Ухвала
від 26.07.2016 по справі 910/13465/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА

ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

26.07.2016Справа № 910/13465/16

Суддя Босий В.П., розглянув позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Бізнес Скай»

до Індивідуального підприємця ОСОБА_2

про стягнення 9 450,00 Євро

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Бізнес Скай» звернулося до господарського суду міста Києва з позовом до Індивідуального підприємця ОСОБА_2 про стягнення 9 450,00 Євро.

Згідно з части нами першою і третьою статті 4 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) господарський суд вирішує господарські спори на підставі Конституції України, цього Кодексу, інших законодавчих актів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Якщо в міжнародних договорах України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України, то застосовуються правила міжнародного договору.

Відповідно до частини першої статті 124 ГПК України підсудність справ за участю іноземних суб'єктів господарювання визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

19.12.1992 р. Україна приєдналася до Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, від 20.03.1992 (постанова Верховної Ради України від 19.12.1992 № 2889-XII «Про ратифікацію Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності»).

Згідно з підпунктом "в" частини першої статті 4 Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, компетентний суд держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав має право розглядати зазначені в статті 1 цієї Угоди спори, якщо на території цієї держави - учасниці Співдружності Незалежних Держав виконано або має бути повністю або частково виконано зобов'язання з договору, що є предметом спору.

Відповідно до частини 2 статті 4 Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності від 20.03.92, що була підписана та ратифікована Україною й Російською Федерацією, компетентні суди держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав розглядають справи і в інших випадках, якщо про це є письмова угода Сторін про передачу спору до суду.

З даного позову вбачається, що спір між сторонами виник внаслідок неналежного виконання зобов'язань відповідачем за контрактом №4/UA/RUS/2016 від 20.04.2016 р.

Відповідно до п. 11.1 вказаного контракту будь-який спір, що виник у зв'язку з виконанням цього контракту, підлягає переданню на розгляд та остаточне вирішення до господарського суду міста Києва.

Якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків виключної підсудності (пункт 1 частини 1 статті 76 Закону України «Про міжнародне приватне право») ( 2709-15 ) спір підлягає вирішенню в господарських судах України з урахуванням вимог розділу III ГПК України.

Враховуючи вищевикладене, даний позов підлягає розгляду господарським судом міста Києва.

Угода про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, регулює також порядок передачі судових та позасудових документів для вручення на території Російської Федерації.

Так, згідно зі статтею 5 Угоди компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зобов'язуються надавати взаємну правову допомогу.

Взаємне надання правової допомоги включає вручення і пересилання документів і виконання процесуальних дій, зокрема проведення експертизи, заслуховування Сторін, свідків, експертів та інших осіб.

При наданні правової допомоги компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зносяться одна з одною безпосередньо.

При виконанні доручень про надання правової допомоги компетентні суди та інші органи, в яких просять допомоги, застосовують законодавство своєї держави.

При зверненні про надання правової допомоги і виконання рішень документи, що додаються, викладаються мовою держави, яка запитує, або російською мовою.

Таким чином, для належного повідомлення відповідача про час і місце розгляду даної справи, останньому необхідно вручити копію даної ухвали в нотаріально засвідченому перекладі на російську мову через компетентний суд Російської Федерації.

Подані матеріали достатні для прийняття позовної заяви до розгляду.

Згідно з ч. 1 ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Враховуючи звернення господарського суду міста Києва з судовим дорученням до Арбітражного суду міста Москви , провадження у даній справі підлягає зупиненню.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 61, 64, 65, 79, 86, 124 ГПК України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Порушити провадження у справі та прийняти позовну заяву до розгляду.

2. Розгляд справи призначити на 28.11.16 о 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал № 6.

3. Зобов'язати позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Бізнес Скай» в термін до 16.08.2016 подати суду належним чином (нотаріально) засвідчений переклад на російську мову ухвали господарського суду міста Києва від 26.07.2016 р. про порушення провадження у справі № 910/13465/16 у двох примірниках.

4. Надіслати копію ухвали господарського суду міста Києва про порушення провадження у справі від 26.07.2016 р. російською мовою для вручення відповідачу в порядку, передбаченому Угодою про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, через Арбітражний суд міста Москви (115225, м. Москва, вул. Велика Тульська, буд. 17).

5. Викликати для участі у засіданні представників позивача, відповідача та визнати їх явку обов'язковою.

6. Зобов'язати позивача надати суду:

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;

- довідки (витяг, виписки) від органу статистики або державного реєстратора про знаходження позивача в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на день розгляду справи;

- оригінали доданих до позовної заяви документів для огляду в судовому засіданні та належним чином їх копії.

7. Запропонувати відповідачу надати суду відзив на позов у порядку статті 59 Господарського процесуального кодексу України з доданням доказів, що підтверджують обставини, викладені у ньому, та докази направлення цих документів позивачу.

8. Зобов'язати сторони надати суду :

- на підтвердження їх статусу юридичної особи і повного найменування належним чином засвідчені копії (для залучення до матеріалів справи) статуту у повному обсязі, свідоцтва про державну реєстрацію (оригінали для огляду), витяг (виписку) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців або довідку органів статистики про включення підприємства до реєстру станом на день винесення цієї ухвали.

9. Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст. 36 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації», затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 р.

10. Зобов'язати учасників процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити у відповідності з вимогами ст.28 ГПК України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.

11. Попередити сторони про передбачену п. 5 ст. 83 ГПК України відповідальність за невиконання вимог ухвали суду, а позивача - про передбачені п. 5. ч. 1 ст. 81 ГПК України правові наслідки.

12. Витребувані документи подати супровідним листом в прошитому та пронумерованому вигляді через відділ діловодства господарського суду міста Києва.

13. Зупинити провадження у справі № 910/13465/16.

Суддя В.П.Босий

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.07.2016
Оприлюднено01.08.2016
Номер документу59241084
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/13465/16

Ухвала від 27.03.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Рішення від 27.03.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 30.01.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 30.01.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 28.11.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 28.11.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 26.07.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні