Справа № 752/9790/16-п
Провадження № 3/752/4542/16
П О С Т А Н О В А
Іменем України
06.07.2016 суддя Голосіївського районного суду м. Києва Колдіна О.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДФС у м.Києві Державної фіскальної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КпАП України
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Іванівка Путивльського району Сумської області, ідентифікаційний код НОМЕР_1, Товариства з обмеженою відповідальністю «ВБР Електрік» (код ЄДРПОУ 32527242; адреса: м.Київ, вул.Деміївська, 41), проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, -
В С Т А Н О В И В :
до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначено, що 08.02.2016 р. під час проведення документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ВБР Електрік», директором якого є ОСОБА_1, посадовими особами Головного управління ДФС у м.Києві було виявлено порушення ведення податкового обліку, а саме: занижено податок на додану вартість, який підлягає нарахуванню та сплаті в державний бюджет, в сумі 120763,00 гривень, чим порушено п.185.1 ст.185, п.п.198.1, 198,3, 198,6 ст.198 Податкового кодексу України.
В якості доказів до протоколу було додано акт № 6\26-15-13-07-01\32527242 від 08.02.2016 р. про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ВБР Електрік з питань дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства при здійсненні операцій д ТОВ «Євро Ресурс Плюс» (код 39283470) за період з 01.01.2015 р. по 30.09.2015 р.
В судове засідання ОСОБА_1 та його представник не з»явилися, надавши клопотання про долучення до матеріалів справи документів на спростування викладених в протоколі обставин.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши всі наявні докази в їх сукупності, вважаю, що провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КпАП України, підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.163-1 КпАПУ, відповідальність керівників та інших посадових осіб підприємств, установ та організацій наступає при відсутності податкового обліку, порушенні встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторський висновків, подання яких передбачено законами України.
Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення, 08.02.2016 р. під час проведення документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ВБР Електрік», директором якого є ОСОБА_1, посадовими особами Головного управління ДФС у м.Києві було виявлено порушення ведення податкового обліку, а саме: занижено податок на додану вартість, який підлягає нарахуванню та сплаті в державний бюджет, в сумі 120763,00 гривень.
Не погоджуючись з викладеними висновками та винесеним податковим повідомленням - рішенням, Товариством «ВБР Електрік» у відповідності до ст.56 ПК України з метою захисту своїх порушених прав було подано позов до Окружного адміністративного суду м.Києва.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м.Києва від 20.05.2016 р. у справі за позовом ТОВ «ВБР Електрік» до Головного управління державної фіскальної служби у м.Києві про скасування податкового повідомлення- рішення було відкрито провадження.
Відповідно до ст.251 КпАПУ, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колектив, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На день розгляду адміністративного протоколу відносно директора ТОВ «ВБР Електрік» ОСОБА_1 процедура оскарження висновків перевірки та податкового повідомлення-рішення триває, а тому викладені в наданих доказах зобов»язання є неузгодженими і до остаточного вирішення цього спору факт допущення порушення не є встановленим.
Зважаючи на викладені обставини, на підставі наданих суду доказів, суд позбавлений можливості зробити висновок про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне закрити провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КпАП України, у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.245, ч.1 ст.247,ст.ст.251, 280, 283-285 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КпАП України директора Товариства з обмеженою відповідальністю «ВБР Електрік» ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва.
Суддя: О.О. Колдіна
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2016 |
Оприлюднено | 25.07.2016 |
Номер документу | 59097913 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Голосіївський районний суд міста Києва
Колдіна О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні