"12" липня 2016 р.
Справа № 150/297/16-ц
Провадження № 2/150/128/16
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
12 липня 2016 року с. Мазурівка
Чернівецький районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Кушнір Б.Б.,
за участю секретаря Гендзьори О.О.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с. Мазурівка цивільну справу за позовом публічного акціонерного товариства "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці «Чернівецькі електромережі» до ОСОБА_3 про відшкодування збитків, завданих внаслідок розкрадання електроенергії,-
ВСТАНОВИВ :
27 травня 2016 року публічне акціонерне товариство «Вінницяобленерго» в особі структурної одиниці «Чернівецькі електромережі» звернулося з позовом до ОСОБА_3 про відшкодування збитків, завданих внаслідок розкрадання електроенергії. В обґрунтування вимог позивач зазначив, що 27 жовтня 2015 року працівниками структурної одиниці "Чернівецькі електромережі" було здійснено перевірку дотримання вимог діючих Правил користування електроенерією та договору на постачання електричної енергії, зокрема, на предмет своєчасності оплати за спожиту електроенергію та дотримання вимог нормативно-технічних документів по вул. Дримченко, 118, с. Борівка Чернівецького району Вінницької області. Перевіркою встановлено, що договір на постачання електроенергії в будинок за цією адресою укладено з ОСОБА_4 28.04.2014 року, відповідно на нього оформлено особовий рахунок № 18080875. Перевірку було здійснено в присутності повнолітнього ОСОБА_3, який зареєстрований та проживає в цьому будинку і який здійснював фактичне користування електричною енергією без відповідного оформлення договірних відносин. В ході перевірки виявлено, що ОСОБА_3, будучи зареєстрованим та проживаючи в будинку, використовував електроенергію, але не вжив жодних заходів для переоформлення особового рахунку з ОСОБА_4 та укладення договору на постачання електроенергії, також в ході перевірки встановлено, що ОСОБА_3 здійснював споживання електроенергії поза приладом обліку, про що складено акт про порушення за № 1431 від 27.10.2015 року. Даний акт було розглянуто на засіданні комісії структурної одиниці «Чернівецькі електромереж" по розгляду актів про порушення Правил користування електроенергією 30.11.2015 року, за результатами розгляду якого розрахунок завданих збитків, за період безоблікового споживання електроенергії: з дати відключення приладу обліку відповідача ОСОБА_3 23.04.2015 року до часу виявлення порушення 27.10.2015 року. Вартість спожитої відповідачем та необлікованої електроенергії склала 4906,33 грн. (чотири тисячі дев’ятсот шість гривень 33 копійки), які відповідач добровільно не відшкодував, що стало підставою для звернення з зазначеним позовом.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просить їх задоволити.
Представник відповідача позовні вимоги визнала та не заперечує щодо їх задоволення.
Відповідно до вимог ч.4 ст.130 ЦПК України, у разі визнання позову ухвалення судового рішення проводиться в порядку, встановленому, зокрема, ст.174ЦПК України.
Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено наступне:
Відповідач ОСОБА_3 проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, є споживачем послуг енергопостачання публічного акціонерного товариства "Вінницяобленерго", проте не вжив жодних заходів для переоформлення особового рахунку з ОСОБА_4 та укладення договору на постачання електроенергії.
27 жовтня 2015 року працівниками структурної одиниці "Чернівецькі електромережі" було здійснено перевірку дотримання вимог діючих Правил користування електроенергією та договору на постачання електричної енергії, зокрема, на предмет своєчасності оплати за спожиту електроенергію та дотримання вимог нормативно-технічних документів по вул. Дримченко, 118, с.Борівка Чернівецького району Вінницької області, який зареєстрований на ОСОБА_4 Перевірку було здійснено в присутності ОСОБА_3, який зареєстрований та проживає в цьому будинку і який здійснював фактичне користування електричною енергією без відповідного оформлення договірних відносин. В ході перевірки виявлено, що ОСОБА_3 здійснював споживання електроенергії поза приладом обліку, про що складено акт про порушення за № 1431 від 27.10.2015 року. З актом та додатками до нього (фактична схема електропостачання споживача) ОСОБА_3 ознайомлений, що підтверджується його підписом на акті та особистими поясненнями, наданими в судовому засіданні.
По даному акту 30.11.2015 року комісією по розгляду актів про порушення Правил користування електроенергією для населення структурної одиниці "Чернівецькі електромережі" без участі ОСОБА_3 прийнято рішення про проведення розрахунку заподіяної енергопостачальній організації шкоди, згідно п. 3.3, п. 3.5 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04 травня 2006 року №562 , виходячи з пропускної здатності проводу мінімального перерізу алюміній 2,5 мм2, за 6 календарних місяці та 4 дні 23.04.2015 року по 27.10.2015 року. Згідно розрахунку збитків та необлікованої електроенергії склала 4906,33 грн. (чотири тисячі дев’ятсот шість гривень 33 копійки), які відповідач добровільно не відшкодував, не зважаючи на письмові попередження. Направлений на адресу ОСОБА_3 лист № СО-73-331 від 03.12.2015 року з вимогою оплатити отриманий рахунок за актом у 10-ти денний термін, залишений відповідачем без виконання.
Вартість спожитої відповідачем та необлікованої електроенергії на момент звернення з позовом і розгляду справи складає 4906,33 грн.
Суд, вивчивши надані матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити.
Відносини з приводу постачання фізичним особам електричної енергії регулюються ст. 714 ЦК України, статтями 24-27 Закону України "Про електроенергетику" , Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою КМ від 26 липня 1999 року №1357 (далі Правила) та Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04 травня 2006 року №562 (далі Методика).
Постачання фізичним особам електроенергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією.
Підключення електроенергії за заявою власника домогосподарства і відкриття особового рахунку слід вважати фактичним укладанням договору на умовах, передбачених Закону України "Про електроенергетику" та Правилами.
Таким чином суд вважає, що між сторонами існують фактичні договірні відносини.
За договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання (ст.714 ЦК України).
Виходячи з положень ст.ст. 6, 526, 626 - 631 ЦК України, укладений договір є обов'язковим для належного виконання сторонами, відповідно до його умов, вимог ЦК України та інших актів цивільного законодавства.
Згідно зі ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені законом або договором.
Правила ч.4 ст. 26 Закону України " Про електроенергетику" передбачають, що споживач електроенергії несе відповідальність згідно із законодавством за порушення умов договору та Правил користування електроенергією, затверджених КМ України.
Відповідно до п.53 Правил, розмір збитків, завданих енергопостачальникові порушенням правил користування електроенергією, розраховується за добовою величиною розрахункового споживання електроенергії та за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку, до моменту усунення порушення за тарифами, які діяли у розрахунковий період. Розмір відшкодування збитків згідно з Правилами обчислюється за Методикою.
23 квітня 2015 року позивачем було припинено постачання електроенергії у зв’язку із заборгованістю по її оплаті, що підтверджується копією заявки № 256 від 21 квітня 2015 року.
27 жовтня 2015 року представниками позивача встановлено факт безоблікового споживання електроенергії шляхом самовільного підключення електропроводки до електричної мережі електропостачальника.
По факту виявленого порушення працівниками структурної одиниці "Чернівецькі електромережі" у присутності ОСОБА_3 складено акт № 1431 про порушення ним "Правил користування електроенергією для населення".
Згідно п. 3.3. п.п. в) Методики, визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електроенергією ( 1357-99-п ), у разі самовільного підключення споживачем електроустановок, струмоприймачів або проводів до електричної мережі після припинення електропостачання у зв'язку з порушенням Правил користування електроенергією (1357-99-п) - із дня припинення електропостачання електроустановки споживача до дня повторного припинення електропостачання, але не більше ніж за три роки.
Рішенням комісії, на підставі п.3.3, п. 3.5 Методики, відповідачу нараховано суму збитків 4906 грн.33 коп.
Згідно з п.48 Правил, за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку споживач несе відповідальність згідно із законодавством.
Відповідно до ст.1166 ЦК України, майнова шкода, заподіяна неправомірними діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, заподіяна майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її заподіяла.
03.12.2015 року відповідачу було направлено попередження про відшкодування збитків заподіяних внаслідок порушення ПКЕЕН . На час звернення до суду з даним позовом відповідь на попередження до СО "Чернівецькі ЕМ" не надходила, нарахована сума відповідачем відшкодована не була.
Оскільки представник ОСОБА_3, в судовому засіданні визнав факт завдання збитків, їх розмір, вину, відтак, позов публічного акціонерного товариства "Вінницяобленерго" в особі структурні одиниці "Чернівецькі електромережі" на відшкодування збитків, завданих відповідачем внаслідок порушень, допущених під час використання електроенергії, підлягає задоволенню.
На підставі ст. 88 ЦПК України, судовий збір в сумі 1378,00 грн. підлягає стягненню з відповідача на користь ПАТ " Вінницяобленерго".
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 81,209, 212-215 ЦПК України , суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задоволити.
Стягнути з ОСОБА_3 (вул. Дримченка, 118, с. Борівка Чернівецького району Вінницької області) на користь публічного акціонерного товариства "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці «Чернівецькі електромережі» (р/р №260343012870 в ОПЕРВ Ощатбанку м. Вінниця, МФО 302076, код НДРПОУ 25510297) майнову шкоду, завдану внаслідок розкрадання електроенергії в сумі 4906 грн. 33 коп. (чотири тисячі дев’ятсот шість гривень) гривень 33 копійки на розподільчий рахунок та судові витрати в розмірі 1378,00 грн.(одна тисяча триста сімдесят вісім гривень) на поточний рахунок.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії, апеляційному суду Вінницької області через Чернівецький районний суд.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Кушнір Б.Б.
Суд | Чернівецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2016 |
Оприлюднено | 15.07.2016 |
Номер документу | 58905197 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чернівецький районний суд Вінницької області
Кушнір Б. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні