Рішення
від 05.07.2016 по справі 925/592/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" липня 2016 р. Справа № 925/592/16

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді Чевгуза О.В., з секретарем судового засідання Голосінською Н.М., за участю представників: від позивача: ОСОБА_1 - представник за довіреністю, від відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Черкаської області у м. Черкаси справу за позовом публічного акціонерного товариства "Черкаське хімволокно" в інтересах відокремленого підрозділу "Черкаська ТЕЦ" до громадської організації "Ліга здорової нації" про стягнення 8 376 грн. 34 коп., -

ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про стягнення з відповідача 8376 грн. 34 коп. боргу з оплати за поставлену теплову енергію відповідно до укладеного сторонами договору №1224 від 10.07.2014 про постачання теплової енергії в період з вересня 2015 року по квітень 2016 року.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.

Відповідач не подав суду письмовий відзив на позов.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, ухвали суду повернулися до суду з відміткою працівника поштового зв'язку на довідці ф. 20 - „за зазначеною адресою не проживаєВ» та „за закінченням терміну зберіганняВ» .

Відповідно до п. 3.9.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанціїВ» із змінами і доповненнями, внесеними постановою пленуму Вищого господарського суду України від 23 березня 2012 року №3, особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК.

В разі якщо ухвалу було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації -адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців) і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Таким чином, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про час і місце судового засідання.

Згідно з ст. 85 ГПК України у судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини рішення.

Заслухавши доводи та пояснення представника позивача, дослідивши наявні в справі матеріали, суд вважає позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи з наступного:

10.07.2014 між публічним акціонерним товариством "Черкаське хімволокно", в особі директора відокремленого підрозділу "Черкаська ТЕЦ" ПАТ "Черкаське хімволокно" ОСОБА_2, який діє на підставі довіреності №18 від 05.05.2014, Положення про відокремлений підрозділ "Черкаська ТЕЦ" ПАТ "Черкаське хімволокно" (Теплопостачальна організація за договором, позивач у справі) та громадською організацією "Ліга здорової нації", в особі голови правління громадської організації ОСОБА_3, що діє на підставі Статуту (Споживач за договором, відповідач у справі), уклали договір №1224 про постачання теплової енергії, далі - Договір, за умовами якого Теплопостачальна організація зобов'язалася постачати Споживачеві теплову енергію, а Споживач зобов'язався оплачувати одержану теплову енергію за встановленими тарифами (цінами) в терміни, передбачені цим Договором.

Відповідно до п. 12.1.1 Договору цей договір набуває чинності з дня його підписання та діє до 31.12.2014 та вважається пролонгованим з дня збігу попереднього строку його дії на наступний річний строк, якщо протягом одного місяця строку дії Договору від жодної із сторін не надійшло до іншої сторони заяви про відмову від нього.

Відповідно до п. 2.3 Договору теплова енергія постачається Споживачу орієнтовно в обсягах згідно з додатком 1 до цього договору у вигляді гарячої води на такі потреби:

- опалення та вентиляція - в період опалювального сезону ( орієнтовно з 15 жовтня по 15 квітня);

- гаряче водопостачання - протягом року.

Згідно з пунктом 6.1. Договору облік та визначення кількості спожитої теплової енергії виконується :

- приладним способом;

- розрахунковим способом.

Пунктом 8.2 Договору визначено, що оплата за теплову енергію здійснюється за рахунком-фактурою, сума якого включає величину попередньої оплати та залишкової несплаченої суми за попередній період виходячи з розрахунку її фактичної реалізації.

Відповідно до пункту 8.11 Договору грошові кошти за Теплову енергію перераховуються Споживачем на банківський рахунок Теплопостачальної організації, вказаний у Договорі.

Додатком № 1 до Договору затверджено обсяги постачання теплової енергії.

За доводами позивача в період з 01.09.2015 по 01.05.2016 позивачем було відпущено відповідачу теплової енергії: 5 - Гкал за тарифом 514,93 грн. за 1 Гкал. + 20% ПДВ, на суму 3089,58 грн. та 7- Гкал за тарифом 572,16 грн. за 1 Гкал. + 20% ПДВ, на суму 5286,76 грн. , а всього 12,7 Гкал на загальну суму 8376,34 грн. за адресою, вказаною у додатку №5 до Договору - бул. Шевченка, 245. Вказані тарифи встановлені на підставі постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг №1524 від 30.04.2015 та №3225 від 29.12.2015.

Про ставку діючого тарифу відповідач був повідомлений листом №25/845 від 22.01.2016.

Відповідач борг за теплову енергію в сумі 8376,34 грн. позивачу не сплатив, у зв'язку з чим позивач звернувся з даним позовом до суду.

За своєю правовою природою договір про постачання теплової енергії від 10.07.2014 №1224 є договором постачання енергетичних та інших ресурсів через приєднану мережу, та відповідає вимогам статті 714 Цивільного кодексу України, відповідно до якої за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.

Відносини купівлі-продажу урегульовані Главою 54 ЦК України, відповідно до положень якої, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Суд вважає, що сторонами досягнуто згоди по всіх істотних умовах договору. Договір про постачання теплової енергії від 10.07.2014 №1224 не заперечений сторонами, не визнаний недійсним та не розірваний в установленому порядку (а.с. 10-17 з додатками).

В пункті 8.2 Договору вказано, що оплата за теплову енергію здійснюється за рахунком-фактурою, сума якого включає величину попередньої оплати та залишкової несплаченої суми за попередній період виходячи з розрахунку її фактичної реалізації. Рахунком-фактурою визначена дата до якої має бути внесений обов'язків платіж за надану позивачем теплову енергію. Однак, відповідач не виконав взяті на себе зобов'язання, не здійснив оплату за теплову енергію, отриману в період з 01.09.2015 року по 01.05.2016 і станом на 16.05.2016 заборгованість становить 8376,34 грн. Претензій стосовно якості та кількості поставленого тепла немає.

Згідно ч.1 ст. 173 ГК України зобов'язання, що виникає між суб'єктами господарювання, в силу якого один суб'єкт зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта, або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку, є господарським зобов'язанням.

Згідно ч. 1 ст. 174 ГК України господарські зобов'язання можуть виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених ГК України.

Факт наявності заборгованості підтверджується Договором (а. с. 10-17), виставленими відповідачу рахунками на оплату, розрахунком позивача тощо.

Відповідач свої зобов'язання в частині належної та повної оплати за вже спожиту теплову енергію належним чином не виконав.

Відповідно до ст. ст. 525, 526, 530 ЦК України зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства. Одностороння відмова від зобов'язання не допускається, якщо інше не передбачено договором або законом.

На момент звернення до суду із позовною заявою відповідач заборгованості не погасив. За розрахунками позивача, заборгованість відповідача за спожиту теплову енергію за період з 01.09.2015 по 01.05.2016 становить 8376, 34 грн.

На підставі викладеного, суд вважає вимогу позивача про стягнення з відповідача 8376,34 грн. боргу за поставлену теплову енергію обґрунтованою, доведеною належними доказами, тобто, такою, що підлягає задоволенню.

На підставі статті 49 ГПК України з відповідача підлягають відшкодуванню позивачу понесені останнім витрати на сплату судового збору сумі 1378 грн.

Керуючись статтями 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з громадської організації "Ліга здорової нації" (18024, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 38646461) на користь публічного акціонерного товариства "Черкаське хімволокно" відокремленого підрозділу "Черкаська ТЕЦ" (18036, м. Черкаси, пр. Хіміків, 76, код ЄДРПОУ 33282969) - 8376 грн. 34 коп. боргу та 1 378 грн. судового збору.

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області.

Повне судове рішення складено 06 липня 2016 року.

Суддя О.В. Чевгуз

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення05.07.2016
Оприлюднено11.07.2016
Номер документу58787707
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/592/16

Рішення від 05.07.2016

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В

Ухвала від 23.06.2016

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В

Ухвала від 01.06.2016

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні