ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.07.2016р. Справа№ 914/1404/16
Суддя О.Запотічняк при секретарі М.Зубрицькій розглянула справу
за позовом: Заступника прокурора Львівської області в інтересах держави в особі:
- Рихтицької сільської ради, с.Рихтичі, Дрогобицький район, Львівська область,
- Дрогобицької районної ради, м.Дрогобич, Льваівська область,
- Львівської обласної ради, м.Львів,
- Державної інспекції сільського господарства в Львівській області, м.Львів,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю В«Дрогобицьке плем-підприємствоВ» , м.Дрогобич,
про: стягнення 1 079 861,00 грн.
За участю представників:
Прокурор: Труш О.Б. (посвідчення №011184 від 24.10.2012 року)
Від позивача 1: не з'явився;
Від позивача 2: не з'явився;
Від позивача 3: ОСОБА_1 - представник;
Від позивача 4: не з'явився;
Від відповідача: не з'явився;
Суть спору: Заступник прокурора Львівської області звернувся в Господарський суд Львівської області в інтересах держави в особі: Рихтицької сільської ради, Дрогобицької районної ради, Львівської обласної ради, Державної інспекції сільського господарства в Львівській області з позовом до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю В«Дрогобицьке племпідприємствоВ» про: стягнення 1 079 861,00 грн.
Позовні вимоги прокурор обґрунтовує тим, що Наказом Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 15.07.2015р. №13-6920/28-15-СГ відповідачу затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки пл.. 26Га за рахунок земель сільськогосподарського призначення зі зміною цільового призначення для спорудження заводу по виготовленню щепи та розроблення біодизельної установки. Також даним наказом відповідача зобов'язано в 2-х місячний термін забезпечити відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва у розмірі 1 329 861,00 грн. Однак відповідач відшкодував тільки 250 000, 00 грн., і на даний час за ним числиться заборгованість в сумі 1 079 861,00 грн.
Обставини справи: Розглянувши подані матеріали суд визнав їх достатніми для прийняття заяви до розгляду і ухвалою від 30.05.2016 року порушив провадження у справі та призначив судове засідання на 14.06.2016року.
У зв'язку з тимчасовою непрацездатністю судді Запотічняк О.Д., розгляд справи 14.06.2016р. не відбувся.
Ухвалою від 29.06.2016р. розгляд справи було призначено на 05.07.2016р.
В судове засідання 05.07.2016р. з'явився прокурор. Позивачі та відповідач не забезпечили явки уповноважених представників, причин неявки не повідомили, хоча належним чином про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися.
Враховуючи неявку сторін в судове засідання, неповідомлення про причини неявки, з метою всебічного та об'єктивного розгляду справи, суд відклав розгляд справи на 19.07.2016р.
В судове засідання 19.07.2016р. з'явився прокурор та представник позивача №3. Прокурор надав пояснення по суті спору в яких зазначив, що Наказом Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 15.07.2015р. №13-6920/28-15-СГ відповідачу затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки пл.. 26Га за рахунок земель сільськогосподарського призначення зі зміною цільового призначення для спорудження заводу по виготовленню щепи та розроблення біодизельної установки. Також даним наказом відповідача зобов'язано в 2-х місячний термін забезпечити відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва у розмірі 1 329 861,00 грн. Однак відповідач відшкодував тільки 250 000, 00 грн., і на даний час за ним числиться заборгованість в сумі 1 079 861,00 грн.
Також прокурор пояснив, що відповідно до бюджетного кодексу України, кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва зараховуються до бюджетів наступним чином: 25% до обласних бюджетів, 15% до районних бюджетів та 60% до бюджетів селищ і сіл.
Представник позивача №3 підтримав заявлені прокурором позовні вимоги в повному обсязі, просив суд їх задоволити з підстав наведених в позовній заяві та матеріалах справи.
Позивачі №1, №2, №4 та відповідач не забезпечили явки уповноважених представників в судове засідання, причин неявки не повідомили. Відповідач відзиву на позов чи доказів погашення боргу не надав.
Суд звертає увагу на те, що відповідач належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи. Зокрема поштовий конверт з повідомленням про вручення, яким відповідачу скеровувалась ухвала про порушення провадження у справі, повернувся на адресу суду у зв'язку із закінченням терміну зберігання.
Відповідно до п. 3.9.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Слід зазначити, що поштова кореспонденція направлялась відповідачу на адресу вказану в позовній заяві, матеріалах справи та витязі з ЄДР ЮО ФОП ГФ: 82100, Львівська область, м.Дрогобич, вул. Пилипа Орлика,30
Враховуючи, що відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, а матеріалів справи достатньо для її розгляду по суті, у відповідності до ст. 75 ГПК України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача №3 та оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне:
Наказом Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 15.07.2015 року №13-6920/28-15-СГ затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТзОВ «Дрогобицьке племпідприємство» за рахунок земель сільськогосподарського призначення наданих у його користування державної власності на території Рихтицької сільської ради (за межами населених пунктів) Дрогобицького району зі зміною цільового призначення - для спорудження заводу по виготовленню щепи та розроблення біодизельної установки (п. 1 наказу).
Також даним наказом затверджено розрахунок втрат сільськогосподарського виробництва при відведенні земельної ділянки загальною площею 26,0000 га ТзОВ «Дрогобицьке племпідприємство» для спорудження заводу по виготовленню щепи та розроблення біодизельної установки на загальну суму 1 329 861,00 грн. і зобов'язано ТзОВ «Дрогобицьке племпідприємство» забезпечити в двохмісячний термін відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва (п. 2 та п. 5.1 наказу).
Відповідно до ч.2 ст. 207 Земельного кодексу України, відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, перелогів, сінокосів, пасовищ), лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов'язаних із сільськогосподарським і лісогосподарським виробництвом.
Згідно із п.1 ст.209 Земельного кодексу України, втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, зумовлені вилученням сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників, підлягають відшкодуванню і зараховуються до відповідних бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України .
Зокрема, як вбачається з п.2 ст.69 1 Бюджетного кодексу України, кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, зараховуються у розмірі: 100 відсотків - до бюджетів міст Києва та Севастополя, 25 відсотків - до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, 75 відсотків - до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, 15 відсотків - до районних бюджетів, 60 відсотків - до бюджетів міст районного значення, селищ і сіл.
Розміри та Порядок визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню регулюються Постановою Кабінету Міністрів від 17 листопада 1997 р. N 1279
Відповідно до п. 4 порядку затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 17 листопада 1997 р. N 1279, відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, спричинених вилученням сільськогосподарських і лісових угідь для цілей, не пов'язаних із веденням сільського і лісового господарства, провадиться юридичними і фізичними особами в двомісячний термін після затвердження в установленому порядку проекту відведення їм земельних ділянок.
Відповідно до п.3 та п.4 ст.11 ЦК України, цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Аналогічні вимоги встановлені ст. 193 ГК України.
З огляду на викладене у відповідача виник обов'язок в 2-х місячний термін після затвердження в установленому порядку проекту відведення йому земельної ділянки, тобто не пізніше 15.09.2015р. відшкодувати втрати сільськогосподарського виробництва в розмірі 1 329 861,00 грн. з розрахунку:
- 332 465,25грн (25%) - до бюджету обласного значення (Львівська обласна рада);
- 199 479,15грн (15%) - до районного бюджету (Дрогобицька районна рада);
- 797 916,60 грн. (60%) - до сільського бюджету (Рихтицька сільська рада).
Однак відповідачем було проведено тільки часткове відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва на суму 250 000,00 грн., що підтверджується копією банківської виписки (а.с. 33).
Окрім того, як вбачається з листа Рихтицької сільської ради від 05.05.2016р. №214/02-25 в бюджет Рихтицької сільської ради поступила кошти в сумі 150 000,00 грн., тобто 60% від сплачених відповідачем 250 000,00грн. (а.с. 33).
Таким чином, станом на дату подання позову до суду за відповідачем числиться заборгованість по відшкодуванню втрат сільськогосподарського виробництва в сумі 1 079 861,00 грн., а саме:
- 269 965,25грн (25%) - до бюджету обласного значення (Львівська обласна рада);
- 161 979,15грн (15%) - до районного бюджету (Дрогобицька районна рада);
- 647 916,60 грн. (60%) - до сільського бюджету (Рихтицька сільська рада)
Відповідачем не надано суду жодних доказів погашення даної суми заборгованості.
Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно з ст. 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Статтею 43 ГПК України, передбачено, що господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
З огляду на викладені обставини, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі в сумі 1 079 861,00 грн.
Витрати прокуратури по сплаті судового збору суд покладає на відповідача в сумі 16 197,91 грн.
Керуючись ст. ст.28, 33 ,43, 44, 48, 49, 82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги задоволити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю В«Дрогобицьке плем-підприємствоВ» (82100, Львівська область, м.Дрогобич, вул. Пилипа орлика,30, ідентифікаційний код 31206556) на користь Рихтицької сільської ради (82151, Львівська область, Дрогобицький район, с.Рихтичі, вул. Дрогобицька,4, код ЄДРПОУ 04374967) - 647 916,60 грн. заборгованості по відшкодуванню втрат сільськогосподарського виробництва.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю В«Дрогобицьке плем-підприємствоВ» (82100, Львівська область, м.Дрогобич, вул. Пилипа орлика,30, ідентифікаційний код 31206556) на користь Дрогобицької районної ради (82100, Львівська область, м.Дрогобич, код ЄДРПОУ 25553289) - 161 979,15грн заборгованості по відшкодуванню втрат сільськогосподарського виробництва.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю В«Дрогобицьке плем-підприємствоВ» (82100, Львівська область, м.Дрогобич, вул. Пилипа орлика,30, ідентифікаційний код 31206556) на користь Львівської обласної ради (79000, м.Львів, вул. Винниченка,18, код ЄДРПОУ 22340506) - 269 965,25грн заборгованості по відшкодуванню втрат сільськогосподарського виробництва.
5. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю В«Дрогобицьке плем-підприємствоВ» (82100, Львівська область, м.Дрогобич, вул. Пилипа орлика,30, ідентифікаційний код 31206556) на користь Прокуратури Львівської області (79000, м.Львів, пр. Шевченка,17,19, код ЄДРПОУ 02910031) 16 197,91 грн. судового збору.
6. Рішення суду може бути оскаржено згідно ст.ст. 91-95 ГПК України.
Повне рішення складено 22.07.2016р.
Суддя Запотічняк О.Д.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2016 |
Оприлюднено | 26.07.2016 |
Номер документу | 59111243 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Запотічняк О.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні