ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м.Харків, пр. Науки, 5
У Х В А Л А
22.07.2016р. Справа №38/644
за заявою: №4998/10 від 11.07.2016р. Управління Пенсійного фонду України в м.Вугледарі Донецької області, м.Вугледар про видачу дубліката наказу по справі:
за позовом: Управління Пенсійного фонду України, м.Вугледар
до відповідача: Державного відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтобуд», м.Донецьк
про стягнення заборгованості в розмірі 26328,64 грн
Суддя Паляниця Ю.О.
Без виклику представників сторін
Рішенням господарського суду Донецької області від 02.02.2004р. по справі №38/644 за позовом Управління Пенсійного фонду України, м.Вугледар до Державного відкритого акціонерного товариства «Трест Донецькшахтобуд», м.Донецьк про стягнення заборгованості в розмірі 26328,64 грн, позовні вимоги задоволено частково: стягнуто з відповідача на користь позивача 5210,43 грн, стягнуто з відповідача на користь державного бюджету України витрати по сплаті держмита в розмірі 52,10 грн; стягнуто з відповідача на користь ДП «Судовий інформаційний центр» витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 23,35 грн; в іншій частині позову відмовлено.
17.02.2004р. на виконання вказаного рішення видано, зокрема, наказ про стягнення з відповідача на користь позивача 5210,43 грн.
До господарського суду надійшла заява №4998/10 від 11.07.2016р. Управління Пенсійного фонду України в м.Вугледарі Донецької області, м.Вугледар про видачу дубліката наказу по справі №38/644.
В обґрунтування вказаної заяви стягувач зазначав, що на виконанні відділу державної виконавчої служби Куйбишевського районного управління юстиції м.Донецька перебував наказ з примусового виконання рішення господарського суду Донецької області від 02.02.2004р. Проте, у зв'язку з проведенням на території Донецької області антитерористичної операції, виконавчий документ вважається втраченим.
Розглянувши вказану заяву та додані до неї документи, господарський суд зазначає про наступне:
За приписами ч.1 ст.116 Господарського процесуального кодексу України виконання рішення господарського суду провадиться на підставі виданого ним наказу, який є виконавчим документом.
Відповідно до ст.120 Господарського процесуального кодексу України у разі втрати наказу господарський суд може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред'явлення наказу до виконання. Про видачу дубліката наказу виноситься ухвала. До заяви про видачу дубліката наказу мають бути додані: довідка установи банку, державного виконавця чи органу зв'язку про втрату наказу; при втраті наказу стягувачем - довідка стягувача, підписана керівником чи заступником керівника та головним (старшим) бухгалтером підприємства, організації, що наказ втрачено і до виконання не пред'явлено. За видачу стягувачу дубліката судового наказу справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом.
Згідно із ст.ст.1, 2 Закону України «Про судовий збір» судовий збір – це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Статтею 4 вказаного Закону України встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За змістом ст.8 зазначеного нормативно-правового акту враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до п.3.1 постанови №7 від 21.02.2013р. Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону України «Про судовий збір», є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі. При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
До заяви заявником додано клопотання №5006/10 від 11.07.2016р. про звільнення стягувача від сплати судового збору за подання розглядуваної заяви у зв'язку з відсутністю в бюджеті Управління Пенсійного фонду України в м.Вугледарі Донецької області коштів, призначених на цю мету.
Проте, за висновками суду, обставини, які пов'язані з фінансуванням Управління Пенсійного фонду України в м.Вугледарі Донецької області, не можуть вважатись підставою для звільнення від сплати судового збору.
З огляду на наведене суд не вбачає підстав для задоволення клопотання №5006/10 від 11.07.2016р. Управління Пенсійного фонду України в м.Вугледарі Донецької області про звільнення від сплати судового збору по справі, внаслідок чого вказана заява повертається судом без розгляду.
При цьому, суд звертає увагу заявника на те, що норми ст.120 Господарського процесуального кодексу України пов'язують можливість видачі дубліката наказу з обов'язком заявника надати певні документи, а саме: довідку установи банку, державного виконавця чи органу зв'язку про втрату наказу; при втраті наказу стягувачем - довідку стягувача, підписану керівником чи заступником керівника та головним (старшим) бухгалтером підприємства, організації, що наказ втрачено і до виконання не пред'явлено.
З урахуванням визначених Управлінням Пенсійного фонду України в м.Вугледарі Донецької області обставин втрати виконавчого документа, у даному випадку, таким документом має бути довідка державного виконавця про втрату наказу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.63, 86, 120 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
Повернути заяву Управління Пенсійного фонду України в м.Вугледарі Донецької області, м.Вугледар про видачу дубліката наказу і додані до неї документи заявнику без розгляду.
Роз'яснити Управлінню Пенсійного фонду України в м.Вугледарі Донецької області, м.Вугледар, що повернення заяви без розгляду не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Додаток (тільки заявнику): заява з додатками.
Суддя Ю.О.Паляниця
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2016 |
Оприлюднено | 28.07.2016 |
Номер документу | 59168593 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Ю.О.Паляниця
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні