Р. С. З. № 46
У Х В А Л А
про відкриття провадження у цивільній справі
20 липня 2016 року суддя Маньківського районного суду, Черкаської області ОСОБА_1 розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_2 представника позивача за довіреністю: ОСОБА_3 до Дзензелівської сільської ради Маньківського району Черкаської області про визначення додаткового строку на відчуження земельної ділянки ,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до відповідача з позовом про визначення додаткового строку на відчуження земельної ділянки.
На підставу своїх вимог спирається на те, що ОСОБА_2, є власницею земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,9650 га., під кадастровим номером 7123181500:02:001:0259, яка розташована в адміністративних межах Дзензелівської сільської ради, Маньківського району, Черкаської області.
Право власності на земельну ділянку підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ №614129 від 02.08.2007 року.
При цьому, позивач є громадянкою ОСОБА_4 Федерації, та земельну ділянку отримала у спадщину на підставі Свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданим 26.02.2002 року державним нотаріусом Маньківської державної нотаріальної контори ОСОБА_5, зареєстрованим в реєстрі за №521.
У зв’язку з тим, що позивач є громадянкою ОСОБА_4 Федерації, представник позивача, діючи в її інтересах на підставі нотаріально посвідченої довіреності, звернувся до Маньківської державної нотаріальної контори із заявою про можливість відчуження вищевказаної земельної ділянки.
Згідно листа від 08.07.2016 року за № 1211/01-16, завідувач Маньківської державної нотаріальної контори надала письмову відповідь, згідно якої фактично відмовила у оформленні відчуження земельної ділянки у зв’язку з пропущенням річного строку на відчуження, встановленого законом.
Відповідно до частини 2 статті 81 Земельного кодексу України, іноземні громадяни та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, а також на земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності.
Частиною 3 цієї ж статті Земельного кодексу України передбачено, що іноземні громадяни та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки відповідно до частини другої цієї статті у разі: а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; б) викупу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві власності; в) прийняття спадщини.
Натомість, частиною 4 вищенаведеної статті Земельного кодексу України передбачено, що землі сільськогосподарського призначення, отримані в спадщину іноземними громадянами, підлягають відчуженню протягом одного року.
Термін, визначений законодавством позивач пропустила, у зв’язку з перебуванням за кордоном, а саме на території ОСОБА_4 Федерації, відсутністю детальних знань українського законодавства, та у зв’язку з тим, що ще з 2006 року позивач постійно хворіє, маючи захворювання з діагнозом «цукровий діабет ІІ ст. з ускладненнями, та потребує постійного нагляду лікарів ендокринолога та хірурга поліклініки, що підтверджується відповідною довідкою - заключенням медичного закладу.
Крім того, за відомими обставинами значного погіршення міждержавних відносин у зв’язку з відомими подіями на півдні та на сході України, позивач фактично позбавлена можливості вільно розпорядитись часом задля реалізації свого обов’язку відчуження земельної ділянки сільськогосподарського призначення, оскільки в таких умовах підібрати та використати часовий проміжок, суміщуючи час лікування не виявляється можливим.
Врахувавши вищевикладене у позивача немає іншої можливості реалізувати своє право та обов’язок на відчуження земельної ділянки, ніж шляхом звернення з даним позовом до суду .
Суд оглянувши матеріали справи, вважає, що позовна заява подана відповідно до вимог викладених в ст. ст. 118-121 ЦПК України, справа підсудна судові, підстав для закриття справи і залишення її без розгляду не має, справа підлягає розгляду в судовому засіданні, оскільки проведення попереднього судового засідання у справі не є необхідним.
Керуючись ст. ст.118-122 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Відкрити провадження по цивільній справі №701/726/16-ц за позовом ОСОБА_2 представника позивача за довіреністю: ОСОБА_3 до Дзензелівської сільської ради Маньківського району Черкаської області про визначення додаткового строку на відчуження земельної ділянки і призначити її до судового розгляду на 27 липня 2016 року на 10 год. 15 хв., в судовому засіданні в смт. Маньківка з участю сторін.
Представнику Дзензелівської сільської ради подати до 27 липня 2016 року письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються.
Сторони до початку розгляду справи зобов’язані повідомити суд про всі відомі їм рішення суддів, що стосуються предмету спору, а також про всі відомі їм незавершені судові провадження, що стосуються предмету спору.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.Л.Маренюк
Суд | Маньківський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2016 |
Оприлюднено | 25.07.2016 |
Номер документу | 59074032 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Маньківський районний суд Черкаської області
Маренюк В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні