Справа № 461/2561/16-а
Категорія 3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.06.2016 року Галицький районний суд м.Львова
в складі: головуючого судді Волоско І.Р.
секретар Підлужний Р.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Львівської митниці ДФС про скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до Львівської митниці ДФС України, в якому просить скасувати постанову №2063/20900/15 в справі про порушення митних правил від 09 жовтня 2015 року, винесену заступником начальника Львівської митниці ДФС. В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що оскаржуваною постановою його визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 18068,01 000 грн., за те, що він будучи декларантом ТОВ «Захід Імпорт» з метою неправомірного зменшення розміру митних платежів, надав митної органу, неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості товарів, загальною вагою 19 980 кг., які знаходились у вантажному відсіку транспортного засобу, що призвело до несплати митних платежів в розмірі 6 022, 67 грн.(в т.ч. ввізне мито- 1210,93 грн., ПДВ - 4 811,74). Вважає постанову необґрунтованою, просить її скасувати,оскільки,як декларант , виконав всі формальності, визначені митним законодавством , подавши для митного оформлення МД ІМ-40 ДЕ№209160000\2013\017283 на товари:одяг та взуття,що були у користуванні та знаходились у вантажному відсіку транспортного засобу. Вважає,що митний орган не дотримався вимог ст.ст.9,10,247 КУпАП та порушив строки притягнення до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні позивач та його представник, позовні вимоги підтримали повністю, надали пояснення, аналогічні до викладених у позовній заяві та просили позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечила, вважаючи оскаржувану постанову законною та обґрунтованою ,оскільки ОСОБА_1вчинив правопорушення, передбачене ст.485 МК України, що стверджується даними протоколу про порушення митних правил від 15.09.2015р.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з ст.55 Конституції України кожному гарантовано право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Відповідно до вимог ч.1 ст.6 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Частиною 1 ст.2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Судом встановлено, що 09.10.2015 року начальником Львівської митниці ДФС Мірошніченком М.І. винесена постанова у справі про порушення митних правил №2063/20900/15, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні порушення митних правил , передбаченого ст. 485 МК України та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян на суму 18 068,01 грн.
Як вбачається з оскаржуваної постанови 30.10.2013 декларант ТОВ «Захід Імпорт» (ЄДРПОУ- 37363119, м.Львів, вул. Зелена, 149) ОСОБА_1 подав до митного оформлення МД ІМ-40 ДЕ №209160000/2013/017283 на товари: №1 «Одяг, що був у використанні, для подальшого використання не сортований з текстильних матеріалів, у змішаному вигляді зі ступенем зносу не більше 25% (2 та 3 категорії)»; товар №2 «Взуття, що використовувалося ( ступінь зносу 25 %) у змішаному вигляді, не сортоване ( 2 та категорій)», які знаходились у вантажному відсіку транспортного засобу з р.н. LTM07210/LTM9J44.Для здійснення митного контролю та митного оформлення , на вищевказаний товар ОСОБА_1 наддав наступні товаросупровідні документи: CMR від 23.10.2013 б/н; Invoice від 23.10.2013 №15055.
Відповідно до Invoice від 23.10.2013 №15055 №15055, поданного ОСОБА_1 до митного оформлення вартість товарів становить 21 616, 38 дол. США.
У графі 12 МД ІМ-40 ДЕ №209160000/2013/017283 від 30.10.2013 - «Відомості про вартість», ОСОБА_1 зазначено вартість товарів - 186 881, 13 грн. Платежі нараховані виходячи із даної вартості та становили - 49 261, 87 грн., з них: ввізне мито - 9904,70 грн., ПДВ - 39357, 17 грн.
27.11.2013 року митниця, у відповідності до норм пункту 8 ст. 336 Митного кодексу України, застосувала одну із форм митного контролю, а сааме направила в порядку, передбаченому Наказом Держмитслужби України від 06.07.2005 № 639, запит до митних органів Великобританії за вих. № 11.4/35-7592 для встановлення автентичності документів, поданих до митного оформлення.
24.07.2015 року на адресу митниці, листом ДФС України від 17.07.2015 року №26181/7/99-99-26-03-03-17, надійшла відповідь митних органів Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії від 24.06.2015 №МА 1310/2014. До відповіді митних органів Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії долучені копії наступних документів: митної декларації (MRN) № 13 GB10X88134609014 від 24.10.2013 року; Invoice від 23.10.2013 №15055; CMR від 23.10.2013 б/н.
Згідно копій документів, наданих митними органами Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії, встановлено, що вартість товарів «ношений одяг та взуття», який знаходився у вантажному відсіку транспортного засобу з р.н. LTM07210/LTM9J44 становить 16 327 фунтів стерлінгів (згідно курсу НБУ, станом на 30.10.2013 року - 209 728,9грн.)
Відповідно до службової записки Управління адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання Львівської митниці ДФС № 209160000/2013/017283 від 30.10.2013 № 13-70-52-25/39-1247-ЕП різниця платежів сплаченими за МД №209160000/2013/017283 від 30.10.2013 та нарахованими , з урахуванням даних митними органами Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії, становить 6 022, 67 грн.
Постановою в справі про порушення митних правил № 2063/20900/15 від 09 жовтня 2015 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 18068 гривня 01 копійок.
Із зазначеної постанови слідує, що ОСОБА_1 вчинив протиправні дії, спрямовані на неправомірне зменшення розміру належних до сплати митних платежів на загальну суму 6 022, 67 грн., шляхом надання органу доходів і зборів документів, що містить неправдиві відомості визначення митної вартості товару, зокрема неправдиві відомості про фактурну вартість товару.
Статтею 485 МК України передбачена відповідальність за дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, в тому числі за заявлення в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою органу доходів і зборів документів, що містять такі відомості, або за несплату митних платежів у строк, встановлений законом, або за вчинення інших протиправних дій, спрямованих на ухилення від сплати митних платежів.
Нормами пункту 2 частини 2 статті 52 МК України передбачено, що декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару зобов'язані подавати органу доходів і зборів достовірні відомості щодо визначення митної вартості товарів, які повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню.
Статтею 257 Митного кодексу України визначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Так, положеннями ч. 8 ст. 257 Митного кодексу України передбачено, то і митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється митними органами на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться такі відомості: 1) заявлений митний режим, тип декларації та відомості про особливості переміщення; 2) відомості про декларанта, уповноважену особу, яка склала декларацію, відправника, одержувача, перевізника товарів і сторони зовнішньоекономічного договору (контракту) або іншого документа, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), а в разі якщо зовнішньоекономічний договір (контракт) укладено на підставі посередницького договору, - також про іншу, крім сторони зовнішньоекономічного договору (контракту), сторону такого посередницького договору; 3) відомості про найменування країн відправлення та призначення; 4) відомості про транспортні засоби комерційного призначення, що використовуються для міжнародного перевезення товарів та/або їх перевезення митною територією України під митним контролем, та контейнери; 5) відомості про товари: найменування; звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар; торговельна марка та виробник товарів; код товару згідно УКТ ЗЕД; найменування країни походження товарів, фактурна вартість товарів, митна вартість товарів тощо. 8) відомості, що підтверджують дотримання встановлених законодавством заборон та обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України; 9) відомості про документи, передбачені частиною третьою статті 335 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст. 335 Митного кодексу України разом з митною декларацією митному органу подаються рахунок та інший документ, який визначає вартість товару, та, у випадках, встановлених цим Кодексом, декларація митної вартості.
Згідно п. 11) ч.3 ст. 335 МК України у встановленому цим Кодексом порядку в митній декларації декларантом або уповноваженою ним особою зазначаються відомості про документи, що підтверджують заявлену митну вартість та обраний метод її визначення відповідно до ст. 53 цього Кодексу.
Згідно ст. 260 Митного кодексу України передбачено, якщо декларант або уповноважена ним особа не володіє точними відомостями про характеристики товарів, необхідні для заповнення митної декларації у звичайному порядку, вона може подати митному органу тимчасову митну декларацію на такі товари за умови, що вона містить дані, достатні для поміщення їх у заявлений митний режим, та під зобов'язання про подання Додаткової декларації у строк не більше 45 днів з дати оформлення тимчасової митної декларації, таким правом ОСОБА_1 не скористався.
Відповідно до ч. 8 ст. 264 Митного кодексу України, з моменту прийняття митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій Декларації.
Згідно з п.п. 1, 4 ч.1 ст. 266 Митного кодексу України, декларант зобов'язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, відповідно до порядку, встановленого митний кодексом України; у випадках, визначеним цим кодексом та Податковим кодексом України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу X цього кодексу.
Відповідно до норм ч.4 ст. 266 Митного кодексу України у разі самостійного декларування товарів декларантом передбачену цим Кодексом відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант.
Відповідно до Інструкції про порядок заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документу, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 30.05.2012 № 651 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.2.12 за №1372/21684) декларант зобов'язаний заявити точні відомості про товар у митній декларації.
Відповідно до ч.2 ст.459 Митного кодексу України, суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Таким чином, декларантом ТзОВ "Захід ІМПОРТ" ОСОБА_1 вчинено дії, спрямовані на неправомірне зменшення розміру митних платежів у сумі 6022,7 грн. тобто заявлення у митній декларації неправдивих відомостей, необхідних для визначення митної вартості товару та надання з цією ж метою митному органу документів, що містять такі відомості.
Щодо покликання представника позивача на те, що відповідач не мав права накладати адміністративне стягнення у зв'язку зі спливом строку притягнення до адміністративної відповідальності, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 467 МК України якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються органами доходів і зборів, адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення, а у разі розгляду органами доходів і зборів справ про триваючі порушення митних правил, у тому числі передбачені статтями 469, 477 - 481, 485 цього Кодексу, - не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявлення цих правопорушень.
Таким чином, при розгляді справ про порушення митних правил, передбаченого ст. 485 МК України та вирішення питання про строк накладення адміністративного стягнення необхідно зясувати питання про день коли було виявлено вказане правопорушення. За змістом ст. 491 МК України вказане правопорушення може бути виявлено посадовими особами митниці безпосередньо (під час переміщення через митний кордон чи митного оформлення товарів тощо) або ж внаслідок офіційного письмового повідомлення про вчинення порушення митних правил, отриманого від митних та правоохоронних органів іноземних держав, а також від міжнародних організацій.
Згідно з пп. «б» п. 1 Порядку направлення запитів до Державної митної служби України, до митних служб іноземних держав або їх інформування, затвердженого наказом Держмитслужби України від 06.07.2005 року №639, передбачено, що цей Порядок застосовується при потребі здійснення запитів до митних служб іноземних держав у випадку, зокрема, наявності в митного органу України обґрунтованої підозри в можливості вчинення порушення митних правил, яку можна підтвердити або спростовувати лише шляхом отримання інформації від митної служби іноземної держави.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 336 МК України митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами органів доходів і зборів шляхом направлення запитів до інших державних органів, установ та організацій, уповноважених органів іноземних держав для встановлення автентичності документів, поданих органу доходів і зборів.
Таким чином, митниця маючи достатні підстави для підозри щодо автентичності поданих позивачем органу доходів і зборів під час ввезення товару документів реалізувала свою форму контролю, що передбачена п. 8 ч. 1 ст. 336 МК України, надіславши відповідний проект запиту до Міндоходів України, а останній - власне запит на адресу митної служби Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії.
Відповідь на запит митних органів Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії надійшла до органу доходів і зборів 24 липня 2015 року, а тому адміністративне стягнення за порушення митних правил на позивача накладено у строк, визначений ч. 1 ст. 467 МК України.
Керуючись ст.ст. 6-12, 86, 102, 128, 160, 161, 162, 167 КАС України , ст.ст. 3, 90, 93, 95, 102, 255, 380, 481 МК України, -
П О С Т А Н О В И В:
поновити строки звернення до суду.
у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Львівської митниці Державної фіскальної служби про скасування постанови - відмовити за безпідставністю.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення або з дня отримання копії постанови.
Суддя І.Р.Волоско.
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 29.06.2016 |
Оприлюднено | 18.07.2016 |
Номер документу | 58884229 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.