УХВАЛА
03 червня 2016 р. 804/3198/16
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Барановський Р.А. , перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фондовий Трейдер" до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії (вх. №24885/16 від 01.06.16), -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фондовий Трейдер" (далі- ТОВ "Фондовий Трейдер", позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку із позовними вимогами щодо:
визнання протиправним та скасування Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку "Про відмову у видачі ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами ТОВ "ФОНДОВИЙ ТРЕЙДЕР" (ідентифікаційний код юридичної особи 39845530)" №204 від 26.02.2016р.;
зобов'язання Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийняти рішення про видачу Товариству з обмеженою відповідальністю "Фондовий Трейдер" ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами, а саме: дилерської та брокерської діяльності відповідно до поданих 28 грудня 2015 року документів (листом від 28.12.2015р. №15/12/28-02), та оформити і видати Товариству з обмеженою відповідальністю "Фондовий Трейдер" в установленому порядку ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами, а саме: дилерської та брокерської діяльності.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. 105-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд доходить висновку, що вона подана з порушенням вимог закону, оскільки позивачем не надано документу, який підтверджує сплати судового збору за подання адміністративного позову із декількома вимогами немайнового характеру, а також не надано копії позовної заяви з додатками для відповідача.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України: до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (ч. 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" N 3674-VI від 08.07.2011р.).
У відповідності до положень Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством та перераховується у безготівковій або готівковій формі.
Слід зазначити, позивач не заявляє жодного клопотання щодо зменшення розміру належних до оплати судових витрат, звільнення від їх оплати повністю або частково або щодо відстрочення або розстрочення сплати судових витрат на визначений строк, так як прохальна частина позовної заяви містить лише прохання ТОВ "Фондовий Трейдер" віднести судовий збір за рахунок відповідача.
При цьому з аналізу правових положень ст. 94 Кодексу адміністратиного судочинства України вбачається, що розподіл судових витрат здійснюється при ухваленні судом остаточного рішення по справі.
Отже, з наведеного вбачається, що віднесення судового збору за рахунок суб'єкта владних повноважень, що виступає відповідачем по справі, на момент відкриття провадження по справі Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено.
Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" - судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розміри ставок судового збору визначені у ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Так, у відповідності до положень ст. 4 Закону України "Про судовий збір" - ставка судового збору за подання суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем адміністративного позову немайного характеру становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України "Про державний бюджет на 2016 рік" від 25.12.2015р. №928-VІІІ зафіксовано розмір мінімальної заробітної плати, який діє із 1 січня 2016 року в сумі 1378, 00 грн.
Згідно із приписами ч.3 ст. 6 Закону У країни "Про судовий збір" - у разі коли у позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З урахуванням вимог статті 6 Закону України "Про судовий збір" - з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо. (Згідно Довідки про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону У країни "Про судовий збір" , що затверджена постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України №2 від 23.01.2015р. "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VІ "Про судовий збір").
Адміністративний позов ТОВ "Фондовий Трейдер" містить дві вимоги немайнового характеру, що звернені до суб'єкта владних поноважень
Отже, з урахуванням положень ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір за подання адміністративного позову із двома вимогами немайнового характеру становить - 2 756, 00 грн.
Таким чином, недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання до суду завіреної належним чином копії позовної заяви з додатками для відповідача та документу про сплату судового збору (квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення) за подання адміністративного позову немайнового характеру у відповідності до Закону України "Про судовий збір" у розмірі 2756, 00 грн. за наступними розрахунковими реквізитами для перерахування судового збору:
Отримувач коштів: УДКСУ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська, 22030001, код ЄДРПОУ отримувача - 37989253, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО: 805012, рахунок отримувача - №31210206784008, код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Призначення платежу: Судовий збір, за позовом
Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фондовий Трейдер" до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії-залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 21 червня 2016 р. для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання до суду завіреної належним чином копії позовної заяви з додатками для відповідача, а також шляхом надання до суду документу про сплату судового збору за подання до суду позовної заяви, що містить дві вимоги немайнового характеру, за порядком та у розмірах передбачених Законом України "Про судовий збір" в сумі 2756, 00 грн.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулася з позовною заявою.
Ухвала суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Р.А. Барановський
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2016 |
Оприлюднено | 12.07.2016 |
Номер документу | 58810697 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Барановський Роман Анатолійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Барановський Роман Анатолійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Барановський Роман Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні