Постанова
від 02.07.2016 по справі 509/2044/16-п
ОВІДІОПОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 509/2044/16-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 липня 2016 року. Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Курочка В.М., при секретарі Задеряки Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Овідіополі, за участю ОСОБА_1, прокурора Білоциценко Г.В., матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 і ч. 2 ст. 172 7 КУпАП ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, зареєстрованого та жителя ІНФОРМАЦІЯ_3,-

В С Т А Н О В И В:

Згідно постанови Прилиманської сільської виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області № 22 від 28.10.2015 р. ОСОБА_1 обрано депутатом Прилиманської сільської ради VII скликання.

22.04.2016 р. за адресою розташування Прилиманської сільської ради: Одеська область, Овідіопольський район, с. Прилиманське, вул. Октябрська, буд. № 120, в ході четвертої сесії розглядалась заява керівника ТОВ «Прайм.нет» (код ЄДРПОУ 37828953) ОСОБА_2 про надання в строкове платне користування (в оренду) цьому товариству нежитлового приміщення, площею 52,9 м 2 , розташованого в с. Прилиманське, по вул. Октябрська,120, для розміщення технічного обладнання та матеріалів. ОСОБА_1 є одним із засновників ТОВ «Прайм.нет».

Відповідно до протоколу засідання сесії Прилиманської сільської ради від 22.04.2016, ОСОБА_1 був присутній на зазначеному засіданні де прийнято рішення Прилиманською сільською радою надати ТОВ «Прайм.нет», в якому гр. ОСОБА_1 є засновником, в строкове платне користування (в оренду) нежитлове приміщення, для розміщення технічного обладнання та матеріалів (складське приміщення), в с. Прилиманське.

Як вбачається з протоколу 4 сесії Прилиманської сільської ради VII скликання за вказане рішення проголосувало 20 депутатів із 20 присутніх, у тому числі і ОСОБА_1, який будь-яких зауважень та самостійних публічних оголошень щодо цього рішення не висловлював та голосував «за» прийняття рішення.

Також ОСОБА_1 не заявив під час сесії ради про наявність у нього конфлікту інтересів під час прийняття зазначеного вище рішення.

Вину сво. ОСОБА_1 визнав частково і пояснив, що під час сесії сільської ради він повідомив раду про наявність у нього конфлікту інтересів, але при цьому проголосував за прийняття відповідного рішення, не будучи обізнаним про правові наслідки таких дій.

Вважаю, що вина ОСОБА_1 підтверджена, крім його особистих пояснень, наступними доказами: письмовими поясненнями ОСОБА_1, довідкою про те, що ОСОБА_1 є засновником ТОВ «Прайм.нет», протоколом сесії Прилиманської сільської ради від 22.04.2016 р., рішенням Прилиманської сільської ради, довідкою Прилиманського сільського голови про ненадходження заяв про наявність конфлікту інтересів. (а.с. 3-26)

Також вина ОСОБА_1 підтверджена наданим ним та оглянутим судом відеозаписом засідання сесії ради, з якого слідує, що він офіційно не заявляв під час сесії про наявність у нього конфлікту інтересів..

Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 8 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», на депутатів сільської ради поширюється обов'язок щодо дотримання обмежень передбачених ЗУ «Про запобігання корупції».

Зокрема, у ст. 22 ЗУ «Про запобігання корупції», передбачено, що особам, на яких поширюється дія цього закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.

Отже, саме наявність чи відсутність приватного інтересу до вирішення певного питання і буде свідчити про наявність чи відсутність конфлікту інтересів.

При наявності конфлікту інтересів у членів колегіального органу місцевого самоврядування, законодавцем у розділі 5 ЗУ «Про запобігання корупції» передбачено способи врегулювання та запобігання конфлікту інтересів. Із ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції» слідує, що законом передбачено два способи врегулювання конфлікту інтересів: зовнішній та самостійний. При цьому самостійне врегулювання конфлікту інтересів здійснюється шляхом позбавлення відповідного приватного інтересу з наданням підтверджуючих про це документів безпосередньому керівнику, у іншому випадку врегулювання конфлікту інтересу має здійснюватися заходами зовнішнього врегулювання, із дотриманням вимог ч. 2 ст. 35 ЗУ «Про запобігання корупції».

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення пов'язаного із корупцією, передбаченого ч. 1 і ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, оскільки під час розгляду справи знайшло своє підтвердження, що ОСОБА_1, як суб'єкт правопорушення пов'язаного із корупцією окрім того, що не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, що кваліфікується як корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, також вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, що кваліфікується як правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, тобто протиправно вчинене ОСОБА_1 охоплює сукупність правопорушень, передбачених ст.ст. 172-7 ч. 1, 172-7 ч. 2 КУпАП.

Приймаючи рішення про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, пов'язаних із корупцією, передбаченого ч. 1 і ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, та, вирішуючи питання про накладення стягнення, суд враховує вимоги ст.ст. 27, 33 КУпАП, що він учасник антитерористичної операції, набув статусу учасника бойових дій, та при наявності пом'якшуючих і відсутності обтяжуючих обставин, вважає за необхідне накласти стягнення у вигляді штрафу у межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, у мінімальному розмірі - 3400 гривень і, з урахуванням ч. 2 ст. 36 КУпАП, за сукупністю вчиненого остаточно визначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3400 гривень.

На підставі викладеного та керуючись ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення пов'язаного із корупцією, передбаченого ст.ст. 172-7 ч. 1, 172-7 ч. 2 КУпАП, та за сукупністю вчиненого, з урахуванням вимог ч. 2 ст. 36 КУпАП, остаточно призначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3400 гривень.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області шляхом подачі апеляції через Овідіопольський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: В.М. Курочка

СудОвідіопольський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення02.07.2016
Оприлюднено06.07.2016
Номер документу58709301
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —509/2044/16-п

Постанова від 12.02.2019

Адмінправопорушення

Одеський апеляційний суд

Кравець Ю. І.

Постанова від 02.07.2016

Адмінправопорушення

Овідіопольський районний суд Одеської області

Курочка В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні