ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.07.2016 р. Справа№ 914/1173/16
Господарський суд Львівської області у складі судді Галамай О.З.
При секретарі судового засідання Прокопів І.І.
за позовом: Приватного підприємства «ІНТЕХ-МТЗ», м. Київ
до відповідача : Державного підприємства «Львівський бронетанковий завод», м. Львів
про стягнення заборгованості по договору поставки в розмірі 81 658,18 грн.
В судове засідання з'явились:
від позивача: ОСОБА_1 - ордер на надання правової допомоги серія ЛВ №063705;
від відповідача : ОСОБА_2 - довіреність № 137 від 04.01.2016р.
Представникам сторін в судовому засіданні роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст. ст. 20, 22 ГПК України.
Фіксація судового процесу технічними засобами в порядку ст. 81-1 ГПК України не здійснювалася через відсутність відповідного клопотання.
Суть спору: На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Приватним підприємством «ІНТЕХ-МТЗ» до відповідача Державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» про стягнення заборгованості по договору поставки в розмірі 81 658,18 грн.
Ухвалою суду від 28.04.2016р. порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 12.05.2016р.
З метою повного і об'єктивного з'ясування всіх обставин справи, враховуючи клопотання відповідача про відкладення розгляду справи, в судових засіданнях 12.05.2016р. та 02.06.2016р. оголошувалась перерва.
Ухвалою суду від 23.06.2016р. продовжено строк розгляду справи та відкладено її розгляд на 12.07.2016р. для надання можливості врегулювати спір в добровільному порядку.
12.07.2016р. відповідачем через відділ автоматизованого документообігу та обробки інформації подано заяву про затвердження мирової угоди (вх.№ 3558/16 від 12.07.2016р.), підписану та скріплену печатками обох сторін.
Представники сторін в судовому засіданні 12.07.2016р. підтримали заяву про затвердження мирової угоди з підстав, викладених у ній. Також представник позивача надав копії довіреностей на отримання товарно-матеріальних цінностей для долучення до матеріалів справи (з наступною реєстрацією через відділ автоматизованого документообігу та обробки інформації вх.№ 29526/16 від 12.07.2016р.).
Відповідно до умов зазначеної мирової угоди від 08.07.2016р. сторони домовились про наступне:
1. Сторони погоджуються, що станом на день укладення Угоди загальна сума заборгованості Відповідача перед Позивачем за поставлену Позивачем
продукцію складає 42947,2 грн. З них: 42626,01 грн. - основна заборгованість, 321,19 грн. - 3 % річних.
2. Відповідач зобов'язується сплатити повну суму заборгованості рівними частинами протягом двох (двох) місяців з моменту затвердження Судом Угоди. Сума щомісячних платежів повинна сплачуватись на користь Позивача шляхом перерахування коштів на банківський рахунок, зазначений Позивачем у даній Угоді, наступним чином:
- не пізніше 31 липня 2016 року - 21473,6 грн. (двадцять одна тисяча
чотириста сімдесят три гривні 60 коп.).
- не пізніше 30 серпня 2016 року - 21473,6 грн. (двадцять одна тисяча
чотириста сімдесят три гривні 60 коп.).
3. Відповідач зобов'язаний відшкодувати Позивачу витрати на оплату
судового збору у розмірі 1378,00 грн. одночасно зі здійсненням першого платежу, а витрати на правову допомогу у розмірі 8000,00 грн. - не пізніше здійснення другого платежу.
4. Відповідач має право на дострокове погашення боргу.
5. З моменту отримання Позивачем вказаної в пункті 1 цієї Угоди суми на банківський рахунок зобов'язання сторін, з приводу чого Господарським судом Львівської області відкрите провадження у справі №914/1173/16, вважаються припиненими.
6. Сторони підтверджують, що після виконання ними умов даної мирової угоди не матимуть одна до одної будь-яких претензій щодо виконання зобов'язань по договору поставки № 1101 від 11 січня 2016 року (далі -Договір), а також щодо виконання зобов'язань стосовно продукції, поставленої не у рамках Договору (тобто штрафних санкцій, збитків тощо).
7. Сторони мають належне уявлення про сутність цієї Угоди й усіх її
елементів.
8. Сторони підтверджують, що дана Угода стосується лише прав та обов'язків Позивача та Відповідача щодо предмета позову у справі №914/1173/16.
9. Сторони підтверджують, що ані в процесі укладення цієї Угоди, ані в процесі виконання її умов не були, не будуть і не можуть бути порушені права будь-яких третіх осіб.
10. Сторони добровільно відмовляються від подальшого розгляду справи №914/1173/16 та погоджуються на припинення провадження у справі.
11. Сторонам зрозумілі наслідки укладення Угоди.
12. У випадку невиконання та /або прострочення виконання Відповідачем умов цієї Угоди Позивач має право передати ухвалу про затвердження мирової
угоди на примусове виконання.
13. Одностороння відмова від цієї Угоди не допускається.
14. Угоду укладено у трьох примірниках - один примірник для Позивача, один - для Відповідача та один для Господарського суду Львівської області.
15. Угода набирає чинності з моменту затвердження її Господарським судом
Львівської області та діє до повного виконання Відповідачем своїх зобов'язань за угодою.
Відповідно до ст. 78 ГПК України відмова позивача від позову, визнання позову відповідачем і умови мирової угоди сторін викладаються в адресованих господарському суду письмових заявах, що долучаються до справи. Ці заяви підписуються відповідно позивачем, відповідачем чи обома сторонами. До прийняття відмови позивача від позову або затвердження мирової угоди сторін господарський суд роз'яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє чи є повноваження на вчинення цих дій у представників сторін. Мирова угода може стосуватися лише прав і обов'язків сторін щодо предмету позову. Про прийняття відмови позивача від позову або про затвердження мирової угоди сторін господарський суд виносить ухвалу, якою одночасно припиняє провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, судом з'ясовано, що: сторонами по справі шляхом взаємних уступок і погоджень досягнуто згоди по врегулюванню спору в добровільному порядку, укладено мирову угоду, яку підписано повноважними представниками обох сторін, яка стосується прав і обов'язків сторін щодо предмету спору, викладені в ній умови не порушують чиїх-небудь прав та охоронюваних законом інтересів, що відповідає вимогам ст. 78 ГПК України, а тому вона підлягає затвердженню господарським судом, а провадження у справі - припиненню.
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом згідно п. 2 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про виконавче провадження" і як виконавчий документ повинна містити у своїй резолютивній частині не лише вказівку про затвердження мирової угоди, а й інші передбачені законодавством (зокрема ст.86 ГПК України та ст. 18 названого Закону) ознаки та відомості , зокрема щодо умов, розміру і строків виконання зобов'язань тощо. У випадках невиконання зобов'язаною стороною умов мирової угоди, укладеної в процесі виконання судового рішення і затвердженої господарським судом, заінтересована сторона може звернутися до державного виконавця на підставі ст. 19 Закону України "Про виконавче провадження" із заявою про примусове виконання ухвали, якою затверджено цю угоду (п.п. 7.9 Постанови Пленуму ВГСУ від 17.10.2012р. № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України").
Пунктом 3,19 Постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" визначено, що одним із способів вирішення господарського спору є мирова угода сторін, яка може стосуватися лише прав і обов'язків сторін щодо предмета позову (частини перша і третя статті 78 ГПК). Мирова угода підписується особами, уповноваженими представляти сторони в господарському суді (стаття 28 ГПК). Умови мирової угоди мають бути викладені чітко й недвозначно з тим, щоб не виникало неясності і спорів з приводу її змісту під час виконання. Суддя має роз'яснити сторонам процесуальні наслідки припинення провадження зі справи, зазначивши про це в ухвалі. В ухвалі про затвердження мирової угоди у резолютивній частині докладно й чітко викладаються її умови і зазначається про припинення провадження у справі (пункт 7 частини першої статті 80 ГПК), а також вирішуються питання, пов'язані з судовими витратами у справі. Затвердження судом мирової угоди з одночасним припиненням провадження у справі є одноактною (нерозривною) процесуальною дією і не може розглядатися як два самостійних акти - окремо щодо затвердження мирової угоди і щодо припинення провадження.
Судом роз'яснено правові наслідки укладення мирової угоди.
Відповідно до пункту 7 статті 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена господарським судом.
Пунктом 4.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VІ Господарського процесуального кодексу України" №7 від 21.02.2013р. зазначено, що у разі винесення господарським судом ухвали про затвердження мирової угоди між сторонами (пункт 7 частини першої статті 80 ГПК), в якій сторони дійшли згоди у тому числі й стосовно розподілу судового збору, суд має право затвердити цю угоду, якщо вона не суперечить законодавству, фактичним обставинам і матеріалам справи. У таких випадках суд у своїй ухвалі повинен навести зміст цієї угоди.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 49, 78, п. 7 ч. 1 ст. 80, ст. 86 ГПК України, суд -
У Х В А Л И В :
1) Затвердити мирову угоду від 08.07.2016р., укладену між Приватним підприємство «ІТЕХ-МТЗ» (Позивач), місцезнаходження: місто Київ, вул. Академіка Кримського, 27-А, код ЄДРПОУ 31563824, в особі директора ОСОБА_3, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони та Державним підприємством «Львівський бронетанковий завод» (Відповідач), місцезнаходження: м. Львів, вул. Стрийська, 73, код ЄДРПОУ 07985602, в особі директора ОСОБА_4, який діє на підставі Статуту, з іншої сторони, на наступних умовах:
1. Сторони погоджуються, що станом на день укладення Угоди загальна сума заборгованості Відповідача перед Позивачем за поставлену Позивачем продукцію складає 42947,2 грн. З них: 42626,01 грн. - основна
заборгованість, 321,19 грн. - 3 % річних.
2. Відповідач зобов'язується сплатити повну суму заборгованості рівними
частинами протягом двох (двох) місяців з моменту затвердження Судом Угоди. Сума щомісячних платежів повинна сплачуватись на користь Позивача шляхом перерахування коштів на банківський рахунок, зазначений Позивачем у даній Угоді, наступним чином:
- не пізніше 31 липня 2016 року - 21473,6 грн. (двадцять одна тисяча
чотириста сімдесят три гривні 60 коп.).
- не пізніше 30 серпня 2016 року - 21473,6 грн. (двадцять одна тисяча
чотириста сімдесят три гривні 60 коп.).
3. Відповідач зобов'язаний відшкодувати Позивачу витрати на оплату судового збору у розмірі 1378,00 грн. одночасно зі здійсненням першого платежу, а витрати на правову допомогу у розмірі 8000,00 грн. - не пізніше здійснення другого платежу.
4. Відповідач має право на дострокове погашення боргу.
5. З моменту отримання Позивачем вказаної в пункті 1 цієї Угоди суми на банківський рахунок зобов'язання сторін, з приводу чого Господарським судом Львівської області відкрите провадження у справі №914/1173/16, вважаються припиненими.
6. Сторони підтверджують, що після виконання ними умов даної мирової угоди не матимуть одна до одної будь-яких претензій щодо виконання зобов'язань по договору поставки № 1101 від 11 січня 2016 року (далі -Договір), а також щодо виконання зобов'язань стосовно продукції,поставленої не у рамках Договору (тобто штрафних санкцій, збитків тощо).
7. Сторони мають належне уявлення про сутність цієї Угоди й усіх її елементів.
8. Сторони підтверджують, що дана Угода стосується лише прав та обов'язків Позивача та Відповідача щодо предмета позову у справі №914/1173/16.
9. Сторони підтверджують, що ані в процесі укладення цієї Угоди, ані в процесі виконання її умов не були, не будуть і не можуть бути порушені права будь-яких третіх осіб.
10. Сторони добровільно відмовляються від подальшого розгляду справи №914/1173/16 та погоджуються на припинення провадження у справі.
11. Сторонам зрозумілі наслідки укладення Угоди.
12. У випадку невиконання та /або прострочення виконання Відповідачем умов цієї Угоди Позивач має право передати ухвалу про затвердження мирової
угоди на примусове виконання.
13. Одностороння відмова від цієї Угоди не допускається.
14. Угоду укладено у трьох примірниках - один примірник для Позивача, один - для Відповідача та один для Господарського суду Львівської області.
15. Угода набирає чинності з моменту затвердження її Господарським судом
Львівської області та діє до повного виконання Відповідачем своїх
зобов'язань за угодою.
2) Провадження у справі № 914/1173/16- припинити.
Ухвала набирає чинності з дня її винесення - 12.07.2016 р., є виконавчим документом та може бути пред'явлена до примусового виконання протягом року - з 12.07.2016 р. по 12.07.2017 р. включно.
Суддя Галамай О. З.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2016 |
Оприлюднено | 19.07.2016 |
Номер документу | 58951079 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Галамай О. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні