Справа № 535/470/16-ц
Провадження № 2/535/247/16
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2016 року смт Котельва
Котелевський районний суд Полтавської області у складі:
Головуючого - Мальцева С.О.,
з секретарем судового засідання - Білик Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Полтавської області, треті особи: Відділ Держгеокадастру у Котелевському районі Полтавської області, Приватний нотаріус Котелевського районного нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом, -
У С Т А Н О В И В:
У червні 2016 року позивач звернулися до суду з позовом, в якому просила: визнати за нею в порядку спадкування за заповітом, право власності на земельну ділянку загальною площею 0,67 га., надану для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та ведення особистого підсобного господарства, що знаходиться на території с. Деревки Котелевського району Полтавської області, вул. Лесі України. 15, як на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-ПЛ № 012211, виданий ОСОБА_2 сільською радою Котелевського району Полтавської області 29 лютого 1996 року, зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 5, до дня смерті належала на праві приватної власності гр. ОСОБА_4, яка померла 09 серпня 2014 року.
Про місце, день та час розгляду справи по суті, особи, які беруть участь у справі повідомлялись належним чином.
Позивачі, надала письмову заяву, в якій зазначили, що позовні вимоги підтримують в повному обсязі та просила їх задовільнити з підстав викладених в позовній заяві та провести розгляд справи без їх участі.
Відповідач ОСОБА_2 сільська рада Полтавської області надала письмову заяву, в якій зазначила, що позовні вимоги визнає в повному обсязі, наслідки визнання позову відомі та зрозумілі, просили судовий розгляд даної справи провести без участі представника селищної ради.
Треті особи Відділ Держгеокадастру у Котелевському районі Полтавської області, Приватний нотаріус Котелевського районного нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_3 надали письмову, в яких просили провести розгляд справи без їх участі, у прийнятті рішення покладалися на розсуд суду.
За таких обставин, а також в силу положень частини другої статті 197 Цивільного процесуального кодексу України розгляд справи здійснювався за відсутності позивача та відповідача, а фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Обґрунтовуючи необхідність задоволення позову, позивач послалась на те, що 09 серпня 2014 року померла його мати ОСОБА_4. На день смерті спадкодавець була зареєстрована і проживала разом зі мною за адресою: вул. Л. Українки, буд. 15, с. Деревки, Котелевського району, Полтавської області. До складу спадкового майна померлої увійшли земельна ділянка, площею 0,67 га, надану для обслуговування житлового будинку та ведення особистого підсобного господарства, що знаходиться на території с. Деревки Котелевського району Полтавської області, вул. Лесі України. 15 та земельна ділянка, площею 3,2376 га, переданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована: Полтавська область, Котелевський район. ОСОБА_2 сільська рада, кадастровий номер: 5322281300:00:005:0467.
Земельна ділянка, площею 0,67 га належала спадкодавцю на підставі Державного акта на право приватної власності на землю серії ІІІ-ПЛ № 012211, виданого ОСОБА_2 сільською радою Котелевського району Полтавської області 29 лютого 1996 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 5.
Спадкодавцем за життя було залишено заповіт на користь ОСОБА_1.
13 листопада 2014 року приватним нотаріусом Котелевського районного нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_5 було заведено спадкову справу № 128/2014 після померлої 09 серпня 2014 року ОСОБА_4, на підставі заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1, дочки померлої, спадкоємиці на підставі дублікату заповіту, виданого ОСОБА_2 сільською радою Котелевського району Полтавської області 12 березня 2015 року, зареєстрованого у реєстрі № 20, виданого взамін втраченого заповіту, посвідченого ОСОБА_2 сільською радою Котелевського району Полтавської області 06 березня 2007 року, зареєстрованого у реєстрі за № 23, зареєстрованої приватним нотаріусом Котелевського районного нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_5 13 листопада 2014 року за порядковим № 278.
Після померлої, на підставі заяви ОСОБА_1 про видачу свідоцтва про право на спадщину приватним нотаріусом Котелевського районного нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_5 27 квітня 2015 року за реєстровим № 388 було видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом на ім'я ОСОБА_1 на земельну ділянку, площею 3,2376 га, переданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована: Полтавська область, Котелевський район. ОСОБА_2 сільська рада, кадастровий номер: 5322281300:00:005:0467.
Інших спадкоємців не виявлено.
Виходячи із змісту вимог Цивільного кодексу України, я, як спадкоємець за заповітом, яка прийняла спадщину шляхом спільного проживання із спадкодавцем на момент відкриття спадщини, з метою одержання свідоцтва про право на спадщину, на вищезазначену земельну ділянку, передану для обслуговування житлового будинку і ведення особистого підсобного господарства, звернулася до нотаріуса, з приводу видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на вказане майно померлої.
У видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку, площею 0,67 га, надану для обслуговування житлового будинку та ведення особистого підсобного господарства, що знаходиться на території с. Деревки Котелевського району Полтавської області, вул. Лесі України. 15, яка належала ОСОБА_4 на підставі Державного акта на право приватної власності на землю серії ІІІ-ПЛ № 012211, виданого ОСОБА_2 сільською радою Котелевського району Полтавської області 29 лютого 1996 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 5, мені було відмовлено, оскільки я не надала нотаріусу витяг з Державного земельного кадастру (довідка №143/02-14, від 25.02.2016 р.).
Відповідно до повідомлення відділу Держземагенства у Котелевському районі Полтавської області від 29.01.2016 року, за №29-28-0.4-141/15-16, спірна земельна ділянка, на підставі державного акту на право приватної власності на землю ІІІ- ПЛ №012211, виданий ОСОБА_2 сільською радою Котелевського району, Полтавської області, зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 5, 29.02.1996 року, належить на праві приватної власності гр. ОСОБА_4.
Відповідно перевірки даних Національної кадастрової системи, вказана земельна ділянка до даних Національної кадастрової системи не занесена, тому не можливо видати витяг із державного земельного кадастру на спірну земельну ділянку.
Оскільки, мої права як спадкоємця, порушені, то я змушена звернутися до Котелевського районного суду Полтавської області з даним позовом з наступних підстав:
Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» ( в редакції від 01.01.2013 року), державна реєстрація прав власності, інших речових прав на земельні ділянки (їх обтяження) здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі, яка проводиться територіальними органами Державного агентства земельних ресурсів України, про що на підтвердження державної реєстрації прав (обтяжень) земельної ділянки, заявнику видається витяг з Державного земельного кадастру.
Постановою Верховної ОСОБА_3 Української РСР від 13.03.92 N 2201-XII «Про форми державних актів на право власності на землю і право постійного користування землею» затверджено форми державних актів:
- на право колективної власності на землю;
- на право приватної власності на землю.
Одночасно, Постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2002 N449 «Про затвердження форм державного акту на право власності на земельну ділянку та державного акту на право постійного користування земельною ділянкою» (із відповідними змінами) встановлено, що раніше видані (до набрання чинності цією постановою) державні акти на право приватної власності на землю, державні акти на право власності на землю залишаються чинними і підлягають заміні у разі добровільного звернення громадян або юридичних осіб.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.
Згідно з ч. 3 ст. 1296 ЦК України, відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємців права на спадщину.
Згідно з ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст.1217 ЦК України - спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Статтею 1218 Цивільного кодексу України визначено, що до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч.5 ст. 1268 ЦК України - незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно ст. 4 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб у спосіб, визначений законами України.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України визначено, що одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.
Відповідно до ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Матеріали справи свідчать, що відповідач подав заяву про визнання позову у повному обсязі.
Так, положеннями частини 4 статті 174 ЦПК України передбачено, що у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання позову відповідачем суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановлює ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Застосовуючи вказану норму процесуального права, суд враховує роз`яснення, що надані Пленумом Верховного Суду України у Постанові від 12 червня 2009 року №2 "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції", зокрема в абзаці 3 пункту 24, в частині того, що у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з'ясування і дослідження інших обставин справи.
Отже, зважаючи на те, що відповідач подав письмову заяву, якою безумовно визнав позовні вимоги, суд приймає визнання відповідачем позову.
Судом установлено, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б свідчили про те, що визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Таким чином, оскільки позивач просять суд захистити їх порушене право способом, який передбачений законом, зокрема шляхом визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом
Керуючись статтями 159-197, 208, 209, 212-215, 224-233 ЦПК, суд, -
В И Р І Ш И В:
1.Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Полтавської області, треті особи: Відділ Держгеокадастру у Котелевському районі Полтавської області, Приватний нотаріус Котелевського районного нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом, - задовільнити повністю.
2.Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженкою ІНФОРМАЦІЯ_2, в порядку спадкування за заповітом, право власності на земельну ділянку загальною площею 0,67 га., надану для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та ведення особистого підсобного господарства, що знаходиться на території с. Деревки Котелевського району Полтавської області, вул. Лесі України. 15, як на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-ПЛ № 012211, виданий ОСОБА_2 сільською радою Котелевського району Полтавської області 29 лютого 1996 року, зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 5, до дня смерті належала на праві приватної власності гр. ОСОБА_4, яка померла 09 серпня 2014 року.
3.Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
4.Рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Полтавської області через Котелевський районний суд Полтавської області протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення з дня отримання копії.
С У Д Д Я: ОСОБА_6
Суд | Котелевський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2016 |
Оприлюднено | 13.07.2016 |
Номер документу | 58864945 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Котелевський районний суд Полтавської області
Мальцев С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні