Рішення
від 06.07.2016 по справі 905/1657/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м.Харків, пр.Науки, 5

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

06.07.2016 Справа № 905/1657/16

Господарський суд Донецької області у складі судді Уханьової О.О., при помічнику судді (секретарі судового засідання) Фатєєвої О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи:

за позовом - Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 "ПриватБанк"

м. Дніпропетровськ

до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "СОЛІД" м. Краматорськ

Донецької області

про визнання кредитором та зобов'язання ліквідаційної комісії/ліквідатора включити до проміжного ліквідаційного балансу відомості про майнові вимоги ПАТ КБ "ПриватБанк" у розмірі 247203,93грн.

за участю представників сторін:

від позивача - ОСОБА_2 за довіреністю №8208-К-О від 20.10.2014р.,

від відповідача - не явився.

СУТЬ СПРАВИ:

10.05.2016р. до господарського суду Донецької області надійшла позовна заява ПАТ КБ "ПриватБанк" м. Дніпропетровськ (далі - позивач) до ТОВ "СОЛІД" м.Краматорськ (далі - відповідач) про визнання кредитором та зобов'язання ліквідаційної комісії/ліквідатора включити до проміжного ліквідаційного балансу відомості про майнові вимоги ПАТ КБ "ПриватБанк" у розмірі 247203,93грн.

В підтвердження позовних вимог позивач надав копії договору №DOVKLOF04665 про надання овердрафтового кредиту, договору про внесення змін №1 від 13.02.2014р., розрахунок заборгованості.

06.06.2016р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву №30/05-16 від 30.05.2016р., в якому останній позовні вимоги визнав у повному обсягу, а також просив розглянути справу за відсутністю його представника.

15.06.2016р. через канцелярію суду позивач надав додаткові документи, зокрема, виписки по особовим рахункам, які судом залучені до матеріалів справи.

Представник позивача в судове засідання 06.07.2016р. явився, надав письмові пояснення від 06.07.2016р., в яких зазначив, зокрема, про допущення технічної помилки в позовній заяві у визначенні суми заборгованості за відсотками (помилково вказано 244482,25грн., тоді як сума нарахованих відсотків становить 44482,25грн.), які залучені до матеріалів справи.

Відповідач жодного разу не скористався своїм законним правом на участь в судовому засіданні, про день час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується відповідним поштовим повідомленням.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ :

Предметом спору по даній справі є визнання кредитором та зобов'язання ліквідаційної комісії/ліквідатора включити до проміжного ліквідаційного балансу відомості про майнові вимоги ПАТ КБ "ПриватБанк" у розмірі 247203,93грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності, виконуються на підставі договорів.

З матеріалів справи вбачається, що 20.12.2013р. ПАТ КБ "ПриватБанк" м.Дніпропетровськ та ТОВ "СОЛІД" м. Краматорськ підписали договір №DOVKLOF04665 про надання овердрафтового кредиту, який за своєю правовою природою є кредитним договором, правовідносини за яким регулюються розділом 2 глави 71 Цивільного кодексу України В«Позика. Кредит. Банківський вкладВ» , параграфом 1 глави 35 Господарського кодексу України, Законами України В«Про банки і банківську діяльністьВ» , В«Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послугВ» та іншими нормативно-правовими актами.

Істотними умовами у кредитному договорі є мета, сума і строк кредиту, умови і порядок його видачі та погашення, види забезпечення зобов'язань позичальника, відсоткові ставки, порядок плати за кредит, обов'язки, права і відповідальність сторін щодо видачі та погашення кредиту (ч.2 ст.345 ГК України).

У відповідності до договору про внесення змін № 1 від 13.02.2014р. до кредитного договору, істотними умовами договору є: вид кредиту - овердрафтовий кредит (п.А.1); кредитний ліміт - 1051000,00грн. (п.А.2); період безперервного користування кредитом - не більше 30 днів (п.А.4); процентна ставка до розрахунку залежить від терміну існування непогашеного залишку по кредиту і визначається наступним чином:

Термін користування кредитомПроцентна ставка протягом 1-3 днів 19% протягом 4-7днів 20% протягом 8-15 днів 22% протягом 16-30 днів 23%

Процентна ставка розраховується щоденно. Зменшення або збільшення заборгованості по кредиту у період безперервного користування кредитом, визначеного у п. А.4 цього договору, не впливає на зміну початку періоду безперервного користування кредитом. Датою закінчення періоду безперервного користування кредитом вважається день, після закінчення якого на поточному рахунку позичальника зафіксоване нульове дебетове сальдо (п. А.7); у випадку порушення позичальником будь-якого грошового зобов'язання позичальник сплачує банку проценти за користування кредитом в розмірі 46% річних від суми залишку непогашеної заборгованості (п.А.8).

Відповідно до п.1.1. кредитного договору (в редакції договору про внесення змін №1 від 13.02.2014р. до кредитного договору), банк за наявності вільних грошових ресурсів зобов'язується здійснити овердрафтове обслуговування позичальника, яке полягає у проведенні його платежів понад залишок коштів на поточному рахунку позичальника №26005051818707, відкритому у банку за рахунок кредитних коштів у межах ліміту, встановленого відповідно до п. 1.3 цього договору шляхом дебетування поточного рахунку. Овердрафт надається на поповнення обігових коштів і здійснення поточних платежів позичальника.

Кредит надається в обмін на зобов'язання позичальника з повернення кредиту, сплати процентів та винагороди в обумовлені цим договором терміни (п.1.2 договору про внесення змін №1 від 13.02.2014р.).

Цей договір у частині 4.4 цього договору набуває чинності з моменту підписання цього договору, в решті частин з моменту надання позичальником розрахункових документів на використання кредиту у межах зазначених у них сум, і діє в обсязі перерахованих коштів до повного виконання зобов'язань сторонами за цим договором (п.6.1. договору).

Дослідивши умови договору господарський суд робить висновок, що сторонами погоджені всі істотні умови, відсутні докази визнання його недійсним, тому зазначений договір є укладеним та обов'язковим для виконання сторонами.

На виконання умов укладеного між сторонами договору позивач надавав відповідачу грошові кошти, що підтверджується виписками по рахунку, які в сумі 156108,51грн. залишились не повернутими останнім.

Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок (ч. 3 ст. 1049 Цивільного кодексу України).

З наданої позивачем на вимогу суду банківської виписки вбачається, що заборгованість відповідача за основною сумою кредиту на час винесення рішення по справі дійсно (фактично) становить 156108,51грн.

Грошові кошти позивачу на час розгляду справи відповідачем не повернуті, тому позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими.

Згідно ст. 526 Цивільного Кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України). Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Прийняті на себе зобов'язання відповідачем належним чином не виконувались, тому позивачем нараховані 44482,25грн. - заборгованості по процентам за користування кредитом за період з 18.07.2015р. по 25.02.2016р.

Відповідачем до прийняття рішення по справі не надано доказів погашення даних сум, у зв'язку з чим позовні вимоги в цій частині є доведеними та такими, що підлягають задоволенню.

Крім того, господарський суд враховує, що відповідно до ч.1 ст. 35 ГПК України обставини, які визнаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, можуть не доказуватися перед судом, якщо в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання. Оскільки, сторонами (позивачем у позові, а відповідачем у відзиві) підтверджені факти наявності заборгованості, то вони доведенню не підлягають.

Що стосується вимоги позивача про визнання вимоги зі сплати 46613,17грн. - пені за період з 15.06.2015р. по 25.02.2016р., господарський суд виходить з наступного:

Указом Президента України від 14 квітня 2014року №405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності УкраїниВ» запроваджено антитерористичну операцію на території України. Законом України В«Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операціїВ» визначений період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності зазначеним Указом Президента України та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України. На час розгляду справи антитерористична операція триває.

На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України", приписів Закону України В«Про боротьбу з тероризмомВ» , керівником Антитерористичного центру при СБУ виданий Наказ від 07.10.2014р. №33/6/а В«Про визначення районів проведення антитерористичної операції та термінів її проведенняВ» , відповідно до якого районами проведення АТО визначені Донецька та Луганська області з терміном дії з 07.04.2014року.

Розпорядженням КМУ України від 7 листопада 2014року №1085-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення. До переліку пунктів, увійшло місто Краматорськ.

Постановою Правління Національного Банку України від 06.08.2014р. №466 В«Про призупинення здійснення фінансових операційВ» банкам України заборонено здійснювати усі видів фінансових операцій у населених пунктах, які не контролюються українською владою. Згідно Тимчасового порядку здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затвердженого наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) від 22 січня 2015року №27, встановлено особливий порядок переміщення в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, а також вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, осіб, транспортних засобів та вантажів. До зазначених територій включені території, на якіх органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не у повному обсязі повноваження, передбачені законодавством України.

30.10.2014року розпорядженням №1053-р Кабінет Міністрів України на виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" затвердив перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, до якого увійшло місто Краматорськ.

Розпорядженням від 05.11.2014 року №1079-р Кабінет Міністрів України зупинив дію зазначеного вище розпорядження.

02.12.2015року розпорядженням №1053-р Кабінет Міністрів України на виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" затвердив перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, до якого увійшло місто Краматорськ.

Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» визначені заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, а саме накладено мораторій на нарахування пені та штрафів на основну суму заборгованості за кредитними зобов'язаннями, на проведення перевірок органами і посадовими особами, уповноваженими законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, на примусову реалізацію предметів іпотеки, особливий порядок перереєстрації суб'єктів, тощо. Таким чином, Держава гарантувала визначеним вище суб'єктам пільгові умови виконання зобов'язань, пов'язані із звільненням від відповідальності за порушення зобов'язань, визначених законом.

З урахуванням вищезазначеного, вимоги позивача щодо стягнення пені в сумі 46613,17грн. за період з 15.06.2015р. по 25.02.2016р. є безпідставними.

Відповідач у відзиві на позовну заяву визнав позовні вимоги у повному обсязі, проте, суд, у відповідності до ст. 22 ГПК України, не приймає визнання позову в частині стягнення пені, оскільки її нарахування у заявлений період є незаконним та порушує права та охоронювані законом інтереси відповідача.

Згідно запису в Єдиному Державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців ТОВ "СОЛІД" м. Краматорськ прийнято рішення про припинення юридичної особи шляхом її ліквідації. Строк для подання кредиторами своїх вимог встановлено 10.09.2015р.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 110 ЦК України юридична особа ліквідується, зокрема: 1) за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Порядок ліквідації юридичної особи встановлений нормами статті 111 ЦК України, згідно частини першої якої з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу щодо ліквідації юридичної особи ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язана вжити всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується, та письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені цим Кодексом строки.

Відповідно до положень частин 3, 5 і 6 статті 105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.

Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи.

Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.

Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

Ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.

Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи (частини 2,3 статті 111 ЦК України).

За приписами частини 3 статті 112 ЦК України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.

Позивач направив на адресу відповідача заяву з грошовими вимогами до боржника, в якій просив визнати заявлені ПАТ КБ «ПриватБанк» вимоги та включити їх до проміжного ліквідаційного балансу та оплатити суму заборгованості - 247203,93грн. (вимога отримана відповідачем 09.03.2016р.).

Оскільки відповіді від ТОВ "СОЛІД" м. Краматорськ на вказану заяву не надійшло, на виконання приписів ч.3 ст.112 Цивільного кодексу України позивач звернувся до суду з позовом про визнання кредитором та зобов'язання ліквідаційної комісії/ліквідатора включити до проміжного ліквідаційного балансу відомості про майнові вимоги ПАТ КБ "ПриватБанк" у розмірі 247203,93грн.

З огляду на дату звернення до суду - 28.04.2016р.(дата подачі позову на штампі поштового конверту) позивачем дотримані вимоги частини 3 статті 112 ЦК України щодо місячного строку звернення до суду з позовними вимогами у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду.

Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що вимога ПАТ КБ «ПриватБанк» є вимогою кредитора: вона заявлена у письмовій формі, у її тексті сформульована суть майнових претензій та зазначено їх розмір, наведене юридичне обґрунтування наявності такої заборгованості.

Таким чином, у даному випадку мала місце грошова вимога кредитора до боржника у розумінні положень статей 111, 112 ЦК України, яка пред'явлена кредитором до ліквідаційної комісії боржника у встановлений строк.

Відносно сум, які позивач вважає такими, що належать до включення до проміжного ліквідаційного балансу підприємства, суд зазначає наступне.

За змістом частин першої, другої статті 173 Господарського кодексу України (далі - ГК України) господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Основними видами господарських зобов'язань є майново-господарські зобов'язання та організаційно-господарські зобов'язання. Господарські зобов'язання можуть виникати: зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать (ч. 1 ст. 174 ГК України).

Слід також зазначити, що частиною 5 ст.112 ЦК України визначено вичерпний перелік підстав за яких вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією вважаються погашеними, зокрема, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується. Крім того, у разі пропущення позивачем процесуального строку на звернення із кредиторськими вимогами при наявності заборгованості, це не слугує підставою для відмови у включенні його як кредитора до проміжного ліквідаційного балансу та реєстру вимог кредиторів.

Дотримання процесуальних строків на звернення із вимогами впливає виключно на черговість задоволення таких вимог. Аналогічна позиція закріплена вимогами п.2 ст. 61 ГК України та п.9 ст. 111 ЦК України, згідно яких задоволення вимог, виплата грошових сум кредиторам юридичної особи, що ліквідується, провадиться у порядку черговості, встановленому статтею 112 цього Кодексу.

Водночас, ч. 4 ст. 112 ЦК України передбачено задоволення вимог кредиторів, які заявлені після спливу строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред'явлення, з майна юридичної особи, яку ліквідовують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно.

Таким чином, зважаючи на наявність у відповідача заборгованості за договором №DOVKLOF04665 про надання овердрафтового кредиту від 20.12.2013р., заявлені вимоги в частині включення вимог банку до проміжного ліквідаційного балансу та реєстру кредиторів ТОВ «Солід» підлягають задоволенню в сумі 200590,76грн., оскільки підтвердженні матеріалами справи та ґрунтуються на вимогах чинного законодавства (за вирахуванням суми пені).

Враховуючи, що спір виник з вини відповідача, на останнього покладається судовий збір відповідно до ст.49 ГПК України в повному обсязі.

На підставі гл.48,49,71 Цивільного кодексу України, гл.35, ст.67,193 Господарського кодексу України, ст.ст.33,43,49,75,82,82-1,84,85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В:

Задовольнити позов Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 "ПриватБанк" м. Дніпропетровськ до Товариства з обмеженою відповідальністю "СОЛІД" м. Краматорськ Донецької області про визнання кредитором та зобов'язання ліквідаційної комісії/ліквідатора включити до проміжного ліквідаційного балансу відомості про майнові вимоги ПАТ КБ "ПриватБанк" у розмірі 247203,93грн. частково.

Визнати вимоги Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 "ПриватБанк" (49094, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, буд 50, ЄДРПОУ 14360570) до Товариства з обмеженою відповідальністю "СОЛІД" (84306, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Уборевича, буд 25, ЄДРПОУ 32794595) зі сплати 200590,76грн., з яких 156108,51грн. - заборгованість за кредитом, 44482,25грн. - заборгованість за процентами.

Включити вимоги Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 "ПриватБанк" (49094, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, буд 50, ЄДРПОУ 14360570) в сумі 200590,76грн., з яких 156108,51грн. - заборгованість за кредитом, 44482,25грн. - заборгованість за процентами, до проміжного ліквідаційного балансу Товариства з обмеженою відповідальністю "СОЛІД" (84306, Донецька область, м.Краматорськ, вул. Уборевича, буд 25, ЄДРПОУ 32794595).

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "СОЛІД" (84306, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Уборевича, буд 25, ЄДРПОУ 32794595) на користь Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 "ПриватБанк" (49094, м.Дніпропетровськ, вул.Набережна Перемоги, буд 50, ЄДРПОУ 14360570) 2756,00грн. судового збору.

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано, а у разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним господарським судом, якщо рішення не буде скасовано.

Повний текст рішення підписаний 11.07.2016р.

Суддя О.О. Уханьова

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення06.07.2016
Оприлюднено15.07.2016
Номер документу58899015
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/1657/16

Судовий наказ від 22.07.2016

Господарське

Господарський суд Донецької області

О.О. Уханьова

Рішення від 06.07.2016

Господарське

Господарський суд Донецької області

О.О. Уханьова

Рішення від 06.07.2016

Господарське

Господарський суд Донецької області

О.О. Уханьова

Ухвала від 15.06.2016

Господарське

Господарський суд Донецької області

О.О. Уханьова

Ухвала від 01.06.2016

Господарське

Господарський суд Донецької області

О.О. Уханьова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні