ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
30 травня 2016 рокум. Ужгород№ 807/577/16
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судового засідання Симканич Ю.В.
за участю сторін:
сторони в судове засідання не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Рахівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області до Рахівського комунального підприємства «Рахівтеплокомуненерго» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі, -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Рахівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Рахівського комунального підприємства «Рахівтеплокомуненерго» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
Позовні вимоги мотивовано наступним. За відповідачем рахується заборгованість в сумі 319940,74 грн. по податку на додану вартість в тому числі 164449,77 грн. - зобов'язання, 32287,87 грн. - штрафні санкції та 123203,10 пеня. Зазначений борг відповідачем у добровільному порядку не погашено. Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України (далі - ПК України ) податковим органом здійснені всі передбачені законом дії для стягнення заборгованості. Тому позивач звернувся до суду з позовом про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Позивач, в судове засідання не з'явився, проте надав суду заяву, якою просив розгляд даної справи провести без його участі.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, а відтак у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснюється.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Рахівське КП «Рахівтеплокомуненерго» (код ЄДРПОУ 32796833) є юридичною особою та зареєстроване за аадресою: 90600, Закарпатська область, Рахівський район, м.Рахів, вул.Шевченка,43.
Згідно з абзацом другим п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Пунктом 88.1. ст. 88 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 р. №2756-VI, що з метою забезпечення платком податків своїх обов'язків, майно платника податків, який має податковий борг, передаються у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно із цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.
Згідно з п. 89.1 пп. 89.1.1 ст. 89 Податкового Кодексу України право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми податкового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку та несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Підпунктом 89.2 ст. 89 Податкового Кодексу України право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків крім випадків пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде права власності у майбутньому.
Враховуючи норми законодавства, податковим керуючим ДПІ у Рахівському районі було проведено опис активів Відповідача, на які поширюється право податкової застави. За результатами проведеного опису було складено Акт від 12.01.2012 р. №1/24-00 копія якого міститься в матеріалах даної адміністративної справи, та визначено активи Відповідача на які поширюється право податкової застави, а саме:
- Мазутне господарство - вартістю 154700,00 грн., введене в експлуатацію в 1971 році, до складу якого входить:
- нульова ємність для мазута, об'ємом 46 т. (призначена для проміжного зберігання мазуту при розвантаженні його з залізничних цистерн)
- насосна для мазута - одноповерхова будова площею 81,9 м 2 (із цегли, залізобетонними перекриттями та бетонними підлогами, наявне освітлення, опалення, вентиляція, водопровід, каналізація).
- нафтозлив, який складається з металевої естакади по збірних залізобетонних колонах, залізничної колії нормальної ширини, технологічних трубопроводів до мазутонасосної.
Відповідно до пункту 89.8 ст. 89 Податкового Кодексу України передбачено, що контролюючий орган зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі.
ДПІ у Рахівському районі зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію обтяження (ЕАА 036465 від 28.02.2013 року) податкову заставу згідно Акту опису активів Відповідача, на які поширюється право податкової застави від 12.01.2012 №1/24-00
Постановами ЗОАС від 18.08.2014 року по справі №807/1716/14 та від 20.11.15 року по справі №807/2041/15 задоволено позовні вимоги інспекції на загальну суму 431173,16 грн. до товариства щодо погашення заборгованості шляхом стягнення коштів з розрахункових рахунків підприємства в погашення податкового боргу, що підтверджується копіями відповідних постанов, які наявні в матеріалах даної адміністративної справи.
На виконання даних рішень суду інспекцією були виставлені інкасові доручення (платіжні вимоги) до установ банків, щодо стягнення коштів з розрахункових рахунків підприємства, однак дані платіжні вимоги повернуті фінансовими установами без виконання у зв'язку з відсутністю коштів на розрахункових рахунках та накладенням арешту на кошти боржника, що підтверджується копіями згаданих інкасових доручень, які наявні в матеріалах даної адміністративної справи.
В даному випадку отримання дозволу на реалізацію майна, що знаходиться в податковій заставі є єдиним шляхом для погашення заборгованості підприємства перед державою.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 95.1 . ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Як вказано у п. 14.1.155 ст. 14 Податкового кодексу України податкова застава це спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом. Податкова застава виникає на підставах, встановлених цим Кодексом. У разі невиконання платником податків грошового зобов'язання, забезпеченого податковою заставою, орган стягнення у порядку, визначеному цим Кодексом, звертає стягнення на майно такого платника, що є предметом податкової застави.
Згідно з п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з врахуванням обмежень, визначених цим Кодексом (п. 87.3 ст. 87 Податкового кодексу України), а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до ч.2 п.95.3. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Отже, податковий борг відповідача, факт податкової застави та відсутність на рахунках відповідача необхідної суми коштів для погашення заборгованості підтверджені належними та допустимими доказами, а тому позов підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 136, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Рахівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області до Рахівського комунального підприємства «Рахівтеплокомуненерго» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі - задовольнити повністю.
Надати дозвіл Державній податковій інспекції у Рахівському районі на реалізацію майна Рахівського комунального підприємства «Рахівтеплокомуненерго» вказаного в акті опису активів, на які поширюється право податкової застави від 12.01.2012 р. №1/24-00 в погашення податкового боргу на загальну суму 319940,74 грн., а саме:
- Мазутне господарство - вартістю 154700,00 грн., введене в експлуатацію в 1971 році, до складу якого входить:
- нульова ємність для мазута, об'ємом 46 т. (призначена для проміжного зберігання мазуту при розвантаженні його з залізничних цистерн)
- насосна для мазута - одноповерхова будова площею 81,9 м 2 (із цегли, залізобетонними перекриттями та бетонними підлогами, наявне освітлення, опалення, вентиляція, водопровід, каналізація).
- нафтозлив, який складається з металевої естакади по збірних залізобетонних колонах, залізничної колії нормальної ширини, технологічних трубопроводів до мазутонасосної.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України .
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяОСОБА_1
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2016 |
Оприлюднено | 25.07.2016 |
Номер документу | 59077016 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Луцович М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні