печерський районний суд міста києва
Справа № 757/33875/16-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 липня 2016 року слідчий суддя Печерського районного суду м. ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 за участю сторони кримінального провадження слідчого слідчої групи ГСУ НП України ОСОБА_3 , розглянувши усудовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотанняслідчого слідчої групи Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про арешт майна,
В С Т А Н О В И В :
14 липня 2016 року в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_4 надійшло клопотання слідчого слідчої групи ГСУ НП України ОСОБА_3 , погоджене прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтриманням державного обвинувачення в суді Генеральної прокуратури України ОСОБА_5 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 12015000000000598.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав в повному обсязі, просив задовольнити.
В обґрунтування клопотання зазначив, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України розслідується кримінальне провадження № 12016000000000598 від 29.10.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що на території м. Києва групою невстановлених осіб створено та придбано ряд фіктивних суб`єктів господарювання, що зареєстровані на номінальних керівників та засновників, які реального відношення до їх діяльності та управління коштами на їх рахунках не мають, які задіяні в протиправних фінансових механізмах, направлених на незаконне переведення безготівкових грошових коштів у готівку, зменшення податкового навантаження на вітчизняні суб`єкти господарської діяльності (далі - СГД) та розкрадання державних/бюджетних коштів.
Так, встановлена група підприємств з ознаками фіктивності, що зареєстровані на номінальних керівників та засновників, які реального відношення до їх діяльності та управління коштами на їх рахунках не мають.
В подальшому, на рахунки вказаних підприємств, відкриті у банківських установах, особами, задіяними в злочинній схемі, було налагоджено надходження безготівкових грошових коштів від вітчизняних СГД різних форм власності, які, в свою чергу, перераховуються на рахунки низки інших підконтрольних суб`єктів господарювання, з окремими ознаками фіктивності, також відкриті у зазначених банківських установах.
Також встановлені факти використання реквізитів та банківських рахунків вказаних фіктивних суб`єктів господарювання для заволодіння шахрайським шляхом коштами юридичних осіб.
Так, в ході слідства встановлено факт підробки реєстраційних та установчих документів ПП «Глосар» та заволодіння коштами вказаного підприємства за допомогою цих підроблених документів при наступних обставинах: невстановлені слідством особи підробили договір купівлі-продажу, згідно якому засновник та директор ПП «Глосар» ОСОБА_6 нібито продав свою частку в підприємстві іншій особі. На підставі підробленого договору 24.05.2016 були здійснені зміни в реєстраційних документах підприємства, в результаті яких новим засновником та директором став ОСОБА_7 .
Після здійснення перереєстрації невстановлені особи надали до ПАТ «Сбербанк» (МФО 320627) пакет необхідних документів та відкрили рахунок ПП «Глосар» в указаній банківській установі, а потім надали документи про зміну власника та керівника ПП «Глосар» в АТ «Райффайзен Банк Аваль», де у підприємства вже був відкритий рахунок. Після переоформлення документів в АТ «Райффайзен Банк Аваль» невстановлені особи надали платіжне доручення на перерахування з рахунку вказаного підприємства всіх наявних коштів в сумі понад 500 000 грн. на рахунок ПП «Глосар» № НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ «Сбербанк» (МФО 320627), звідки намагалися їх отримати.
Таким чином, в ході досудового слідства по кримінальному провадженню зібрано достатньо доказів та встановлені підстави, які свідчать, що група осіб, використовуючи реквізити зазначеного підприємства, здійснюють злочинну діяльність по незаконному заволодінню коштами юридичних осіб та їх подальше обготівкування.
Вказані обставини підтверджуються матеріалами кримінального провадження, а саме:допитами свідків, інформацією, отриманою в результаті проведення негласних слідчих (розшукових) дій, узагальненими матеріалами, що надійшли із служби Державного фінансового моніторингу України.
Таким чином, на даний час виникла необхідність у накладанні арешту на грошові кошти які знаходяться на розрахункових рахунках ПП «Глосар» (код ЄДРПОУ 32669478) №№ НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , відкриті в АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ» у м.Києві (МФО 380805), з метою їх збереження та блокування можливості їх зняття, особами, причетними до шахрайських дій спрямованих на заволодіння даним коштами.
У зв`язку з цим кошти, розміщені на вказаних рахунках, можуть бути, визнані речовими доказами у кримінальному провадженні та являються предметом злочину.
Заслухавши пояснення слідчого в обґрунтування заявленого клопотання, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, приходжу до наступного висновку.
Судовим розглядом встановлено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України розслідується кримінальне провадження № 12015000000000598 від 29.10.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209 КК України.
У відповідності до ч. 3 ст. 170 КПК України, є достатні підстави вважати, що грошові кошти, які знаходяться на рахунку вказаного підприємства можуть відповідати критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладено на грошові кошти, які знаходяться на банківських рахунках.
Згідно ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Зважаючи на викладене, враховуючи обставини вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке відповідає положенням ст. ст. 170-173 КПК України, приходжу до висновку про наявність правових підстав для накладення арешту на кошти, які знаходяться на рахунках вище зазначеного підприємства, відкриті в АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ» у м.Києві (МФО 380805), оскільки при розгляді клопотання встановлено достатньо даних для висновку, що ці грошові кошти можуть бути предметом вчинення кримінального правопорушення та визнані речовими доказами у кримінальному провадженні, тобто відповідають критеріям, визначеним ст. 98 КПК України.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого слідчої групи Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на рахунках(українська гривня, ЄВРО, долар США, російський рубль): ПП «Глосар» (код ЄДРПОУ 32669478) №№ НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , відкриті в АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ» у м.Києві (МФО 380805) юридична адреса: м. Київ, вул. Лєскова, 9, в частині видатку коштів, з можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, що надходять, з наданням інформації в друкованому вигляді щодо виконання ухвали та залишку грошових коштів на рахунках вказаної юридичної особи.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_4
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 59076763 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Писанець В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні