Ухвала
від 04.07.2016 по справі 904/5475/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про повернення заяви

про порушення провадження у справі про банкрутство

04.07.16р. Справа № 904/5475/16

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Єременко А.В.

без участі представників сторін

розглянувши справу

за заявою ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ЛОГІРУС", м. Дніпропетровськ

до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ЛОГІРУС"(49094, АДРЕСА_1; код ЄДРПОУ 40039447)

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ЛОГІРУС" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області із заявою про введення процедури санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство.

Заява ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ЛОГІРУС" про введення процедури санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство підлягає поверненню з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Приписами п. 3 ч.1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно абз. 7 ч. 5 ст. 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) за подання заяви про затвердження плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство справляється судовий збір.

Так, відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" розмір ставки судового збору за подання до господарського суду заяви про затвердження плану санації до порушення провадження у справі про банкрутство становить 2 розміри мінімальної заробітної плати.

Із п. 2.21. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013р. "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" вбачається, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

До заяви про введення процедури санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ЛОГІРУС" заявником додано фотокопію платіжного доручення № 17 від 01.07.16р. по сплаті судового збору за подання зазначеної заяви.

Між тим, фотокопія платіжного доручення № 17 від 01.07.16р. по сплаті судового збору за подання зазначеної заяви не може бути належним доказом сплати судового збору, відповідно, заявником до заяви про введення процедури санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство не додано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі за подання відповідної заяви.

Також, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки фізичної особи - платника податків за його наявності.

Однак, заявником у заяві про введення процедури санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство не вказано повного найменування сторін, а вказано скорочені назви підприємств, зокрема, замість - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Вайд ЛТД", вказано - ТОВ "Вайд ЛТД", замість - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Архісфера", вказано - ТОВ "Архісфера", замість - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Хмільник девелопмент", вказано - ТОВ "Хмільник девелопмент", замість - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Логіріус", вказано - ТОВ "Логіріус".

Пунктами 2, 4 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі, та у позовній заяві не вказано повного найменування сторін, їх поштових адрес.

Згідно азб. 4 ч. 1 ст. 15 Закону господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення (ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України).

Керуючись ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ч. 1 ст. 15 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд,-

УХВАЛИВ:

Повернути заяву ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ЛОГІРУС" про введення процедури санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство і додані до неї документи без розгляду.

Додаток: заява № б/н від 02.07.16р. з додатками.

Суддя ОСОБА_2

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення04.07.2016
Оприлюднено08.07.2016
Номер документу58761534
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/5475/16

Ухвала від 04.07.2016

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Єременко Анна Валеріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні