Рішення
від 15.07.2016 по справі 646/6536/16-ц
ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 646/6536/16-ц

№ провадження 2/646/1397/2016

Р І Ш Е Н Н Я

(заочне)

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15.07.2016 року м. Харків

Червонозаводський районний суд м. Харкова у складі:

Головуючого судді - Шелест І.М.

За участі секретаря - Славгородської К.В.

Позивача - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства «Об'єднана компанія «Укрвуглереструктуризація» про виплату заборгованості по заробітній платі,

В С Т А Н О В И В:

У червні 2016 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державного підприємства «Об'єднана компанія «Укрвуглереструктуризація» про виплату заборгованості по заробітній платі. В обґрунтування позову зазначив, що з 01.01.2011 року перебував у трудових відносинах з ДП «ОД «Луганськвуглереструтуризація» та працював на посаді майстра служби охорони праці. 28.11.2014 року звільнився за ст. 38 КЗпП України - за власним бажанням, в зв'язку з виходом на пенсію, при звільненні йому не було виплачено заборгованість по заробітній платі в розмірі 13 925, 95 грн, що підтверджується довідкою ВП «Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт» за листопад 2014 року, тому позивач просить стягнути заборгованість по заробітній платі на його користь.

Позивач у судовому засіданні підтримав позов повністю, просив задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином , причини своєї неявки суду не повідомив, надав заперечення на позов, в яких зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року №595 "Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей" вказано в п.2 що у населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, видатки з державного бюджету, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюються лише після повернення згаданої території під контроль органів державної влади. Оскільки шахта «Брянковська», яка знаходиться у м. Брянка, Луганської області та відноситься до території де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, отже відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року №1085, оплата буде здійснена після повернення вказаної території під контроль органами державної влади, а тому просила відмовити в позові в повному обсязі.

Вислухавши позивача, вивчивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебував у трудових відносинах з відповідачем - Відокремленим підрозділом «Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт» Державного підприємства Об'єднана компанія «Укрвуглереструктуризація», займав посаду майстра служби охорони праці, та відповідно до копії трудової книжки (а.с. 17-18), був звільнений 28.11.2014 року за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України (наказ 173-к від 24.11.2014 року).

Відповідно до Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 358 від 15.05.2014 року «Про реорганізацію державних підприємств з ліквідації вугледобувних, торфодобувних та вуглепереробнх підприємств» було створено ДП «Обєднана компанія «Укрвуглереструктуризація».

Відповідно до копії довідки № 04/311 від 02 червня 2016 року виданої ВП «Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт» ДП ОК «Укрвуглереструктуризація» заборгованість по заробітній платі за період з 1листопада 2014 року по 28 листопада 2014 року включно становить 13 925, 95 грн. (а.с. 19).

Згідно довідки від 19.01.2015 року позивача ОСОБА_1 взято на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та проживає за адресою: м. Харків, пр.-т Московський, 40/42, кв. 5.

У відповідності до положень ст. 47 Кодексу законів про працю України власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Приписами ч. 3 ст. 43 Конституції України визначено, що кожен має право на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

У ч. 1 ст. 21 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.

Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу (ст. 94 КЗпП України).

Відповідно до ч. 1 ст. 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Позивач просив стягнути з відповідача заборгованість по нарахованій але невиплаченій заробітній платі, розмір якої, згідно довідки № 04/436 від 15.09.2015 року на момент його звільнення складає 13 925, 95 грн.

Із зазначеного вбачається, що відповідачем порушено право ОСОБА_1 на оплату праці, як те передбачено КЗпП України.

Тому, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню вищезазначена сума заборгованості по заробітній платі у загальному розмірі 13 925, 95 грн.

Щодо аргументів відповідача про стягнення заборгованості по заробітній платі та виплат при звільненні, суд прийшов до наступного.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року №595 «Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей» затверджено у населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, видатки з державного бюджету, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюються лише після повернення згаданої території під контроль органів державної влади. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 7.11.2014 року №1085 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» та виходив з того, що шахта «Брянковська» була захоплена незаконними формуваннями в червні 2015 року, про що свідчить кримінальне провадження № 12015050490000748, відкрите Дмитровським МВ ГУМВС України в Донецькій області за заявою позивача та по якому станом на поточну дату триває досудове розслідквання.

Позивач ОСОБА_1 перебував в трудових відносинах не безпосередньо з шахтою, а з відповідачем ДП «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація», яке реорганізовано шляхом приєднання до ДП «ОК «Укрвуглереструтуризація» та перейменовано ВП «Луганська виконавча дирекція з ліквідації шахт (наказ Міненерговугілля № 358 від 15.05.2014 року.

Заборгованість по нарахованій але невиплаченій заробітній платі згідно довідки № 04/436 від 15.09.2015 року надано ВП «Донецька виконавча дирекція з ліквідації шахт», який знаходиться у місті Дмитров, Донецької області, що не віднесений до списку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.

Юридична адреса відповідача - місто Київ, Відокремлений підрозділ знаходиться в місті Димитров Донецької області, що спростовує доводи відповідача про його перебування на тимчасово неконтрольованій території.

Зазначені відповідачем ОСОБА_2 Кабінету Міністрів України жодним чином не перешкоджали відповідачу проводити виплати заробітної плати позивачу.

Будь-яких доказів, які б свідчили про відсутність фінансування відповідача з наведених у цих документах підстав, суду не надавалось.

Враховуючи вимоги ч.3 ст. 88 ЦПК України, суд вважає правильним стягнути з відповідача - ДП ОК «Укрвуглереструктуризація», судовий збір в доход держави у розмірі 551, 20 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, ч. 1 ст. 115, 116 Кодексу законів про працю України, Закону України «Про оплату праці», ст.ст. 10, 15, 60,61, 88, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Державного підприємства «Об'єднана компанія «Укрвуглереструктуризація» про виплату заборгованості по заробітній платі - задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Об'єднана компанія «Укрвуглереструктуризація» (м. Київ, провулок Приладний, 2-А, ідентифікаційний номер 39244468) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання: 61001, м. Харків, пр.-т. Московський, 40/42, квартира 5, ІПН НОМЕР_1 заборгованість по виплаті заробітної плати у розмірі 13 925 (тринадцять тисяч дев'ятсот двадцять п'ять гривень) 95 коп.

На підставі ст. 367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення суду в частині присудження працівникові виплати заробітної плати за один місяць в розмірі 13 925 (тринадцять тисяч дев'ятсот двадцять п'ять гривень) 95 коп.

Стягнути з Державного підприємства «Об'єднана компанія «Укрвуглереструктуризація» (м. Київ, провулок Приладний, 2-А, ідентифікаційний номер 39244468) в дохід держави судовий збір у розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна гривня) 20 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається позивачем протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга подається апеляційному суду Харківської області через Червонозаводський районний суд м. Харкова.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Суддя І.М. Шелест

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення15.07.2016
Оприлюднено25.07.2016
Номер документу59096632
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —646/6536/16-ц

Рішення від 15.07.2016

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Шелест І. М.

Ухвала від 07.07.2016

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Шелест І. М.

Ухвала від 10.06.2016

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Шелест І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні