Єдиний унікальний номер 728/2215/13-ц
Номер провадження 2-р/728/7/16
У Х В А Л А
про роз'яснення рішення суду
19 липня 2016 року місто Бахмач
Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Пархоменка П.І.
за участі секретаря Горбач Н.Д.
сторони не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Бахмачі заяву ОСОБА_1 про роз'яснення рішення суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Гайворонської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області про визнання права власності на земельну ділянку,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася із заявою про роз'яснення рішення суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Гайворонської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області про визнання права власності на земельну ділянку. Заяву обґрунтувала тим, що 14 серпня 2013 року Бахмацьким районним судом Чернігівської області було винесено рішення, яким її вимоги задоволено в повному обсязі. Виконати дане рішення не надається можливим, оскільки в рішенні суду не зазначено загальну площу земельної ділянки, яка складається, в свою чергу, згідно плану меж земельної ділянки, із двох земельних ділянок та не вказано кадастрові номера на кожну земельну ділянку, у зв'язку із чим виникає необхідність у роз'ясненні рішенння.
Особи, які беруть участь у справі в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялись у встановленому законом порядку.
ОСОБА_1 надіслала до суду заяву в якій просить розглянути справу без її участі.
Суд вважає за можливе провести розгляд справи без участі осіб, які не з'явилися, що відповідає вимогам частини третьої статті 221 Цивільно процесуального кодексу України (далі ЦПК).
Судом на підставі частини другої статті 197 ЦПК, у зв'язку із неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Судом встановленні такі обставини та визначені відповідно до них правовідносини.
Рішенням Бахмацького районного суду Чернігівської області від 14 серпня 2013 року було задоволено позов ОСОБА_1 до Гайворонської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області про визнання права власності на земельну ділянку
Визнано за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 258806, що рахується за померлою 21 жовтня 2012 року ОСОБА_2
Центром адміністративних послуг при Бахмацькій районній державній адміністрації ОСОБА_1 було відмовлено зареєструвати право власності на земельну ділянку на підставі рішення Бахмацького районного суду Чернігівської області від 14 серпня 2013 року.
З встановленого випливають наступні висновки.
Згідно із частиною першою статті 221 ЦПК, якщо рішення суду є незрозумілим для осіб, які брали участь у справі, або для державного виконавця, суд за їхньою заявою постановляє ухвалу, в якій роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Відповідно до абзацу першого пункту 21 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 №14 „Про судове рішення у цивільній справіВ» , роз'яснення рішення суду, а не ухвали, можливе тоді, коли воно не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію. Зазначене питання розглядається судом, що ухвалив рішення, і в ухвалі суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду.
Таким чином, враховуючи ту обставину, що вказане рішення Бахмацького районного суду Чернігівської області від 14 серпня 2013 року не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію, зокрема Центром адміністративних послуг при Бахмацькій районній державній адміністрації, заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню, а рішення суду підлягає роз'ясненню.
При цьому, судом враховується, що рішення суду не виконане та не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред'явлене до примусового виконання.
Керуючись статтею 221 Цивільно процесуального кодексу України, пунктом 21 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 №14 „Про судове рішення у цивільній справіВ» , суд, -
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 до Гайворонської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області про визнання права власності на земельну ділянку - задовольнити повністю.
Роз'яснити рішення Бахмацького районного суду Чернігівської області від 14 серпня 2013 таким чином, що:
за ОСОБА_1 було визнано право власності на земельну ділянку площею 4.4537 га - рілля, кадастровий номер 7420382000:08:000:0475, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Гайворонської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області та належала померлій 21 жовтня 2012 року ОСОБА_2 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 258806.
за ОСОБА_1 було визнано право власності на земельну ділянку площею 0.2617 га - кормові угіддя, кадастровий номер 7420382000:08:000:0890, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Гайворонської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області та належала померлій 21 жовтня 2012 року ОСОБА_2 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 258806.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Чернігівської області через Бахмацький районний суд Чернігівської області.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Бахмацького районного суду
Чернігівської області ОСОБА_3
Суд | Бахмацький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2016 |
Оприлюднено | 29.07.2016 |
Номер документу | 59205239 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бахмацький районний суд Чернігівської області
Пархоменко П. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні