Рішення
від 19.07.2016 по справі 355/671/16-ц
БАРИШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 355/671/16

Провадження № 2/355/363/16

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2016 року Баришівський районний суд Київської області в складі :

головуючого судді Лисюка О.Д.

при секретарі Ющенко Л.А.

розглянувши у відкритому судовому засiданнi в смт. Баришівка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_1 до територіальної громади Воошинівської сільської ради в особі виконавчого комітету Волошинівської сільської ради Баришівського району Київської області, Баришівської районної державної адміністрації Київської області, треті особи: ОСОБА_2, Управління Держгеокадастру у Баришівському районі Київської області про визнання права власності на спадкове нерухоме майно, -

В с т а н о в и в :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про визнання права власності на спадкове нерухоме майно у спадок. Свою заяву обґрунтовує тим, що після смерті його матері, ОСОБА_3, відкрилася спадщина, до складу якої входить зокрема земельна ділянка розміром 1,0000 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Волошинівської сільської ради Баришівського району Київської області.

При житті ОСОБА_3 залишила заповіт, згідно якого все своє майно заповіла синові ОСОБА_1 В установленому законом порядку ОСОБА_1 своєчасно подав заяву про прийняття ним спадщини за заповітом до нотаріальної контори. Частину спадкового майна позивач успадкував в нотаріальному порядку. Проте, оформити право власності на землю згідно чинного законодавства, що розпаювалася після смерті спадкодавця, він не має змоги, в зв'язку із чим змушений був звернутися до суду для вирішення даного спору. Позивач просить суд визнати за ним право власності на спадкову земельну, яка належала його матері.

Представник позивача ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилася. Про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Від неї надійшла заява про розгляд справи за її відсутності. Позовні вимоги свого довірителя ОСОБА_1 підтримала в повному об'ємі.

Представник відповідача - територіальної громади с. Волошинівка в особі виконкому Волошинівської сільської ради Баришівського району Київської області в судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. До суду надійшла заява про визнання відповідачем позовних вимог та про розгляд справи без участі їхнього представника.

Представник Баришівської районної державної адміністрації Київської області на розгляд справи не з'явився. Про день, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений. Від відповідача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності їхнього представника, з позовними вимогами погоджуються.

Представник третьої особи Управління Дергеокадастру у Баришівському районі Київської області, в судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Від управління до суду надано заяву, просять справу розглянути за відсутністю їхнього представника згідного до чинного законодавства.

Тертя особа по справі ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. 23.06.2016 року надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність. Проти позовних вимог не заперечує.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що заявлений позов є обґрунтованим та підлягає до задоволення виходячи з наступних міркувань.

Судом встановлено, що 01.02.2009 року у віці 80 років померла мати позивача - ОСОБА_3, про що 03.02.2009 року в книзі реєстрації смертей відділу реєстрації актів цивільного стану Баришівського районного управління юстиції Київської області зроблено відповідний запис за №17. В день її смерті відкрилася спадщина, до складу якої зокрема входить земельна ділянка площею 1,0000 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Волошинівської сільської ради Баришівського району Київської області.

Відповідно до ст. 1233 ЦК заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

При житті мати позивача, ОСОБА_3 залишила заповіт, згідно якого все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, і взагалі все, що буде належати їй на день її смерті і на що вона буде мати право за законом, заповіла своєму сину - ОСОБА_1.

На час відкриття спадщини окрім ОСОБА_1, спадкоємцем першої черги до майна померлої за законом є його рідний брат - ОСОБА_2, який не подавав заяви на прийняття спадщини за законом у визначений законодавством термін.

З правилами ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

У відповідності до ст. 1241 ЦК України, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов?язкова частка).

Другого з подружжя та інших спадкоємців згідно ст. 1241 ЦК України немає.

В шестимісячний строк після відкриття спадщини ОСОБА_1 звернувся до державного нотаріуса Баришівської районної державної нотаріальної контори Київської області із заявою про прийняття спадщини померлої матері та отримав Свідоцтво про право на спадщину за заповітом (копія Свідоцтва про право на спадщину за заповітом серії ВМО №000924 від 06.09.2009 року та копія Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі №20576592 від 11.07.2009 року додається до матеріалів справи (а.с.9,10).

Як вбачається із позовної заяви позивачеві нещодавно стало відомо, що його матері ОСОБА_3 у відповідності до розпорядження №135 від 12.03.2009 року була передана у власність земельна ділянка розміром 1,0000 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Волошинівської сільської ради Баришівського району Київської області.

Основним документом, що посвідчує право власності на землю є Державний акт на право власності на земельну ділянку. В матеріалах справи міститься копія Державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯЛ №395212 виданого після смерті спадкодавця 27.07.2010 року на ім'я ОСОБА_3 (а.с.13), що унеможливлює оформлення права власності позивача на дану земельну ділянку в нотаріальному порядку.

За правилами ст. 131 Земельного кодексу України вбачається, що громадянин та юридичні особи України, а також територіальні громади, та держава мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, ренти, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод.

Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Згідно ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до абз.2 п.24 постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» при відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від прийняття, відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Отже, враховуючи наведені вище норми права, необхідно в судовому порядку, визнати позивачем - ОСОБА_1 право власності на спадкову земельну ділянку.

На підставі викладеного, керуючись ст. 3 ЦПК України, ст.ст. 328, 1225, 1233, 1269 ЦК України, постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування», ст.131 Земельного кодексу України, -

В И Р I Ш И В:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючим за адресою: селище Баришівка, вулиця Набережна, 32, Київська область право власності на спадкове майно матері, ОСОБА_3, померлої 01 лютого 2009 року, а саме: земельну ділянку розміром 11,0000 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, (кадастровий номер 3220281700:04:043:0044), яка розташована на території Волошинівської сільської ради Баришівського району Київської області.

На дане рішення апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Баришівського

районного суду ОСОБА_5

СудБаришівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення19.07.2016
Оприлюднено28.07.2016
Номер документу59179625
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —355/671/16-ц

Рішення від 19.07.2016

Цивільне

Баришівський районний суд Київської області

Лисюк О. Д.

Ухвала від 23.06.2016

Цивільне

Баришівський районний суд Київської області

Лисюк О. Д.

Ухвала від 09.06.2016

Цивільне

Баришівський районний суд Київської області

Лисюк О. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні