Господарський суд Чернігівської області
Пр-т. Миру, 20, м. Чернігів, 14000 , тел. 676-311, факс 77-44-62, e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua
========================================================================================================================================================================
Іменем України
РІШЕННЯ
15 липня 2016 року справа № 927/600/16
Позивач: Державне комунальне підприємство "Комунальний ринок", код ЄДРПОУ 22825528, вул. Шевченка, 21, м. Ніжин, 16000
Відповідач: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1, вул. 8-Березня, буд. 19Б, кв.7, м. Ніжин, Чернігівська область, 16600
про стягнення 8354,98 грн.
Суддя Шестак В.І.
Представники сторін:
Позивача: ОСОБА_2 довіреність № 01/16 від 20.01.2016 представник
Відповідача: не з'явився.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення згідно ст.85 Господарського процесуального кодексу України.
Державне комунальне підприємство «Комунальний ринок» звернулося до суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 8354,98 грн. заборгованості по орендній платі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Направлена йому ухвала про порушення провадження у справі від 01.07.2016 на адресу, вказану у позовній заяві, повернулася до суду з відміткою відділу поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
У п. 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 року В«Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанціїВ» (із змінами), зазначено, що в разі якщо ухвалу про порушення провадження по справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Враховуючи, що ухвалу про порушення провадження у справі направлена відповідачу по справі за вказаною позивачем у позові адресою, а також приймаючи до уваги, що явка відповідача обов'язковою не визнавалась, суд приходить висновку про належне повідомлення відповідача про дату, час і місце розгляду справи.
Рішення приймається за наявними у справі матеріалами на підставі ст.75 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши подані матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи по суті, господарський суд встановив :
01 жовтня 2012 між ДКП «Комунальний ринок» та ФОП ОСОБА_1 укладено договір про надання торгового місця в тимчасове користування № А-52.
Відповідно до умов договору, відповідачу передано у строкове платне користування торгове місце А-52, загальною площею 62,00 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Ніжин, вул. Московська,5Б (пункт 1.1).
Торгове місце передано відповідачу згідно акту приймання-передачі від 01 жовтня 2012.
Пунктом 3.1.-3.2 договору передбачено, що оплата за користування торговим місцем є щомісячним платежем у грошовій формі, який вносить Підприємець на рахунок або до каси ДКП «Комунальний ринок». Плата має сплачуватись в строк не пізніше 7 числа звітного місяця відповідно до вимог зазначених цим Договором.
В додатку №1 до договору сторони встановили, що розмір орендної плати за користування торговим місцем становить 1612,00 грн.
Відповідач звої зобов'язання за договором щодо розрахунку за орендну плату здійснював не в повній мірі, у зв'язку з чим станом на 30 листопада 2014 утворилася заборгованість в сумі 17732,00 грн.
26 листопада 2014 відповідач звернувся до позивача з заявою про розстрочку вказаної заборгованості терміном на 12 місяців з помісячною сумою сплати - 1477,67грн.
01 грудня 2014 між ДКП «Комунальний ринок» та ФОП ОСОБА_1 укладено додаткову угоду до договору відповідно до умов якої, сторони узгодили, що узгоджена сума заборгованості на 30 листопада 2014 складає 17732,00 грн. Відповідач взяв на себе зобов'язання погасити узгоджену суму заборгованості згідно графіку погашення щомісячно сплачуючи по 1477,67 грн з грудня 2014 по листопад 2015.
У зв'язку з невиконанням відповідачем зобов'язань по оплаті заборгованості згідно з додатковою угодою до договору № А-52 в повному обсязі, за відповідачем залишилася заборгованість в сумі 8354,98 грн.
Згідно з ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частинами 1, 4 статті 202 Цивільного кодексу України визначено, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Дво- чи багатостороннім правочином є погоджена дія двох або більше сторін.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України, господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Частина 1 статті 626 Цивільного кодексу України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Згідно ч. 5 ст. 762 Цивільного кодексу України плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Згідно ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч. ч. 1, 7 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином."
Згідно з ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідач на момент вирішення спору по суті не надав суду доказів сплати заборгованості в повному обсязі з орендної плати, а тому з нього підлягає стягненню 8354,98 грн заборгованості.
З огляду на те, що спір виник з винних дій відповідача, судовий збір в сумі 1378,00 грн згідно ст.49 Господарського процесуального кодексу України покладається на відповідача.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 16600 (ід.номер НОМЕР_1 , відомості про рахунки відсутні) на користь Державного комунального підприємства «Комунальний ринок», пл. Леніна,1, м. Ніжин, 16600 (код ЄДРПОУ 22825528, відомості про рахунки відсутні) 8354,98 грн. боргу та 1378,00 грн. судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 18.07.2016 року.
Суддя В.І. Шестак
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2016 |
Оприлюднено | 21.07.2016 |
Номер документу | 59020292 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Шестак В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні