ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2012 р. Справа № 2а/0470/1388/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Головко О.В.
розглянувши в порядку письмового провадження
позов Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області
до Підприємства Дніпропетровської облспоживспілки «Нікопольський коопзаготпром»
про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області, в якому позивач просить стягнути з Підприємства Дніпропетровської облспоживспілки «Нікопольський коопзаготпром» на користь позивача заборгованість по єдиному внеску за листопад 2011 року на загальну суму 561,44 грн.
В обґрунтування позову Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області зазначило, що відповідачем порушено строки перерахування коштів по єдиному внеску за листопад 2011 року.
Позивач подав до суду письмове клопотання про розгляд справи без його участі.
На адресу відповідача судом було направлено копію ухвали від 01.03.2012 та судову повістку, проте до суду повернувся конверт з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Згідно з ч. 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою місцезнаходження вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене належним чином.
Враховуючи викладене суд доходить висновку про належне повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи.
За таких обставин, керуючись нормами статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалив рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи суд встановив наступне.
Підприємство Дніпропетровської облспоживспілки «Нікопольський коопзаготпром» (код ЄДРПОУ 32650430) зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Згідно з даними облікової бази даних підприємством самостійно обчислено суму єдиного внеску за листопад 2011 року у розмірі 540 грн. 27 коп.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону та пп. 2.1.1 п. 2.1 Розділу II постанови Правління Пенсійного фонду України «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 27.09.2010 № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року за № 994/18289, платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону встановлено, що платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 зазначеного Закону, єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. При цьому, частиною 4 та 5 статті 7 Закону встановлено, що єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов’язкових платежів, що відповідно до закону сплачуються із зазначених сум, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до закону або за договорами позики, придбання товарів та виплат на інші цілі за дорученням отримувача, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.
Частиною 1 та 2 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено, що єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі, на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Відповідно до п. 2.1 та п. 2.2 розділу II Постанови Правління Пенсійного фонду України «Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.10.2010 № 22-2, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 1 листопада 2010 року за № 1014/18309, звіт до органів Пенсійного фонду подається особисто фізичною особою, страхувальником або відповідальною особою фізичної особи або страхувальника за місцем взяття на облік в органах Пенсійного фонду в електронній формі з використанням ЕЦП через центр обробки електронних звітів згідно з Порядком подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі, затвердженим Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.04.2007 № 7-7, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.04.2007 за № 436/13703 (звіт на паперових носіях не подається) або на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації.
Сплата єдиного внеску згідно з ч. 7 ст. 9 Закону та п. 4.2 розділу IV Постанови Правління Пенсійного фонду України «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування.
Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Єдиний внесок згідно з ч. 12 ст. 9 Закону та пп. 4.2.4 п. 4.2 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 1 зазначеного Закону та п. 6.2 розділу VI Інструкції сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена платниками у строки, визначені відповідно до Закону підпунктом 4.3.6 пункту 4.3, абзацом другим підпункту 4.5.2, підпунктом 4.5.3 пункту 4.5 та підпунктом 4.6.2 пункту 4.6 розділу IV цієї Інструкції, обчислена органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.
Позивач зазначив, що Підприємству Дніпропетровської облспоживспілки «Нікопольський коопзаготпром» присвоєно 23 клас ризику, таким чином сума єдиного внеску для підприємства складає 37,26 % бази нарахування єдиного внеску і згідно звіту підприємства за листопад 2011 року становить 561,44 грн.
При цьому в позовній заяві позивач вказує, що загальна сума заборгованості підприємства перед УПФ України в м. Нікополі та Нікопольському районі зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування становить 845,80 грн., тоді як до позовної заяви додано електронний звіт Підприємства Дніпропетровської облспоживспілки «Нікопольський коопзаготпром», згідно з яким обчислено розмір єдиного внеску в сумі 540,27 грн., а відповідно до розрахунку заборгованості станом на 05.03.2012 за підприємством обліковується заборгованість по єдиному внеску за листопад 2011 року у розмірі 561,44 грн.
Окрім того, позивач просить стягнути з Підприємства Дніпропетровської облспоживспілки «Нікопольський коопзаготпром» заборгованість зі сплати єдиного внеску у зв’язку з порушенням строків перерахування єдиного внеску за листопад 2011 року.
Зазначені протиріччя вказують на необґрунтованість заявленого позову.
Частиною 2 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України регламентовано обов’язок суду розглядати адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і заборону виходити за межі позовних вимог.
Враховуючи сукупність викладених обставин суд доходить висновку, що заявлений позов не доведений позивачем, позовні вимоги не ґрунтуються на дійсних обставинах справи та не підтверджуються належними доказами, у зв’язку з чим позовна заява не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 160, 162, 163 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області до Підприємства Дніпропетровської облспоживспілки «Нікопольський коопзаготпром» про стягнення заборгованості відмовити повністю.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня отримання повного тексту постанови шляхом подачі апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції з одночасним її направленням до суду апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2012 |
Оприлюднено | 25.07.2016 |
Номер документу | 59084131 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Головко Олена Володимирівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Шлай Ангеліна Вікторівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Головко Олена Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні