ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про порушення провадження у справі про банкрутство
(підготовче засідання)
"04" липня 2016 р.Справа № 922/1929/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Швидкіна А.О.
при секретарі судового засідання Трофименко С.В.
розглянувши заяву Східної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, м. Харків про визнання банкрутом ТОВ "МЛС", м. Харків , код ЄДРПОУ 38279332 за участю :
ініціюючий кредитор : не з`явився
боржник : не з`явився
арбітражний керуючий ОСОБА_1 : не з`явився
ВСТАНОВИВ:
Кредитор звернувся до суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "МЛС" у порядку ст.10 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» на тій підставі, що боржником протягом більш ніж трьох місяців не було задоволено вимоги кредитора на загальну суму 540133,00 грн.
Ухвалою суду від 21 червня 2016 року прийнято заяву Східної ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області про порушення справи про банкрутство у відношенні товариства з обмеженою відповідальністю "МЛС" до розгляду; підготовче засідання суду призначено на 04 липня 2016 року; зобов’язано сторони надати суду необхідні документи для розгляду справи по суті; зобов’язано арбітражного керуючого ОСОБА_2 визначеного автоматизованою системою, надати до суду заяву про участь у справі, в якості розпорядника майна боржника.
Представник ініціюючого кредитора в судове засідання не з`явився, причини неявки суду невідомі, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення наявне в матеріалах справи.
Боржник в призначене судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений згідно вимог діючого законодавства, про причини неявки суд не повідомив.
Арбітражний керуючий ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, проте 02 липня 2016 року до суду надійшла його заява на участь у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "МЛС" у якості розпорядника майна.
Розглянувши та перевіривши у порядку ст.ст. 10-11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" обґрунтованість вимог заявника у підготовчому засіданні суду, здійснивши оцінку поданих суду кредитором доказів, суд встановив, що кредитор звернувся до суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю "МЛС" перебуває на обліку Східної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області як платник податків з 09.08.2012 року та має податковий борг у розмірі 540133, 00 грн. (з яких 539134,00 грн. з податку на додану вартість та 999,00 грн. з податку на прибуток приватних підприємств).
05.11.2014 року Харківським окружним адміністративним судом по справі № 820/18176/14 винесене постанову про стягнення з рахунків ТОВ "МЛС" суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 538964,00 грн.
На виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 05.11.2014 року на рахунки підприємства були направлені інкасові доручення до банківських установ №41 від 21.01.2015 року, які повернулись без виконання.
Кошти в рахунок погашення податкового боргу в результаті виконання постанови суду до цього часу не надходили.
Відповідно до п.2. ч.3 ст.10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включається неустойка ( штраф, пеня ) та інші фінансові санкції.
Враховуючи вищевикладене, у зв`язку з несплатою у встановлені строки сум грошових зобов`язань у ТОВ "МЛС" рахується заборгованість перед бюджетом у розмірі 540133,00 грн., з яких сума безспірних грошових вимог становить 538964,00 грн.
Як зазначено, у листі Міністерства юстиції України від 10.12.2014 року № 21530-0-33-14/13.02.2 заходи щодо погашення податкового боргу платника податків шляхом стягнення коштів або продажу майна здійснюється контролюючим органом на підставі відповідного рішення суду, який є доказом безспірності вимог органу доходів і зборів.
Зазначена позиція узгоджується з позицією Вищого адміністративного суду України - Лист від 24.10.2013 № 1484/12/13-13 та судовою практикою Вищого господарського суду України ( постанова Вищого господарського суду від 17.02.2015 року по справі № 925/1451/14.
Крім того, ініціюючим кредитором направлені запити з метою виявлення майна, на яке можливо стягнення в рахунок погашення податкового боргу, а саме :
- згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, відомості щодо прав власності, інших речових прав, іпотек, обтяжень за ТОВ "МЛС". Відповідно до інформації із серверу ДАІ у Харківській області за ТОВ "МЛС" не зареєстровані транспортні засоби.
Отже, в судовому засіданні судом з’ясовано, що на протязі тривалого часу стан боржника має всі ознаки неплатоспроможності, які перелічені в ст. 1, п. 3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Вимоги кредитора до боржника сукупно становлять понад триста мінімальних розмірів заробітної плати - 540133,00 грн. ( з яких 538964,00 грн. - безспірні вимоги), що підтверджується постановою Харківського окружного адміністративного суду від 05.11.2014 року по справі № 820/18176/14, інкасовими дорученнями для примусового стягнення коштів в дохід бюджету та доказами вжиття відповідних заходів до отримання відповідної заборгованості з процедурою, визначеною Податковим кодексом України.
Відповідно до положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення розпорядника майна, що затверджено постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 16.01.2013р. за результатом направлення господарським судом відомостей (конкретної справи про банкрутство, спеціалізації арбітражного керуючого) автоматизованою системою за підписом відповідальної особи було визначено арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво №1505 від 16.07.2013 року).
На виконання вимог ухвали господарського суду Харківської області від 21 червня 2016 року про прийняття заяви кредитора про порушення справи про банкрутство ТОВ "МЛС" до розгляду, до суду 02 липня 2016 року надійшла заява від арбітражного керуючого ОСОБА_2 на участь у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "МЛС" у якості розпорядника майна.
29 червня 2016 року до суду надійшла заява арбітражного керуючого ОСОБА_3 про згоду на участь у справі про банкрутство ТОВ "МЛС" у справі № 922/1929/16 у якості розпорядника майна.
Суд, дослідивши надану заяву арбітражного керуючого ОСОБА_3, вважає за необхідне зазначити наступне.
У відповідності до ст. 114 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі.
Враховуючи, що чинним Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та Положенням про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, затвердженого постановою пленуму Вищого господарського суду України №1 від 16.01.2013р. не передбачено право суду самостійно визначати кандидатуру арбітражного керуючого на призначення в якості розпорядника майна інакше як за автоматизованою системою призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство за винятком випадку, передбаченого ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та п.4.14 Положення, а саме у разі якщо від арбітражного керуючого, визначеного автоматизованою системою, надійшла заява про відмову від участі у справі або не надійшла заява про участь у такій справі у встановлений господарським судом строк, господарський суд призначає арбітражного керуючого без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Реєстру, з урахуванням рівня кваліфікації та спеціалізації арбітражного керуючого, суд дійшов висновку про відмову арбітражному керуючому ОСОБА_3 в задоволенні заяви (вх. № 21165) про участь у справі про банкрутство ТОВ "МЛС" у якості розпорядника майна.
Судом встановлено, що кандидатура ОСОБА_2 (свідоцтво № 1505 від 16.07.2013 року) повністю відповідає вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
На підставі вищевикладеного, суд вважає за необхідним порушити провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "МЛС", ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, у відношенні боржника ввести процедуру розпорядження майном та призначити розпорядника майна боржника ОСОБА_2.
Керуючись ст. 86 ГПК України, ст.ст. 1, 10, 16 16, 114-115Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",
УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "МЛС", м. Харків, код ЄДРПОУ 38279332.
2. Визнати вимоги ініціюючого кредитора - Східної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області в розмірі 540133,00 грн. у тому числі 538964,00 грн. безспірних вимог.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, який передбачає зупинення виконання боржником грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах;
- забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;
- не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов’язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;
- зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;
- не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов’язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника.
5. Призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво №1505 від 16.07.13, адреса АДРЕСА_1, Україна, 04119) та встановити розмір оплати послуг арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "МЛС", у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним своїх повноважень, шляхом її авансування ініціюючим кредитором, згідно ч.2 ст.115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
6. Відмовити арбітражному керуючому ОСОБА_3 в задоволенні заяви (вх. № 21165) про участь у справі про банкрутство ТОВ "МЛС" у якості розпорядника майна.
7. Оприлюднити на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України повідомлення про порушення справи про банкрутство боржника із зазначенням повного найменування боржника, його поштової адреси, банківських реквізитів, найменування та адреси господарського суду, номера справи, відомостей про розпорядника майна, граничного строку подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника.
8. Встановити строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 22.08.2016 року.
9. Встановити дату складання розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду 22.08.2016 року.
10. Встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 30.08.2016 року.
11. Попереднє засідання господарського суду призначити на "05" вересня 2016 року о 11 год. 30 хв. у приміщенні Господарського суду Харківської області, к. 205, 2-й поверх.
12. Ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство надіслати кредитору, боржнику, розпоряднику майна ОСОБА_2, арбітражному керуючому ОСОБА_3, Червонозаводському районному суду м. Харкова, ВДВС Червонозаводського району м. Харкова, відділу з питань банкрутства ГУЮ у Харківській області, державному реєстратору.
13. Ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її винесення.
Суддя ОСОБА_4
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2016 |
Оприлюднено | 13.07.2016 |
Номер документу | 58846018 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні