ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
05 липня 2016 року Справа № 915/1584/15
м. Миколаїв
Кредитори:
1. Управління Пенсійного фонду України в Арбузинському районі Миколаївської області, 55301, Миколаївська обл., смт. Арбузинка, пров. Каштановий, 7.
2. Южноукраїнська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Миколаївській області, 55000, Миколаївська обл., м.Южноукраїнськ, вул. Енергобудівників, 5.
3. Арбузинський районний центр зайнятості Миколаївської області, 55301, Миколаївська обл., смт. Арбузинка, пров. Торговий, 19.
Банкрут: Колективне підприємство Арбузинське міжгосподарське будівельно-монтажне об'єднання «Райагробуд», 55310, Миколаївська обл., Арбузинський р-н, селище Кавуни, вул. Елеваторна, 5, адреса для листування: 54046, АДРЕСА_1.
Ліквідатор : ОСОБА_1 адреса для листування: 54046, АДРЕСА_1.
Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області , 54029, м.Миколаїв, вул. 8 Березня, 107.
Суддя Василяка К.Л.
ПРЕДСТАВНИКИ:
від кредиторів:
від банкрута:
в судовому засіданні приймає участь:
СУТЬ СПОРУ: про банкрутство ОСОБА_2 підприємства Арбузинське міжгосподарське будівельно-монтажне управління «Райагробуд», Миколаївська обл.
Ліквідатор в судове засідання не з'явився. Від нього до суду надійшли: звіт про хід ліквідаційної процедури за вересень 2015 року - січень 2016 року та реєстр вимог кредиторів на загальну суму 203903,46 грн., клопотання про залучення торгуючої організації учасником у справі про банкрутство, а також клопотання про розгляд справи за відсутності ліквідатора у зв'язку з неможливістю участі в судовому засіданні.
Клопотання ліквідатора про залучення торгуючої організації учасником у справі про банкрутство судом розглянуто та задоволено, про що винесено відповідну ухвалу.
Розглянувши наданий реєстр вимог кредиторів, господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Постановою суду від 29.09.2015р. колективне підприємство Арбузинське міжгосподарське будівельно-монтажне управління «Райгаробуд» було визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1 з наданням ліквідатору повноважень відповідно до положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
01.10.2015р. за №23382 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України було опубліковано повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Протягом встановленого строку на адресу господарського суду надійшли наступні заяви кредиторів: УПФУ в Арбузинському районі Миколаївської області на суму 119654,71 грн.; Южноукраїнську ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області на суму 84245,4 грн.
Заяви з грошовими вимогами УПФУ в Жовтневому районі Миколаївської області та Жовтневої ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області судом було залишено без розгляду, про що винесено відповідні ухвали.
Також в силу приписів ч. 3 ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», до ліквідатора звернувся з грошовими вимогами до банкрута Арбузинський районний центр зайнятості в сумі 3,35 грн.
До господарського суду заяви від цього кредитора не надходило.
Відповідно до положень ч.1 ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя)
Згідно з нормами пункту 29 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013р., № 01-06/606/2013 «Про Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону України від 22.12.2011р. №4212-VI), статтею 38 Закону передбачено наслідки визнання боржника банкрутом. Зокрема, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом у останнього не може виникати додаткових зобов'язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, які безпосередньо пов'язані із здійсненням ліквідаційної процедури; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав.
Після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом поточні вимоги (грошові вимоги, що виникли під час проведення процедур банкрутства), стають конкурсними вимогами та можуть бути заявлені згідно з частиною першою статті 38 Закону.
Заяви з такими грошовими вимогами надсилаються кредиторами безпосередньо до господарського суду, який призначає їх до розгляду в судовому засіданні. Відповідно до Закону України "Про судовий збір" зазначені заяви оплачуються судовим збором.
Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарський суд заново затверджує реєстр вимог кредиторів (з урахуванням визнаних конкурсних вимог) та зобов'язує ліквідатора сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) у порядку, передбаченому статтею 26 Закону. Подальший рух справи в ліквідаційній процедурі має відбуватися тільки за участю новостворених представницьких органів кредиторів. Зокрема, це стосується переходу з ліквідаційної процедури до процедури санації або затвердження мирової угоди, прийняття рішення щодо реалізації активів банкрута, надання оцінки діяльності ліквідатора, затвердження звіту ліквідатора.
Законом обмежено строк подання заяв кредиторів, грошові вимоги яких виникли під час проведення процедур банкрутства, двома місяцями з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Такі грошові вимоги включаються до четвертої черги, за винятком грошових вимог, черговість задоволення яких визначена Законом [забезпечені вимоги; вимоги щодо виплати заробітної плати; вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) тощо] та грошових вимог, що становлять штрафні санкції, які підлягають включенню у відповідну чергу. Вимоги кредиторів, які у встановлений строк не звернулися до господарського суду, погашаються в шосту чергу.
Відповідно до п.36.7 вказаного інформаційного листа, заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, що ліквідується власником, подаються безпосередньо до господарського суду та оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів.
Частиною 3 статті 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачено, що особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
Грошові вимоги УПФУ в Арбузинському районі Миколаївської області в сумі 119654,71 грн., Южноукраїнської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області в сумі 84245,4 грн. та Арбузинського районного центру зайнятості в сумі 3,35 грн. фактично являються конкурсними, які не були заявлені у строк, передбачений ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», тому підлягають включенню до шостої черги реєстру вимог кредиторів КП Арбузинське міжгосподарське будівельно-монтажне об'єднання «Райагробуд» для погашення в ліквідаційній процедурі.
Згідно зі ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» за результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною 2 ст. 22 цього Закону.
У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями, черговість задоволення кожної вимоги.
Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов'язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди.
Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі при спрощеному порядку розгляду справи про банкрутство.
Ухвала є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).
Внесення змін до затвердженого господарським судом реєстру вимог кредиторів здійснюється виключно за наслідками перегляду ухвали господарського суду в апеляційному та касаційному порядку або за нововиявленими обставинами, а також у разі правонаступництва.
Відповідно до ч. 8 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», вимоги конкурсних кредиторів, визнані боржником або господарським судом, вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів.
Враховуючи наведене та керуючись положеннями ст. ст. 23, 25, 38, 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 ГПК України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Затвердити реєстр вимог кредиторів ОСОБА_2 підприємства Арбузинське міжгосподарське будівельно-монтажне об'єднання «Райагробуд» на загальну суму 203903,46 грн. , в тому числі вимоги:
VІ-ї черги:
1) УПФУ в Арбузинському районі Миколаївської області в сумі 119654,71 грн. для погашення в ліквідаційній процедурі;
2) Южноукраїнської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області в сумі 84245,4 грн. для погашення в ліквідаційній процедурі;
3) Арбузинського районного центру зайнятості Миколаївської області в сумі 3,35 грн. для погашення в ліквідаційній процедурі.
2. Зобов'язати ліквідатора: скласти реєстр вимог кредиторів КП Арбузинське міжгосподарське будівельно-монтажне об'єднання «Райагробуд» у відповідності до положень цієї ухвали та надати його суду у десятиденний термін з дня її винесення; надати звіт про проведену роботу.
3. Вимоги конкурсних кредиторів, які заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними та погашатимуться в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
4. Розгляд справи, в тому числі звітів ліквідатора, відкласти на 20 вересня 2016 року об 11 год. 45 хв.
5. Ухвалу надіслати на адреси кредиторів, банкрута, ліквідатора, Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області.
Суддя К.Л. Василяка
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2016 |
Оприлюднено | 13.07.2016 |
Номер документу | 58814354 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Василяка К.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні