Постанова
від 13.07.2016 по справі 823/849/16
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 липня 2016 року справа № 823/849/16

15 год. 10 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Рідзеля О.А.,

при секретарі судового засідання - Сосюрі Ф.В.,

за участю: представника позивача ОСОБА_1 - за довіреністю, представника відповідача ОСОБА_2 - за посадою, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до приватного підприємства «Агросервіс-Плюс-Ц» про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

04.07.2016 до Черкаського окружного адміністративного суду звернулось Черкаське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - позивач) з позовною заявою до приватного підприємства «Агросервіс-Плюс-Ц» (далі - відповідач) в якій просить стягнути з відповідача заборгованість по страхових коштах в сумі 626 грн. 77 коп. на користь Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, р/р №37174002001548 в ГУ ДКСУ в Черкаській області, МФО 854018, ідентифікаційний код 21355026.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем в добровільному порядку не сплачено заборгованість по страхових коштах в сумі 626 грн. 77 коп., на підставі рішення про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій № 38 від 04.03.2016.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві та просила позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні адміністративний позов визнав в повному обсязі.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника відповідача, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд зазначає про таке.

Посадовими особами Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у період з 18.02.2016 по 22.02.2016 проведено позапланову перевірку відповідача щодо правомірності використання ним коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на виплату встановлених видів допомог із соціального страхування.

За наслідками перевірки складено акт від 22.04.2016 № 93 (далі - акт перевірки), в якому зафіксовані порушення вимоги пунктів 3, 25, 26 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 №1266 (у редакції постанови КМУ від 26.06.2015 № 439).

Внаслідок встановлених порушень відповідачем неправомірно використано страхові кошти Фонду у сумі 417 грн. 77 коп.

На підставі акту перевірки від 22.04.2016 № 93, відносно відповідача прийнято рішення про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності від 04.03.2016 № 38, згідно якого відповідач у десятиденний термін з моменту отримання рішення повинен був перерахувати до бюджету Фонду суму неправомірно використаних коштів у сумі 417 грн. 77 коп. та штраф за порушення порядку використання коштів Фонду у сумі 209 грн. Зазначене рішення отримано відповідачем 10.03.2016 та не оскаржено, проте у добровільному порядку відповідачем не виконано.

Вирішуючи спір по суті суд зазначає таке.

Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що Фонд соціального страхування є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування витрат за цими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» №77, викладено у новій редакції Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 №1105 і відповідно з 01.01.2015 набрав чинності Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» яким створено Фонд соціального страхування України

Пунктом 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що Фонд соціального страхування України є правонаступником Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Відповідно до п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», до завершення заходів, пов'язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, виконання функцій та завдань, передбачених Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», забезпечують у межах компетенції відповідні виконавчі дирекції та їх робочі органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Враховуючи зазначене, Черкаське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та його робочі органи, до завершення заходів, пов'язаних з утворенням Фонду соціального страхування України, забезпечують виконання завдань цього Фонду.

Згідно з пунктом 1.3. Положення про відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 26.06.2001 № 13 відділення Фонду діє як регіональна структура Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, отже обласні відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і зокрема Черкаське обласне відділення Фонду виступає як суб'єкт владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно п. 2 ч. 2 ст. 10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Фонд зобов’язаний здійснювати контроль за дотриманням порядку використання страхувальником страхових коштів.

Згідно п. 5, 6 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Фонд має право накладати і стягувати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законом за порушення вимог цього Закону, вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також від фізичних осіб усунення виявлених фактів порушення законодавства про соціальне страхування.

Відповідно п. 1 ч. 5, ч. 6 ст. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» роботодавець (страхувальник) несе відповідальність за порушення порядку використання коштів Фонду. У разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страховик коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

Як вбачається з матеріалів справи, рішення від 04.03.2016 № 38 відповідач в установлений законом строк не оскаржив та визначени у ньому суму у добровільному порядку не сплатив.

Відповідно до ч. 2 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Згідно ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Судом враховано, що відповідачем визнано позов та що ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до приватного підприємства «Агросервіс-Плюс-Ц» підлягають задоволенню оскільки є законними та обґрунтованими, а вказана заборгованість стягненню з відповідача.

Судом враховано ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якою передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Отже діючим законодавством не передбачено повернення позивачам-суб'єктам владних повноважень сплаченого за подання позовної заяви судового збору у випадках задоволення позову на їхню користь.

Керуючись статтями 14, 86, 94, 159-163, 167, 185-187, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Агросервіс-Плюс-Ц» (18002, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код 35317935) на користь Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (18000, м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, буд. 18, кім. 29, ідентифікаційний код 21355026) р/р №37174002001548 в ГУ ДКСУ в Черкаській області, МФО 854018, заборгованість по страховим коштам у сумі 626 (шістсот двадцять шість) грн. 77 коп.

Копію постанови направити сторонам у справі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.А. Рідзель

Постанову складено у повному обсязі 18.07.2016.

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.07.2016
Оприлюднено25.07.2016
Номер документу59077944
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —823/849/16

Постанова від 13.07.2016

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

О.А. Рідзель

Ухвала від 07.07.2016

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

О.А. Рідзель

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні