Справа № 815/3363/16
УХВАЛА
15 липня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Глуханчук О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову державного підприємства «Одеський морський торгівельний порт» до Головного територіального управління юстиції в Одеській області, державного реєстратора Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Первинна профспілкова організація працівників Державного підприємства «Одеський морський торгівельний порт» про визнання протиправними дій, скасування запису,
ВСТАНОВИВ:
12 липня 2016 року до суду надійшов адміністративний позов державного підприємства «Одеський морський торгівельний порт» до Головного територіального управління юстиції в Одеській області, державного реєстратора Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Первинна профспілкова організація працівників Державного підприємства «Одеський морський торгівельний порт» про визнання протиправними дій, зобов'язання скасувати запис про державну реєстрацію юридичної особи - Первинна профспілкова організація працівників Державного підприємства «Одеський морський торгівельний порт» , ідентифікаційний номер 40595280.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Проте, позивачем не надано до матеріалів адміністративного позову доказів, які підтверджують сплату судового збору (платіжне доручення, квитанція, ін.).
У відповідності з ч. 2 ст. 87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України В«Про судовий збірВ» від 08.07.2011 р. №3674-VI.
У відповідності з ч. 1 ст. 1 Закону України В«Про судовий збірВ» , судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України В«Про судовий збірВ» , судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України В«Про судовий збірВ» , за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою встановлено ставку судового збору у розмірі 1 мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України В«Про Державний бюджет України на 2016 рікВ» від 25.12.2015 № 928-VIII, з 01 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1 378 гривень.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України В«Про судовий збірВ» , у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, за звернення до суду із заявленими позовними вимогами позивачу необхідно сплатити судовий збір за ставкою для вимог немайнового характеру, що складає 551, 20 грн. (0,4*1378=551,20) за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем у даному позові заявлено дві позовні вимоги: 1) про визнання протиправними дій; 2) зобов'язання скасувати запис про державну реєстрацію юридичної особи - Первинна профспілкова організація працівників державного підприємства «Одеський морський торгівельний порт» , ідентифікаційний номер 40595280.
Відповідно до ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Дослідивши зазначений адміністративний позов, судом встановлено його невідповідність вимогам ч. 1 ст. 106 КАС України, згідно якої в прохальній частині позовної заяви не зазначено, які саме дії та кого з двох відповідачів позивач просить визнати протиправними, тобто не вказано зміст позовних вимог до кожного з відповідачів.
При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
У разі необхідності у позовній заяві зазначається клопотання про витребування доказів (п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України).
Натомість, позивачем до адміністративного позову не надано доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги. При цьому, позивач також не вказує причини неможливості подання таких доказів, рівно як і клопотання про їх витребування, як це передбачено п. 5 ч. 1 ст. 106, ч. 2 ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Позивачем до адміністративного позову надано лише один примірник позову, а копії позову для другого відповідача - державного реєстратора Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_1 та третьої особи - Первинна профспілкова організація працівників Державного підприємства «Одеський морський торгівельний порт», всупереч ч. 3 ст. 106 КАС України не надано.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, суд вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху та роз'яснює позивачу, що виявлені недоліки мають бути усунені наступним чином:
- шляхом надання до суду уточнення позовних вимог або складу відповідачів, відповідно до вимог статей 105, 106 КАС України;
- надання доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги та/або клопотань про їх витребування;
- надання копій позовної заяви та усіх документів, що приєднуються до неї відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб по справі;
- надання до суду оригіналу платіжного документу про сплату судового збору.
Платiжні реквiзити для перерахування судового збору: отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУ ДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206784005; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу - судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626.
Керуючись ст.ст. 11, 87, 106, 108, 160, 165 КАС України,
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов державного підприємства «Одеський морський торгівельний порт» до Головного територіального управління юстиції в Одеській області, державного реєстратора Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Первинна профспілкова організація працівників Державного підприємства «Одеський морський торгівельний порт» про визнання протиправними дій, скасування запису - залишити без руху.
Надати позивачу для усунення недоліків позовної заяви 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання її копії. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.В. Глуханчук
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2016 |
Оприлюднено | 20.07.2016 |
Номер документу | 58979637 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Глуханчук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні