ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/10256/16-к

провадження № 1-кп/753/576/16

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" липня 2016 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Скуби А.В.

секретаря Мовчан Ю.П.

з участю сторін кримінального провадження:

прокурора Ковальова А.В.

захисника ОСОБА_2

обвинуваченого ОСОБА_3

проводячи у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві судовий розгляд кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, українця, громадянина України, працюючого ІНФОРМАЦІЯ_7, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого,

у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст.366 КК України

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до Протоколу засідання правління Житлово-будівельного кооперативу «ХІМІК-19» (код ЄДРПОУ 23494246, адреса місцезнаходження: АДРЕСА_1) № 14 від 14.05.2007 членами правління підтримано запропоновану кандидатуру ОСОБА_3 зазначеної юридичної особи.

Згідно ст.18 КК України службовими особами є: особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 204 від 22.07.2003 затверджено форму довідки про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку, осіб. Відповідно до затвердженої форми довідки, одними з обов'язкових реквізитів указаного офіційного документу є підписи паспортиста та голови (директора) підприємства (організації) або виконавчого органу сільської (селищної) ради за місцем реєстрації сім'ї.

Так, 23 березня 2015 року, у період часу з 9 год. 00 хв. по 18 год. 00 хв., ОСОБА_3, перебуваючи на ІНФОРМАЦІЯ_7 (код ЄДРПОУ 23494246), будучи службовою особою, тобто в силу своїх функціональних обов'язків наділений адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями, знаходячись на робочому місці у приміщенні службової кімнати, яка розташована на першому поверсі житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1, маючи умисел на службове підроблення офіційного документу, усвідомлюючи протиправність своїх дій, в силу наявної освіти та досвіду роботи, будучи обізнаним у законних вимогах складання офіційних документів, особисто склав довідку про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/ будинку осіб, видану на своє ім'я про те, що він дійсно проживає та зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 та його сім'я, яка проживає разом з ним, що складається з двох осіб: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 - дружина, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6 - дружина сина. При цьому, ОСОБА_3, достовірно знаючи про обов'язкове завірення вказаної довідки власним підписом, як голови правління ЖБК «ХІМІК-19», та підписом паспортиста житлово-експлуатаційної дільниці № 1409 ОСОБА_6, виконав власний підпис в графі: «ОСОБА_3», та умисно, усвідомлюючи злочинність своїх дій, всупереч установленого законодавством порядку, в графі «Паспортист ОСОБА_6», імітуючи дійсний підпис ОСОБА_6, особисто виконав каліграфічне позначення, яке за зовнішніми ознаками схоже на підпис останньої, після чого власноруч зареєстрував її у реєстраційно-обліковому журналі вихідної кореспонденції ЖБК «Хімік-19» за №21 від 23.03.2015.

Окрім цього, 15 травня 2015 року, у період часу з 9 год. 00 хв. по 18 год. 00 хв., ОСОБА_3, перебуваючи на ІНФОРМАЦІЯ_7 (код ЄДРПОУ 23494246), будучи службовою особою, тобто в силу своїх функціональних обов'язків наділений адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями, знаходячись на робочому місці у приміщенні службової кімнати, яка розташована на першому поверсі житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1, маючи умисел на службове підроблення офіційного документу, усвідомлюючи протиправність своїх дій, в силу наявної освіти та досвіду роботи, будучи обізнаним у законних вимогах складання офіційних документів, повторно, особисто склав довідку про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/ будинку осіб, видану на своє ім'я про те, що він дійсно проживає та зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 та його сім'я, яка проживає разом з ним, що складається з двох осіб: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 - дружина, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6 - дружина сина. При цьому, ОСОБА_3, достовірно знаючи про обов'язкове завірення вказаної довідки власним підписом, як голови правління ЖБК «ХІМІК-19», та підписом паспортиста житлово-експлуатаційної дільниці № 1409 ОСОБА_6, виконав власний підпис в графі: «ОСОБА_3», та умисно, усвідомлюючи злочинність своїх дій, всупереч установленого законодавством порядку, в графі «Паспортист ОСОБА_6», імітуючи дійсний підпис ОСОБА_6, повторно особисто виконав каліграфічне позначення, яке за зовнішніми ознаками схоже на підпис останньої, після чого власноруч зареєстрував її у реєстраційно-обліковому журналі вихідної кореспонденції ЖБК «Хімік-19» за № 29 від 15.05.2015 року.

У судовому засіданні 12.07.2016 року захисник ОСОБА_2 заявив клопотання про звільнення обвинуваченого ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності на підставі ст.45 КК України.

Обвинувачений ОСОБА_3 підтримав клопотання свого захисника та просив його задовольнити, також у задоволенні клопотання не заперечував прокурор.

Розв`язуючи заявлене у судовому засіданні клопотання суд виходить із наступного.

У відповідності до ст.45 КК України особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Згідно із ч.2 ст.284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом, зокрема, у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Частино першою ст.283 КПК України передбачено, що особа має право на розгляд обвинувачення протии неї в суді в найкоротший строк або на його припинення шляхом закриття провадження.

У відповідності до абз. 7 п.3 ППВСУ №12 від 23.12.2005 року передбачене у ст.45 КК України звільнення особи від кримінальної відповідальності є обов`язковим.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 вперше вчинив злочин, який ст.12 КК України віднесено до злочинів невеликої тяжкості, визнав свою вину у вчиненні цього злочину, щиро розкаявся та активно сприяв розкриттю злочину, токож в судовому засіданні встановлено, що злочином, який інкримінується обвинуваченому ОСОБА_3 збитків не завдано, а тому заявлене клопотання є обгрунтованим та підлягає до задоволення.

Процесуальні витрати відсутні.

Питання речових доказів суд вирішує у відповідності до ст.100 КПК України.

Підсумовуючи вищенаведене, керуючись ст.283-289 КПК України, ст.45 КК України-

У Х В А Л И В :

Звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за вчинення злочину передбаченого ч.1 ст.366 КК України у зв`язку із дійовим каяттям, а кримінальне провадження відносно нього закрити.

Речові докази - довідки №21 від 23.03.2015 року та №29 від 15.05.2015 року - залишити в матеріалах кримінального провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд протягом семи днів з моменту її оголошення.

Суддя:

Зареєстровано 20.07.2016
Оприлюднено 25.07.2016
Дата набрання законної сили 12.07.2016

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону