ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
про визнання банкрутом
"14" липня 2016 р. справа № 903/434/16
Господарський суд Волинської області /суддя - Гарбар І.О./,
секретар судового засідання Гримайло О.П.
За участю:
ОСОБА_1 - голова ліквідаційної комісії
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку у приміщенні господарського суду Волинської області справу за заявою ліквідаційної комісії приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" про порушення справи про банкрутство приватного підприємства "ВТС ПЛЮС",
ВСТАНОВИВ:
16 червня 2016 року від ліквідаційної комісії приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" до господарського суду надійшла заява від 25.04.2016р. про порушення справи про банкрутство приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" в порядку, визначеному ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою господарського суду від 01.07.2016р. порушено провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" (43026, м.Луцьк, вул.Кравчука, 26/52, код ЄДРПОУ 34148005) , призначено розгляд справи в судовому засіданні на 14.07.2016р. , введено мораторій на задоволення вимог кредиторів приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" відповідно до ст. 19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", заборонено приватному підприємству "ВТС ПЛЮС" та власнику його майна відчужувати основні засоби підприємства та предмети застави, зобов'язано голову ліквідаційної комісії приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" ОСОБА_1 повідомити усіх відомих кредиторів товариства та органи державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника і знаходженням його майна про порушення судом провадження у справі про банкрутство та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Також згідно зазначеної ухвали 01 липня 2016 року на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено повідомлення (оголошення) за №33049 про порушення справи про банкрутство приватного підприємства "ВТС ПЛЮС".
Присутній в судовому засіданні голова ліквідаційної комісії приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" подану заяву підтримав, вважає її підставною та обґрунтованою, посилаючись на те, що керівним органом боржника в установленому порядку прийнято рішення про ліквідацію підприємства, а в ході проведення його ліквідації виявлена недостатність вартості майна для задоволення вимог кредиторів, просить суд, в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", за наслідками розгляду справи визнати ПП "ВТС ПЛЮС" банкрутом та відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру. Ліквідатором підприємства просить призначити ОСОБА_1, котрим до цього часу виконувались обов'язки голови ліквідаційної комісії ПП "ВТС ПЛЮС".
На виконання вимог ухвали суду від 01.07.2016р. голова ліквідаційної комісії ПП "ВТС ПЛЮС" ОСОБА_1 супровідним листом від 12.07.2016р. надав суду докази повідомлення кредиторів та орган державної виконавчої служби про порушення справи про банкрутство та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів ПП "ВТС ПЛЮС" (а.с. 98-105).
Згідно ч. 1 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Відповідне правило передбачено ст.ст. 105, 111 Цивільного кодексу України, які містять загальні положення про ліквідацію юридичної особи.
Спрощена процедура банкрутства, яка передбачена ст. 95 Закону про банкрутство (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури "добровільної ліквідації" юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.
У зв'язку із чим, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо "добровільної ліквідації" юридичної особи.
Враховуючи вимоги ст.ст. 105, 111 ЦК України, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема, є: повідомлення органу, що здійснює державну реєстрацію, про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи; внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо припинення юридичної особи; здійснення публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо припинення юридичної особи; повідомлення податкового органу, в якому боржник перебуває на обліку, та інших відповідних фондів про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи; здійснення інвентаризації та оцінки вартості наявного майна боржника; складання проміжного ліквідаційного балансу за наслідком проведених дій в ліквідаційній процедурі тощо.
Як вбачається з матеріалів справи, приватне підприємство "ВТС ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 34148005) зареєстроване за адресою: 43026, м.Луцьк, вул.Кравчука, 26/52, включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (Довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України №690410 - а.с. 71), діє на підставі Статуту, затвердженого Рішенням №1 засновника від 27.01.2006р. та зареєстрованого державним реєстратором виконавчого комітету Луцької міської ради від 06.02.2006р №11981020000002300.
01 грудня 2015 року засновником приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" ОСОБА_2 прийнято рішення (а.с.8) про припинення зазначеної юридичної особи шляхом її ліквідації та призначення ліквідаційної комісії (голова комісії ОСОБА_1, член комісії ОСОБА_3В.).
У спеціалізованому друкованому засобі масової інформації "Бюлетень державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" №338 (33) опубліковано повідомлення (№4210) про ліквідацію приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" (а.с. 9-10).
В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесено запис, що юридична особа - приватне підприємство "ВТС ПЛЮС" (м.Луцьк, вул.Кравчука, 26/52, код ЄДРПОУ 34148005) з 01.12.2015р. перебуває у стані припинення (а.с. 79-80).
Кредиторська заборгованість ПП "ВТС ПЛЮС" 3 684 946,92 грн., в тому числі заборгованість перед ПАТ "Укрсоцбанк" на суму 3184946,92 грн., перед кредитною спілкою "Інкомвклад" на суму 500 000,00 грн.
Рішенням від 25.04.2016р. загальних зборів учасників ПП "ВТС ПЛЮС" вирішено призначити ліквідатором підприємства ОСОБА_1 (а.с. 67).
Долученими до матеріалів справи довідками від 25.04.2015р. (а.с.68,69) підтверджується відсутність у ПП "ВТС ПЛЮС" зобов'язань перед працівниками по виплаті заробітної плати, а також відкритих рахунків у кредитних (банківських) установах.
З поданих боржником документів, вбачається, що у боржника - юридичної особи, щодо якої прийнято рішення про ліквідацію, відсутнє майно достатнє для задоволення кредиторських вимог.
Дослідження зазначених вище обставин дає підстави для висновку про наявність визначених законом підстав для порушення та здійснення провадження у справі про банкрутство відносно боржника, який ліквідується, за правилами статті 95 Закону про банкрутство.
Відповідно до ч. 2 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Враховуючи положення ст. 95 Закону про банкрутство, недостатність майна боржника для задоволення вимог кредиторів, значну кредиторську заборгованістьпідприємства-боржника, належне виконання головою ліквідаційної комісії ОСОБА_1 повноважень, зокрема, щодо порядку ліквідації юридичної особи, його участь виключно як голови ліквідаційної комісії (не обіймав керівні посади, не перебував у трудових відносинах), наявність Свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керівника санацією, ліквідатора), наявність досвіду у даній сфері, проживання за місце знаходженням боржника, з метою вжиття заходів ліквідаційної процедури та задоволення вимог кредиторів у розумні строки, суд вважає за можливе покласти обов'язки ліквідатора на голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1
Статтею 38 Закону про банкрутство передбачено, що з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Відповідно до ч. 3 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
Згідно п. 36.7 5 Інформаційного листа Вищого господарського суду України №01-06/606/2013 від 28.03.2013р. "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011р. №4212-VІ)", заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, що ліквідується власником, подаються безпосередньо до господарського суду та оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційні процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів.
Перевіривши ліквідаційний баланс боржника, з'ясувавши факт недостатності вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів, відсутність заяв щодо санації або укладення мирової угоди у справі, суд дійшов висновку про необхідність визнання приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до розділу 3 п. 3.9 Положення "Про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство" затвердженого постановою пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013р. №6 відлік строку на вчинення передбачених законом процесуальних дій починається з дня офіційного оприлюднення оголошення (повідомлення) на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України. Першим днем перебігу відповідного строку є день, наступний за днем офіційного оприлюднення такого оголошення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 4, 7, 37-48, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Приватне підприємство "ВТС ПЛЮС" (43026, м.Луцьк, вул.Кравчука, 26/52, код ЄДРПОУ 34148005) визнати банкрутом та відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців до 14 липня 2017 року.
2. Господарську діяльність приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" (43026, м.Луцьк, вул.Кравчука, 26/52, код ЄДРПОУ 34148005) завершити.
3. Строк виконання всіх грошових зобов'язань приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" (43026, м.Луцьк, вул.Кравчука, 26/52, код ЄДРПОУ 34148005) вважати таким, що настав 14.07.2016р.
4. Ліквідатором приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" (43026, м.Луцьк, вул.Кравчука, 26/52, код ЄДРПОУ 34148005) призначити голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1 (43000 Волинська область, м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 8/3, Свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №309 від 28.02.2013р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
5. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" (43026, м.Луцьк, вул.Кравчука, 26/52, код ЄДРПОУ 34148005) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
6. Скасувати арешти та інші обтяження, накладені на майно приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" (43026, м.Луцьк, вул.Кравчука, 26/52, код ЄДРПОУ 34148005). Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном боржника не допускається.
7. Зобов'язати ліквідатора повідомити усіх відомих кредиторів приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" про визнання підприємства банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Докази повідомлення кредиторів надати суду.
8. З дня призначення ліквідатора припинити повноваження органів управління приватного підприємства "ВТС ПЛЮС" щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, повноваження власника майна та їх виконання покласти на ліквідатора. З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.
9. Впродовж п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора посадовим особам банкрута передати ліквідатору бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності. Попередити, що у випадку ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
10. Зобов'язати ліквідатора:
- під час проведення ліквідаційної процедури використовувати тільки один рахунок боржника в банківській установі. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури закрити. Залишки коштів на цих рахунках перерахувати на основний рахунок боржника;
- невідкладно прийняти до свого відання майно боржника, забезпечити його збереження, виконувати функції з управління та розпорядження майном банкрута, здійснити його інвентаризацію та оцінку, аналіз фінансового становища банкрута, виконувати повноваження керівника (органів управління), формувати ліквідаційну масу, реалізовувати майно для задоволення вимог кредиторів у порядку, передбаченому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", здійснювати інші повноваження, передбачені цим законом;
- виплати кредиторам з основного рахунку здійснювати у порядку черговості, визначеному ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";
- щомісячно подавати господарському суду звіти про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника, використання коштів боржника;
- на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури;
- подати на затвердження до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс у відповідності до вимог ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
11. Попередити ліквідатора про необхідність неухильного дотримання у своїй діяльності норм чинного законодавства, зокрема, положень статей 41, 43, 44, 45, 98, 107 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", діяти розумно, добросовісно в інтересах кредиторів та банкрута.
12. Примірник постанови для відома та виконання направити:
- Приватному підприємству "ВТС ПЛЮС" (45060, м.Луцьк, вул.Кравчука, 26/52);
- Ліквідатору ПП "ВТС ПЛЮС" ОСОБА_1 (43000, м.Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 8/3);
- Волинське відділення ПАТ "Укрсоцбанк" (43021, м.Луцьк, вул.Шопена, 22а);
- КС "ІНКОМВКЛАД" (43000, м.Луцьк, пр.Перемоги, 15);
- Луцькій об'єднаній державній податковій інспекції ГУ ДФС у Волинській області (43010, м.Луцьк, Київський майдан, 4);
- сектору з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Волинській області (м. Луцьк, вул. Володимирська, 1);
- відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції (43001, м.Луцьк, вуд.Винниченка, 27а);
- державному реєстратору відділу реєстрації бізнесу та дозвільних процедур Департаменту "Центр надання адміністративних послуг у м. Луцьку" Луцької міської ради (м.Луцьк, вул. Лесі Українки, 35).
- Головному управлінню статистики у Волинській області (43000, м. Луцьк, вул. Шопена,12).
Суддя І. О. Гарбар
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2016 |
Оприлюднено | 19.07.2016 |
Номер документу | 58950505 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні