Ухвала
від 17.09.2015 по справі 757/34444/15-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/34444/15-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 вересня 2015 року

Печерський районний суд міста Києва у складі:

головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні у приміщенні Печерського районного суду міста Києва клопотання слідчого слідчої групи Головного слідчого управління МВС України ОСОБА_3 , погоджене з погоджене з прокурором відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий слідчої групи ГСУ МВС України ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим з прокурором відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно, а саме про накладення арешту на кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ «Дружба» (код за ЄДРПОУ 32572012) № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , Фермерського господарства «Гуліна Володимира Анатолійовича» (код за ЄДРПОУ 26374090) № НОМЕР_4 , відкритих в Філії AT «Укрексімбанк» у м. Миколаєві (МФО 326739), юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Декабристів, 25-А.

В обгрунтування клопотання слідчий зазначає, що Головним слідчим управлінням МВС України здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12014000000000329 від 13.08.2014, за фактом фіктивного підприємництва, тобто створення або придбання суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, яке заподіяло велику матеріальну шкоду державі, та легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинене за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що групою осіб створено ряд суб`єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, яка полягає в конвертуванні безготівкових грошових коштів підприємств реального сектору економіки в готівку та послідуючим її виведенням з легального обігу.

Зняття готівкових коштів з розрахункових рахунків підприємств, що мають ознаки фіктивності, здійснювалось з призначенням платежів «для придбання сільськогосподарської продукції», після чого за грошову винагороду поверталось представникам підприємств реального сектору економіки.

На даний час слідство володіє відомостями, що в даній злочинній схемі, пов`язаної з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, задіяні підприємства з ознаками фіктивності, в тому числі ВТ TOB «Чорномор» (код за ЄДРПОУ 32143969), ТОВ «Дружба» (код за ЄДРПОУ 32572012), ТОВ «ЄГВП «Болгарка» (код за ЄДРПОУ 34851838), ТОВ «СГВП «Агро-флагман» (код за ЄДРПОУ 33573017), Фермерське господарство «Гуліна Володимира Анатолійовича» (код за ЄДРПОУ 26374090), ЄТОВ «Надія» (код за ЄДРПОУ 32226704), ТОВ «Нива-Юг» (код за ЄДРПОУ 33379303), ТОВ «Нива весняне» (код за ЄДРПОУ 36794012), ТОВ «Сонячний» (код за ЄДРПОУ 32738169), ТОВ «Агро-ютас» (код за ЄДРПОУ 36363689), ДП ТОВ «Нікютас» (код за ЄДРПОУ 35424499).

У даній злочинній схемі по незаконному виведенню безготівкових коштів у тіньовий неконтрольований державою обіг підприємства з ознаками фіктивності посідають місце «транзитних», а саме: являється проміжною ланкою у ланцюгу по перерахуванню грошових коштів підприємствами «вигодонабувачами» - реального сектору економіки, на рахунки фізичних та юридичних осіб, з розрахункових рахунків яких здійснюється їх зняття.

Вищезазначена злочинна схема забезпечує незаконне виведення безготівкових коштів підприємств реального сектору економіки у тіньовий неконтрольований державою обіг, минаючи при цьому систему оподаткування, що призводить до ненадходження податків до бюджету держави.

Таким чином, в ході досудового слідства по кримінальному провадженню зібрано достатньо доказів та встановлені підстави, які свідчать, що з використанням реквізитів юридичних осіб з ознаками фіктивності, здійснюється злочинна діяльність по незаконному виведенню безготівкових коштів у тіньовий неконтрольований державою обіг, та їх подальше обготівкування.

Встановлено, що вчинення вказаного кримінального правопорушення здійснено за рахунок розрахункових рахунків низки підприємств із ознаками «фіктивності», а саме: ТОВ «Дружба» (код за ЄДРПОУ 32572012) № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , Фермерського господарства «Гуліна Володимира Анатолійовича» (код за ЄДРПОУ 26374090) № НОМЕР_4 , відкритих в Філії AT «Укрексімбанк» у м. Миколаєві (МФО 326739), юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Декабристів, 25-А.

Кошти, які розміщені на рахунках зазначених підприємств, стали передумовою та підставою для вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. З ст. 209 КК України, відомості про які внесено до ЄРДР, та отримані поза законодавчим полем системи обов`язкового оподаткування.

Таким чином, в ході досудового слідства по кримінальному провадженню зібрано достатньо доказів та встановлені підстави, які свідчать, що невстановлені особи, використовуючи реквізити вказаних вище підприємств, спричинили та продовжують спричинювати збитки державі у особливо великих розмірах.

У судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримав з викладених в ньому підстав.

Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали, наданні органом досудового розслідування, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч.З ст. 170 КПК України, посиланням на яку слідчий обгрунтовує подане клопотання, арешт може бути накладено на майно, яке перебуває у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Пунктом 7 частини другої цієї статті арешт майна є одним з таких заходів забезпечення.

Враховуючи, що кошти, розміщені на рахунках вищевказаних підприємств є предметом кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. З ст. 209 КК України, відомості про які внесено до ЄРДР, крім того кошти, розміщені на вказаних рахунках, набуті в результаті вчинення кримінальних правопорушень, а також з метою забезпечення відшкодування заподіяних державі збитків, припинення злочинної діяльності, попередження збитків, що заподіюються Державі неправомірними діями службових осіб суб`єктів господарювання та невстановлених осіб, клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись положеннями ст.ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

клопотання слідчого слідчої групи Головного слідчого управління МВС України ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_5 , про арешт майна, задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ «Дружба» (код за ЄДРПОУ 32572012) № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , Фермерського господарства «Гуліна Володимира Анатолійовича» (код за ЄДРПОУ 26374090) № НОМЕР_4 , відкритих в Філії AT «Укрексімбанк» у м. Миколаєві (МФО 326739), юридична адреса: м. Миколаїв, вул. Декабристів, 25-А.

Ухвала про арешт майна виконується негайно, слідчим, прокурором.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя:

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.09.2015
Оприлюднено15.03.2023
Номер документу58895458
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/34444/15-к

Ухвала від 17.09.2015

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Васильєва Н. П.

Ухвала від 17.09.2015

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Васильєва Н. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні