Справа № 570/3354/16-ц
Номер провадження 2/570/1318/2016
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 липня 2016 року
Рівненський районний суд Рівненської області в особі:
судді Красовського О.О.
при секретарі Беднарчук Г.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів , -
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем, мають неповнолітню дитину. Також зазначає що відповідач, як батько дитини, не надає матеріальної допомоги на утримання дочки. Позивачка просить суд задоволити позов про стягнення з відповідача аліментів на утримання дитини в розмірі 1/3 частини від усіх видів заробітку (доходів) щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Позивачка не з'явилася в судове засідання. Згідно до поданої заяви просить стягнути аліменти в розмірі 1000 грн., щомісячно, до досягнення дитиною повноліття. Просить справу розглядати без її участі. В разі неявки відповідача не заперечує щодо можливості проведення заочного розгляду справи.
Відповідач не з'явився в судове засідання. Згідно поданої заяви позов визнає, згідний сплачувати аліменти в сумі 1000 грн., щомісячно, до досягнення дитиною повноліття; та просить справу розглядати без його участі.
Судом приймається до уваги, що за положеннями частини 3 статті 27 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки. Тому суд вважає за можливе застосувати положення ЦПК України щодо можливості розгляду справи без участі сторін, які не з'явилися. Суд вважає, що по справі є можливість ухвалити судове рішення на підставі наявних доказів.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення з урахуванням позиції сторін, що були висловлені в заявах від 25.07.2016 року.
Як встановлено в судовому засіданні, сторони є батьками неповнолітньої дитини. Дитина перебуває на утриманні позивачки. Батько дитини, відповідач у справі, не надає допомоги на утримання дочки.
За положеннями ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно Сімейного законодавства України, обов'язок батьків утримувати своїх дітей є безумовним. Закон не передбачає яких-небудь спеціальних умов для виникнення обов'язку батьків з утримання своїх дітей.
Частина 1 статті 184 СК України визначає, що якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Перелік підстав, за наявності яких суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, у законі суворо не визначений. Для стягнення аліментів у твердій грошовій сумі досить однієї з названих у статті 184 СК України підстав.
За таких умов у позивачки виникло право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів.
В судовому засіданні встановлені обставини, що дають змогу для задоволення позову про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі на утримання дитини в тому розмірі, про який просить позивачка. В судове засідання були надані докази того, що відповідач має важкий майновий стан; в той же час не було доведено, що він має на утриманні непрацездатних батьків, або є в наявності інші обставини, що унеможливлюють відповідача надавати дитині допомогу в тому розмірі, про який просить позивачка.
На думку суду, відповідач має змогу сплачувати аліменти на утримання дитини у твердій грошовій сумі, в розмірі по 1000 грн., щомісячно. Приймаючи рішення про задоволення позову суд виходить з приписів статті 11 ЦПК України, та приймає до уваги розмір прожиткового мінімуму, який встановлений законодавством України для дитини відповідного віку. При цьому враховується до уваги майновий стан сторін. В даному випадку суд звертає увагу, що обов'язок з утримання дитини покладається на обох батьків. На думку суду, за вказаних умов визначений розмір аліментів є компромісним, та враховуватиме баланс інтересів сторін.
Суд враховує положення статтей 180, 181, 182, 184 СК України та аналізуючи зібрані у справі докази дійшов висновку про обґрунтованість і доведеність заявленого позову.
Розподіл між сторонами судових витрат суд вирішує за правилами ст. 88 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 61, 88, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задоволити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця АДРЕСА_1 реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) на користь
- ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_5, мешканки АДРЕСА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2) аліменти на утримання дитини:
дочки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4,
в розмірі 1000 (одна тисяча) грн., щомісячно, починаючи з 01.06.2016 р., і до повноліття дитини;
- Рівненського районного суду Рівненської області на рахунок № 31217206700295, МФО 833017, код ЄДРПОУ одержувача 38012756, код доходу 22030001, банк: ГУ ДКСУ в Рівненській області, ЄДРПОУ суду 26406260, сума - 551 грн. 20 коп. - судові витрати (судовий збір).
Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Красовський О.О.
Суд | Рівненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2016 |
Оприлюднено | 28.07.2016 |
Номер документу | 59155194 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рівненський районний суд Рівненської області
Красовський О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні