Справа № 658/1422/16-ц
(провадження № 2/658/708/16)
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2016 року Каховський міськрайонний суд Херсонської області в складі:
головуючого судді Терещенко О.Є.
при секретарі Оніщенко Л.В.
розглянувши в місті Каховці у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Слобідська сільська рада Каховського району Херсонської області про визнання права власності у порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що 05.01.2014 р. помер його батько ОСОБА_3, який залишив у спадок йому та відповідачці ОСОБА_2, земельну ділянку площею 4,5597 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Слобідської сільської ради Каховського району.
Його мати, ОСОБА_4, прийняла у спадок вищенаведену земельну ділянку, шляхом проживання зі спадкодавцем, однак 01.09.2014 р. померла.
Після її смерті відкрилася спадщина на прийняту нею у спадок земельну ділянку площею 4,5597 га.
У зв'язку з цим, спадкоємцем за законом залишились він та відповідачка, оскільки є дітьми померлої.
ОСОБА_2 відмовилася від належної їй частки спадкового майна, яке залишилося після смерті ОСОБА_2 на його користь.
При зверненні до нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом йому було відмовлено, у зв’язку з пропуском строку для звернення.
Просив визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 4,5597 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Слобідської сільської ради Каховського району Херсонської області, у порядку спадкування за законом на спадщину, яка відкрилась після смерті його батька - ОСОБА_3, померлого 05.01.2014 р.
В судове засідання позивач надав заяву з проханням слухати справу за його відсутності, на позовних вимогах наполягає.
Відповідачка, представник Слобідської сільської ради в судове засідання не з'явилися, надали заяви, в яких проти задоволення позову не заперечували, справу просили розглянути за їх відсутністю.
Суд вважав можливим розглядати справу за відсутністю сторін, на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи позивача, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Судом встановлено, що 05.01.2014 р. помер ОСОБА_3, який на момент смерті, був власником земельної ділянки, загальною площею 4,5597 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Слобідської сільської ради Каховського району, кадастровий номер № 6523584700:03:023:0008.
Після його смерті вказану земельну ділянку прийняла його дружина ОСОБА_4, шляхом проживання зі спадкодавцем. ОСОБА_4 померла 01.09.2014 року.
Після її смерті відкрилася спадщина на прийняту нею у спадок вищезазначену земельну ділянку. Разом з нею були зареєстровані та проживали в ІНФОРМАЦІЯ_1 син - ОСОБА_1 та дочка - ОСОБА_2
ОСОБА_2 відмовилася від належної їй частки спадкового майна, яке залишилось після смерті ОСОБА_2 на користь позивача - ОСОБА_1
При зверненні до нотаріальної контори для оформлення своїх спадкових прав на заначене майно, державним нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, у зв’язку з пропуском строку для звернення.
Пунктом 23 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30 травня 2008 року за № 7 передбачено, що свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду з правилами позовного провадження.
Згідно до ч. 1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст. ст. 1218 та 1268 цього Кодексу до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Згідно п "г" ст.81 ЗК України, громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.
Статтями 125, 126 ЗК України встановлено, що право власності на земельну ділянку виникає після одержання її власником документа, що посвідчує право власності на земельну ділянку та його державної реєстрації.
Право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами.
Суд вважає, що з урахуванням зазначених вище норм законодавства та встановлених обставин справи, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки за життя ОСОБА_3 набув право власності на спірну земельну ділянку, позивач дійсно є спадкоємцем після смерті останнього, відмови від прийняття спадщини не заявляв, інші спадкоємці не претендують на прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 1216, 1218, 1225, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 81 ЗК України, ст.ст.10, 11, 60, 64, 209, 212, 213-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1– задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на земельну ділянку площею 4,5597 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Слобідської сільської ради Каховського району Херсонської області, кадастровий номер № 6523584700:03:023:0008 в порядку спадкування за законом після смерті батька - ОСОБА_3, померлого 05.01.2014 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги до Каховського міськрайонного суду Херсонської області протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення протягом десяти днів з дня тримання копії цього рішення.
Суддя: О. Є. Терещенко
Суд | Каховський міськрайонний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2016 |
Оприлюднено | 19.07.2016 |
Номер документу | 58935901 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Каховський міськрайонний суд Херсонської області
Терещенко О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні