14.1 статті 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

У відповідності до п.п. 133.1.1. п. 133.1 ст. 133 ПК України, платниками податку на прибуток є, зокрема, суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пунктами 133.4 та 133.5 цієї статті.

Об'єктом оподаткування згідно 134.1.1. прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.

Згідно п. 137.1. ст.. 137 ПК України, податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною статтею 136 цього Кодексу, від бази оподаткування, визначеної згідно зі статтею 135 цього Кодексу.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

З матеріалів справи вбачається, що до податкового органу відповідачем були подані податкові декларації з податку на прибуток за 2013 рік № 9090617883 з самостійно визначеною сумою податку у розмірі 26213,00 грн; за 2014 рік № 9081307565 з самостійно визначеною сумою податку у розмірі 2 882,00 грн; за 2015 рік № 9275940184 за самостійно визначеною сумою податку у розмірі 14 868,00 грн.(а.с.12-17)

Згідно відомостей зі зворотнього боку облікової картки платника податків, позивачем належним чином узгоджене податкове зобов'язання з податку на прибуток за 2013-2015 роки не сплачувалося, на підставі ст.. 126 ПК України, нарахована пеня у розмірі 2779,96 грн, та з урахуванням часткового погашення у розмірі 5000,00грн та переплати у розмірі 170,23 грн, загальна сума заборгованості складає 41 572,73 грн у т.ч. недоїмка у розмірі 38 792,77 грн, пеня 2 779,96 грн.(а.с. 22-24)

В силу положень п.54.1 ст.54 ПК України, податкове зобов'язання визначене самостійно платником в податковій декларації не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку і вважається узгодженим.

Таким чином, в силу приписів податкового законодавства податкові зобов'язання платника податків - відповідача, вважаються узгодженими та набули статусу податкового боргу за поданими відповідачем та не сплаченими у повному обсязі податковими деклараціями та розрахунками.

Відповідно до статті 59.1 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу.

Податковим органом було сформовано та направлено відповідача податкову вимогу форми "Ю" № 496-25 від 23.04.2014 року на підставі існуючого боргу який виник у позивача за неналежну сплату податкового зобов'язання.(а.с.20)

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України передбачено, що сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання набуває статусу податкового боргу.

Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно із пунктом 95.2 статті 95 ПК України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до пункту 95.3 статті 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно із пунктом 95.4 статті 95 ПК України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Аналіз вищевикладеного у сукупності вказує на те, що декларацією є документ, на підставі якого формується податкове зобов'язання. До обов'язків платника відноситься сплата податкового зобов'язання по декларації протягом 10 днів, що настають після граничного строку сплати. Якщо платник, не сплатив зобов'язання, то податкові органи надсилають податкову вимогу у якій зазначається сума податкового зобов'язання яка має бути сплачена протягом 60 днів. У випадку несплати такого податкового зобов'язання, податковий борг погашається шляхом стягнення коштів зокрема з рахунків платника податків.

Суд бере до уваги, що позивачем була дотримана процедура формування та направлення податкової вимоги. Податкова вимога ані в адміністративному порядку, ані в судовому порядку оскаржена не булла.

Також з наданих відповідаче платіжних доручень вбачається, що підприємством частково здійснюється погашення податкового боргу з податку на прибуток, залишок складає 31 572,73 грн, зазначена сума податкового боргу сторонами не оспорюється.

Таким чином, враховуючи, що відповідачем податковий борг з податку на прибуток підприємств у повному обсязі не сплачений, доказів зворотного суду не надано, крім того, визнає позовні вимоги на суму 31 572,73 грн, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Згідно вимог ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене та керуючись положеннями Податкового кодексу України та статтями 2, 7-12, 69-72, 87-98, 122-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області до Приватного акціонерного товариства «РММ» про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з розрахункових рахунків Приватного акціонерного товариства «РММ» заборгованість з податку на прибуток у розмірі 31 572(тридцять одна тисяча п'ятсот сімдесят дві) грн 73 коп на р/р 33111318700059, код платежу 11021000, банк одержувача ГУДКСУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 37944338, МФО 834016, одержувач: Краматор.УК/. Краматорськ.

Повний текст постанови виготовлено 01.07.2016 року.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Христофоров А.Б.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.06.2016
Оприлюднено06.07.2016
Номер документу58673762
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/1583/16-а

Ухвала від 25.07.2016

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

Постанова від 29.06.2016

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

Ухвала від 09.06.2016

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні