25.07.2016
№ 2/637/334/16
№ 637/755/16-ц
У Х В А Л А
Іменем України
25 липня 2016 року с.м.т. Шевченкове
Суддя Шевченківського районного суду Харківської області Островська Н.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Шевченківської селищної ради Шевченківського району Харківської області про визнання права власності на земельну ділянку на підставі права на спадщину ,-
в с т а н о в и в :
У липні 2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вимогами про встановлення факту, що ОСОБА_2, який помер 30 травня 2015 року, володів будинком з господарчими будівлями, розташованим за адресою: вул. Зоряна (колишня Леніна), 59, с. Раївка, Шевченківський район, Харківська область, про визнання права власності на будинок з господарчими будівлями, розташованого за вищевказаною адресою, що належав ОСОБА_2, на підставі прийняття нею спадщини за законом після його смерті, про визнання права власності на земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку площею 0,2500 га, кадастровий номер: 6325755106:01:000:0079, та земельну ділянку з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства площею 0,1486 га, кадастровий номер: 6325755106:01:000:0089, розташованих за адресою вул. Зоряна (колишня Леніна), 59, с. Раївка, Шевченківський район, Харківська область, що належали ОСОБА_2, на підставі прийняття нею спадщини за законом після його смерті.
Дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки вона подана без додержання вимог ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України.
У відповідності до положень ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; зміст позовних вимог; ціну позову щодо вимог майнового характеру; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору. У разі пред'явлення позову особами, які діють на захист прав, свобод та інтересів іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення. Якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.
Згідно абз. 1 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Так, поданий позов містить одночасно вимоги майнового та немайнового характеру, а судовий збір сплачено за вимоги майнового характеру та у розмірі меншому, ніж передбачає Закон України "Про судовий збір".
Окрім того, у позові не зазначено доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування, зокрема. відсутня інформація щодо перебування або ні на балансі місцевих органів будинку з господарчими будівлями за вищевказаною адресою.
Крім того, з огляду на заявені вимоги щодо встановленння факту володіння ОСОБА_2 будинку з господарсими будівлями за адресорю: вул. Зоряна, 59 в с. Раївка Шевченківського району Харківської області , враховуючи вимоги ст. 258 ЦПК України, суд встановлює ці факти лише тоді, коли заявник позбавлений можливості отримати необхідний документ /правовстановлюючі документи на будинок/ в іншому порядку або коли неможливо поновити втрачені документи.
За змістом статті 258 ЦПК України, заявник первісно повинен усі питання щодо поновлення правовстановлюючихз документів на будинок вирішити у досудовому порядку, та за неможливості поновити вказані документи на будинок отримати про це офіційну відмову з зазначенням мотивів відмови, після чого звернутися до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 119 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави для залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст. 121 Цивільного процесуального кодексу України ,-
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Шевченківської селищної ради Шевченківського району Харківської області про визнання права власності на земельну ділянку на підставі права на спадщину - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків тривалістю п'ять днів з дня отримання позивачем ухвали про залишення заяви без руху.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заява буде вважатися неподаною та буде повернута зі всіма доданими документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Шевченківського
районного суду Н.І.Островська Харківської області
Суд | Шевченківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2016 |
Оприлюднено | 27.07.2016 |
Номер документу | 59156097 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд Харківської області
Островська Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні