Рішення
від 02.07.2016 по справі 348/1092/16-ц
НАДВІРНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа №348/1092/16

02 липня 2016 року м. Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

в складі головуючого судді: Гураша М.В.

секретаря: Шпитко М.І.

з участю: позивача: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Надвірна справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивач свої позовні вимоги повністю підтримав і суду пояснив, що він народився 15 лютого 1965 року в с.Назавизів Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Його батьками були ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які перебували в зареєстрованому шлюбі.

Рідною сестрою його батька, тобто його тіткою була ОСОБА_5, яка проживала ІНФОРМАЦІЯ_1.

Останній на праві приватної власності належала земельна ділянка площею 0,0157 га., кадастровий номер 2624084201:01:002:0016, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться по вул.Грушевського, 19 в с.Назавизів Надвірнянського району Івано-Франківської області.

15 квітня 2014 року ОСОБА_5 померла, про що 16.04.2014 року виконавчим комітетом ОСОБА_2 сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області складено відповідний актовий запис № 15.

Після смерті останньої відкрилася спадщина, а саме на вказану земельну ділянку по вул.Грушевського, 19 в с.Назавизів Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Як вбачається із довідки ОСОБА_2 сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області від 08 червня 2016 року №797, ОСОБА_5, яка померла 15 квітня 2014 року, проживала і була зареєстрована ІНФОРМАЦІЯ_1. На час її смерті в господарстві крім неї ніхто не проживав та не був зареєстрований.

Заповіт від імені померлої ОСОБА_5 у виконавчому комітеті сільської ради не посвідчувався.

Він є спадкоємцем другої черги за законом за правом представлення тієї частки спадщини, яка належала б за законом його батькові тобто братові спадкодавця, якби останній був живим на час відкриття спадщини.

Звернувшись до нотаріуса Надвірнянської районної державної нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_5, йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки ним пропущено передбачений законом термін для прийняття спадщини.

Своєчасно на протязі шести місяців після смерті ОСОБА_5 він не подав заяви в державну нотаріальну контору за місцем знаходження майна про прийняття даної спадщини.

Причиною цього було те, що в нього в сім’ї склалися тяжкі матеріальні умови, а тому він змушений був виїхати на заробітки, а в Російську Федерацію незадовго до смерті його тітки ОСОБА_5

Разом з своїми односельчанами він перебував на заробітках в Московській області, де виконував будівельні роботи. Там він знаходився з березня 2014 року по травень 2016 року. В зв’язку з цим на час смерті ОСОБА_5 на території України його не було та прибути на похорон в нього не було можливості. Похованням тітки займалася його сім’я.

Після повернення додому він одразу звернувся із заявою в державну нотаріальну контору за місцем знаходження майна про прийняття даної спадщини, однак в прийнятті заяви йому було відмовлено, оскільки він пропустив передбачений законом строк для подачі заяви.

А тому він вважає, що пропустив строк подачі заяви про прийняття спадщини в державну нотаріальну контору з поважних причин, оскільки не мав такої можливості особисто її подати.

Просить постановити рішенння, яким визначити йому додатковий строк протягом двох місяців з дня набрання даним рішенням законної сили для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка померла 15 квітня 2014 року в смт.Ланчин Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської в судове засідання не з’явився з невідомих суду причин, про час і місце розгляду справи був повідомлений вчасно. Однак за підписом Сільського голови поступила заява за №02-23/53 від 23.06.2016 року, в якій він просить дану справу слухати у відсутності їх представника і не заперечує проти задоволення даного позову.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Згідно до вимог ст.1270 ч.1 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

У відповідності до ст.1272 ч.3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Як встановлено в судовому засіданні, позивач ОСОБА_1 народився 15 лютого 1965 року в с.Назавизів Надвірнянського району Івано-Франківської області (а.с. 4-5).

Батьками позивача були ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які перебували в зареєстрованому шлюбі (а.с.6).

Рідною сестрою батька позивача ОСОБА_3, тобто його тіткою була ОСОБА_5, що стверджується копією свідоцтва про народження виданого повторно 01.11.2010 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Надвіряннського районного управління юстиції Івано-Франківської області та копією актового запису про народження №56 від 14.09.1931 року, з яких вбачається, що їх батьками були ОСОБА_7 та ОСОБА_8 (а.с.7, 10-11).

ОСОБА_5 проживала ІНФОРМАЦІЯ_1.

Останній на праві приватної власності належала земельна ділянка площею 0,0157 га., кадастровий номер 2624084201:01:002:0016, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться по вул.Грушевського, 19 в с.Назавизів Надвірнянського району Івано-Франківської області (а.с.14).

15 квітня 2014 року ОСОБА_5 померла, про що 16.04.2014 року виконавчим комітетом ОСОБА_2 сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області складено відповідний актовий запис № 15 (а.с.8).

Після смерті останньої відкрилася спадщина, а саме на земельну ділянку по вул.Грушевського, 19 в с.Назавизів Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Як вбачається із довідки ОСОБА_2 сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області від 08 червня 2016 року №797, ОСОБА_5, яка померла 15 квітня 2014 року, проживала і була зареєстрована ІНФОРМАЦІЯ_1. На час її смерті в господарстві крім неї ніхто не проживав та не був зареєстрований.

Заповіт від імені померлої ОСОБА_5 у виконавчому комітеті сільської ради не посвідчувався (а.с.9).

У відповідності до вимог ч.3 ст.1266 ЦК України, племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Батько позивача, ОСОБА_3 13.10.1985 року помер, що стверджується копією запису акту про смерть № 12 від 14.10.1985 року, долученою до матеріалів справи (а.с.12).

Таким чином, ОСОБА_1є спадкоємцем другої черги за законом за правом представлення, тієї частки спадщини, яка належала б за законом його батькові тобто братові спадкодавця, якби останній був живим на час відкриття спадщини. На дане спадкове майно, крім позивача ніхто більше не претендує.

Звернувшись до нотаріуса Надвірнянської районної державної нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_5, йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки ним пропущено передбачений законом термін для прийняття спадщини (а.с.15).

В судовому засіданні встановлено, що своєчасно на протязі шести місяців після смерті ОСОБА_5 позивач не подав заяви в державну нотаріальну контору за місцем знаходження майна про прийняття даної спадщини.

Причиною цього було те, що в позивача в сім’ї склалися тяжкі матеріальні умови, а тому він змушений був виїхати на заробітки, а в Російську Федерацію незадовго до смерті його тітки ОСОБА_5

Разом з своїми односельчанами він перебував на заробітках в Московській області, де виконував будівельні роботи. Там він знаходився з березня 2014 року по травень 2016 року. В зв’язку з цим на час смерті ОСОБА_5 на території України ОСОБА_1 не було та прибути на похорон в нього не було можливості. Похованням тітки займалася його сім’я.

Після повернення додому позивач одразу звернувся із заявою в державну нотаріальну контору за місцем знаходження майна про прийняття даної спадщини, однак в прийнятті заяви йому було відмовлено, оскільки він пропустив передбачений законом строк для подачі заяви.

Вказані обставини ствердили допитані в якості свідків в судовому засіданні ОСОБА_9 та ОСОБА_10, показання яких послідовні та логічні і не викликають сумніву в їх правдивості.

На переконання суду позивач ОСОБА_1 пропустив строк подачі заяви про прийняття спадщини в державну нотаріальну контору з поважних причин, оскільки не мав такої можливості особисто її подати.

Таким чином, суд, оцінюючи в сукупності здобуті докази, прийшов до висновку, що ОСОБА_1 слід визначити додатковий строк протягом двох місяців з дня набрання даним рішенням законної сили для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка померла 15 квітня 2014 року в смт.Ланчин Надвірнянського району Івано-Франківської області.

На підставі ст.ст.1220, 1221, 1266, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст.209, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задоволити.

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженцю ІНФОРМАЦІЯ_4 та жителю ІНФОРМАЦІЯ_5, додатковий строк протягом двох місяців з дня набрання даним рішенням законної сили для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка померла 15 квітня 2014 року в смт.Ланчин Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Надвірнянський районний суд.

Суддя Гураш М.В.

Повний текст рішення виготовлено 07.07.2016 року

СудНадвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення02.07.2016
Оприлюднено11.07.2016
Номер документу58803601
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —348/1092/16-ц

Рішення від 02.07.2016

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Гураш М.В. М. В.

Рішення від 02.07.2016

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Гураш М.В. М. В.

Ухвала від 23.06.2016

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Гураш М.В. М. В.

Ухвала від 16.06.2016

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Гураш М.В. М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні