Провадження №2а/537/120/2016
Справа № 537/3400/16-а
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.07.2016 року Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі: головуючого - судді - Якимець Т.Є.
при секретарі - Курченко С.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду в м.Кременчуці Полтавської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кременчуцької спеціалізованої школи - інтернату І - ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Кременчуцької місцевої прокуратури про стягнення недоплаченої одноразової грошової допомоги,-
встановив:
ОСОБА_1звернулася в суд з позовом до Кременчуцької спеціалізованої школи - інтернату І - ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради про стягнення недоплаченої одноразової грошової допомоги.
В позовній заяві позивачка зазначила, що вона є дитиною, позбавленою батьківського піклування, навчалася і виховувалася в Кременчуцькій спеціалізованій школі-інтернат І-ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради, де перебувала на повному державному утриманні. Враховуючи вимоги п.7 ст.8 ЗУ «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», вона як випускник школи-інтернату 2015 року з категорії дітей, позбавлених батьківського піклування, у віці до 18 років, повинна була отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 7715,00 грн. в той же час адміністрація Кременчуцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради при складанні кошторису для виплати грошової допомоги їй, як випускниці школи - інтернат, керувалась підпунктом 1 п.13 Постанови КМУ № 226 від 05.04.1994 року «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», яким передбачено виплату грошової допомоги в розмірі не менше як 2,5 неоподаткованого мінімуму доходів громадян та виплатили їй 1500,00 грн. Тобто фактично вона недоотримала одноразову грошову допомогу на суму 6216,00 грн. Прохає суд визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку на звернення до суду поважними та поновити пропущений строк, оскільки про вказані обставини їй стало відомо після того, як вона отримала відповідь датовану 01.06.2016 року на звернення до Кременчуцької місцевої прокуратури з проханням роз'яснити її права щодо отримання вказаної грошової допомоги. Крім того прохає зобов'язати Кременчуцьку спеціалізовану школу - інтернат І-ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради нарахувати та виплатити їй недоплачену одноразову грошову допомогу в розмірі 6216 грн.. та понесені судові витрати на сплату судового збору в розмірі 551,00 грн.
Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, направила до суду заяву, відповідно до якої позовні вимоги підтримала та просила справу розглядати у її відсутність.
Представник відповідача - Кременчуцької спеціалізованої школи - інтернату І-ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради в судовому засіданні в задоволенні позову просила відмовити в зв'язку з його безпідставністю та необґрунтованістю.
Представник третьої особи Кременчуцької місцевої прокуратури в судовому засіданні проти задоволення позову та поновлення строку звернення до суду не заперечував.
Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши представника відповідача, представника третьої особи, вважає за необхідне позов задовольнити.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1є дитиною, позбавленою батьківського піклування, навчалася і виховувалася в Кременчуцькій спеціалізованій школі-інтернат І-ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради, де перебувала на повному державному утриманні.
Відповідно до наказу директора Кременчуцької спеціалізованої школи - інтернату І-ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради №134-О від 31.08.2015 року, ученицю 11 класу ОСОБА_1 відраховано в зв'язку з закінченням старшої школи та вступом до учбового закладу.
На даний час ОСОБА_1 навчається в Кременчуцькому педагогічному коледжу імені А.С. Макаренка.
Відповідно до ст..8 Закону України "Про забезпечення організаційно правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечуються за рахунок навчального закладу або відповідної установи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку. Нормативи забезпечення одягом і взуттям затверджуються Кабінетом Міністрів України. За бажанням випускників навчальних закладів їм може бути видана грошова компенсація в розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття.
Згідно пп.1 п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України № 226 від 05.04.1994 року «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування» особам з їх числа, а також учням та студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків і перебували на повному державному утриманні в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, при вступі на навчання до професійно-технічних та вищих навчальних закладів видається безоплатно за рахунок коштів тих закладів, які вони закінчили, комплект нового одягу і взуття на суму не менш як 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також грошова допомога в розмірі не менш як 2,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Учні та студенти зазначеної категорії зараховуються на повне державне утримання в навчальних закладах, до яких вони вступили, і в період навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів забезпечуються безоплатно продуктами харчування, одягом, взуттям і м'яким інвентарем за нормами, встановленими для вихованців шкільного віку шкіл-інтернатів.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років встановлено у розмірі 1286 гривень.
Як встановлено судом, це не заперечується сторонами та підтверджується платіжним дорученням №570 від 11.09.2015 року на підставі наказу директора Кременчуцької спеціалізованої школи - інтернату І-ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради №119-о від 20.08.2015 року, при відрахуванні ОСОБА_1 із Кременчуцької спеціалізованої школи - інтернату І-ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради, останній виплачено грошову допомогу у розмірі 1 500 грн., тобто у розмірі, що встановлений пп.1 п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України № 226 від 05.04.1994 року «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».
Відповідно до ст.25 Закону України "Про забезпечення організаційно правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" Порядок відшкодування витрат, пов'язаних з утриманням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, у тому числі на харчування, одяг, взуття, м'який інвентар на одну фізичну особу, здійснення грошових виплат при працевлаштуванні та вступі до навчального закладу, а також інших виплат, передбачених цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України відповідно до державних соціальних стандартів.
Статтею 39-9 Закону України "Про забезпечення організаційно правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", встановлено порядок відшкодування витрат на виплату допомоги випускникам закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме повне державне забезпечення відповідно до статті 8 цього Закону при працевлаштуванні та вступі до навчального закладу відповідно до норм забезпечення випускників закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 2 прикінцевих положень Закону України "Про забезпечення організаційно правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" передбачено, що інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над іншими підзаконними нормативними актами, під час виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1, службові особи Кременчуцької спеціалізованої школи - інтернату І - ІІІ ступенів імені А.С. Макаренко Полтавської обласної ради повинні були керуватись вимогами ст..8 Закону України "Про забезпечення організаційно правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", а не пп.1 п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України № 226 від 05.04.1994 року «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», оскільки положення цієї Постанови суперечать вимогам вказаного Закону.
Таким чином, при відрахуванні ОСОБА_1 із навчального закладу, відповідач повинен був нарахувати та виплати останній одноразову грошову допомогу у розмірі не менше 7716 грн., чого, як встановлено судом, зроблено не було, а тому така бездіяльність відповідача є протиправною.
30.05.2016 року ОСОБА_1 звернулася зі зверненням до Кременчуцької місцевої прокуратури щодо отримання роз'яснення про виплату їй одноразової грошової допомоги, як дитини, позбавленої батьківського піклування.
01.06.2016 року Кременчуцькою місцевою прокуратурою розглянуто дане звернення та надано відповідь, відповідно до якої, їй повідомлено, що вона як випускник школи інтернату 2015 року з категорії дітей, позбавлених батьківського піклування у віці до 18 років, недоотримала одноразову грошову допомогу у сумі 6216 грн., а тому вона має право звернутися до суду за захистом свої прав, що підтверджується копією листа за вих.. № 110-250-16 від 01.06.2016 року.
За таких обставин суд вважає, що позивачка пропустила строк звернення до суду з поважних причин, а відтак наявні підстави для поновлення строку на звернення до суду з позовом.
Враховуючи викладене, встановлені обставини справи, суд приходить до висновку, що відповідач виплативши ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу у розмірі встановленому пп.1 п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України № 226 від 05.04.1994 року «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування» діяв всупереч вимогам Закону, а тому позовні вимоги позивачки є законними і обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст. 94 ЦПК України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа, а тому враховуючи те, що позов підлягає задоволенню за рахунок бюджетних асигнувань з Кременчуцької спеціалізованої школи - інтернату І - ІІІ ступенів імені А.С. Макаренко Полтавської обласної ради на користь прокуратури Полтавської області необхідно стягнути понесені судові витрати.
Керуючись ст..ст. 6 - 14, 17, 69 - 71, 158 - 163, 171 КАС України, ст.. 8 Закону України "Про забезпечення організаційно правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", суд, -
постановив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Кременчуцької спеціалізованої школи - інтернату І - ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради про стягнення недоплаченої одноразової грошової допомоги - задовольнити.
Визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку на звернення до суду поважними та поновити ОСОБА_1 пропущений строк на звернення до суду з адміністративним позовом.
Зобов'язати Кременчуцьку спеціалізовану школу - інтернат І - ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради (Полтавська область м.Кременчук вулиця Трьох Космонавтів, 3 код ЄДРПОУ 22531241) нарахувати і виплатити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) недоплачену одноразову грошову допомогу в сумі 6216(шість тисяч двісті шістнадцять) грн. 00 коп..
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Кременчуцької спеціалізованої школи - інтернату І - ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради (Полтавська область м.Кременчук вулиця Трьох Космонавтів, 3 код ЄДРПОУ 22531241) на користь ОСОБА_1, 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) грн. 00 коп. сплаченого судового збору
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Харківського апеляційного адміністративного суду через Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області на протязі десяти днів з дня отримання постанови у повному обсязі, з одночасним подання копії апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Суддя
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2016 |
Оприлюднено | 20.07.2016 |
Номер документу | 58998021 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Крюківський районний суд м.Кременчука
Якимець Т. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні