номер провадження справи 7/61/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.07.2016 Справа № 908/1371/16
За позовом Публічного акціонерного товариства В«КРЕДОБАНКВ» , м. Львів
до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«ОСОБА_2 МЕНЕДЖМЕНТВ» , м. Запоріжжя
Суддя Кутіщева-Арнет Н.С.
Представники:
від позивача: не з'явився.
від відповідача: не з'явився.
До господарського суду Запорізької області звернувся позивач з позовною заявою про стягнення 49 527 грн. 19 коп. заборгованості за кредитним договором № 47/74 від 28.11.2014р., яка складається з 35225 грн. 80 коп. основного боргу, 300грн. 00 коп. простроченої суми комісії за адміністрування кредиту за період з 01.09.2015р. по 02.11.2015р., 14001 грн. 39 коп. пені.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається ст.ст. 526, 530, 553, 554, 543, 625, 629, 1050, 1054 ЦК України, договір № 47/74 від 28.11.2014р., вказує на те, що, внаслідок невиконання відповідачем своїх договірних зобов'язань по поверненню отриманого кредиту, позивач змушений звернутись до суду за захистом свого порушеного права та стягнути з відповідача заборгованість з урахуванням відсотків за користування тілом кредиту.
Ухвалою суду від 20.05.2016р. порушено провадження по справі, судове засідання призначено на 11.07.2016р.
З метою надання сторонам додаткового часу для належної підготовки до судового засідання та надання всіх витребуваних документів судове засідання відкладалось до 20.07.2016р. в межах строку передбаченого ст. 69 ГПК України.
Ухвали суду була направлена в установленому законом порядку на адреси, зазначені позивачем у позовній заяві.
Судовий процес ведеться без застосування засобів технічної фіксації судового процесу.
Представники сторін в судове засідання не з'явились.
25 липня 2016р. по електронній пошті до господарського суду від позивача надійшло клопотання про розгляд справи без участі його представника, в зв'язку з неможливістю забезпечити його явку в судове засідання.
Клопотання подано згідно зі ст.. 22 ГПК України, судом прийнято до розгляду.
Згідно ст. 22 ГПК України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їх процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Згідно ст. 28 ГПК України, керівник підприємства зобов'язаний забезпечити явку компетентного представника або особисто прийняти участь у судовому засіданні.
Згідно ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Докази додаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Згідно зі ст. 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно ст. 4-5 ГПК України, невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим кодексом та іншими законами України.
Згідно ст. 75 ГПК України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними у справі матеріалами.
Судовий процес вівся без застосування технічних засобів фіксації судового процесу за клопотанням представника позивача.
Суд прийшов до висновку щодо можливості розгляду спору відповідно до ст.75 ГПК України, по наявних у справі матеріалах.
Розгляд справи закінчено 20.07.2016р. оголошенням рішення суду в повному об'ємі.
Розглянувши матеріали справи, суд
ВСТАНОВИВ:
28 листопада 2014 року між ПАТ «КРЕДОБАНК» (надалі - позивач) та ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_2 МЕНЕДЖМЕНТ» (надалі - відповідач) був укладений кредитний договір №47/74 (надалі - кредитний договір), згідно якого ПАТ «КРЕДОБАНК» надав у власність відповідачу грошові кошти (надалі - кредит) у розмірі 735 000, 00 грн. (сімсот тридцять п'ять тисяч гривень) для погашення заборгованості за договором № 47/49 про надання овердрафту від 17.04.2013р.
Дата остаточного повернення кредиту є - 31 серпня 2017 року (п. 2.5. кредитного договору).
Виконуючи взяті на себе зобов'язання банк, перерахував на поточний рахунок позичальника суму кредиту в розмірі 735 000,00 грн. (сімсот тридцять п'ять тисяч гривень 00 копійок), що підтверджується меморіальним ордером № 42517995 від 18 грудня 2014 року, (меморіальний ордер та виписка про рух коштів відповідача долучені до матеріалів справи).
Згідно зі ст.1054 Цивільного кодексу України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі р на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Кредит був наданий позичальнику на умовах забезпеченості, поворотності, строковості, платності та цільового характеру використання грошових коштів, відповідно до яких відповідач зобов'язався повернути кредит і сплатити проценти за користування ними (р.1, п.2.5., п.4.6., 5.1 Кредитного договору).
Пунктом 2.3. кредитного договору передбачено, що за користування кредитом встановлюється змінювана процентна ставка на умовах визначених кредитним договором.
На момент укладення договору сторонами обумовлено значення процентної ставки в розмірі 24,24 (двадцять чотири цілих двадцять чотири сотих) % річних, яка діє протягом першого періоду дії ставки (первинна процентна ставка).
Пунктом 4.3. кредитного договору передбачено, що проценти за користування кредитом нараховуються щомісячно на суму заборгованості по кредиту за методом «факт/360» (фактична кількість днів у місяці, але умовно в році 360 днів), за ставкою, визначеною у п.2.3. кредитного договору з моменту видачі кредиту.
Пунктом 5.1. кредитного договору передбачено, що позичальник зобов'язаний повернути банку кредит у повному обсязі в порядку і терміни, передбачені цим договором відповідно до графіку погашення, який передбачає щомісячне внесення грошових коштів готівкою в касу банку або безготівковий перерахунок.
Згідно ч. 1 ст. 1049 Цивільного кодексу України, позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Відповідно до ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно з ч. 1 ст. 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідач свої зобов'язання за кредитним договором не виконує, кредит в порядку передбаченому кредитним договором не повертає, відсотки за користування кредитом не сплачує, у зв'язку з чим у відповідача станом на 20 січня 2016 року виникла прострочена заборгованість в розмірі 35 525,80 грн. (тридцять п'ять тисяч п'ятсот двадцять п'ять грн. 80 коп.), з яких:
- 35225,80 грн. (тридцять п'ять тисяч двісті двадцять п'ять грн. 80 коп.) - прострочені відсотки за період з 01.09.2015 по 02.11.2015 року;
- 300,00 грн. (триста грн. 00 коп.) - прострочена сума комісії за адміністрування кредиту за період з 01.09.2015 по 02.11.2015 року.
Згідно ч. 1 ст. 216 ГК України, учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Згідно ч. 2 ст. 216 ГК України, застосування господарських санкцій повинно гарантувати захист прав і законних інтересів громадян, організацій та держави, в тому числі відшкодування збитків учасникам господарських відносин, завданих внаслідок правопорушення, та забезпечувати правопорядок у сфері господарювання.
Згідно ч. 1 ст. 218 ГК України - підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.
Згідно із ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України, штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Частиною 6 статті 232 ГК України передбачено, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Умовами кредитного договору передбачено, що за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань за кредитним договором відповідач, крім відшкодування збитків, сплачує пеню в розмірі визначеному п.2.11. кредитного договору (п.7.1. кредитного договору).
Як вказано в п.7.7. кредитного договору, сторони домовились, що строк позовної давності для стягнення неустойки (штрафу, пені) за кредитним договором, прирівнюється до строку позовної давності встановленої законом для основної вимоги за кредитним договором.
Внаслідок невиконання зобов'язань за договором, відповідачу було нараховано пеню за несвоєчасну оплату тіла кредиту, відсотків та комісії за кредитним договором, що становить - 14001,39 грн. (чотирнадцять тисяч одна грн. 39 коп.) за період з 03.09.2015р. по 20.01.2016р., з яких:
- 7 601,40 грн. (сім тисяч шістсот одна грн. 40 коп.) пеня по простроченій сумі тіла кредиту за період з 03.09.2015 по 20.01.2016 року;
- 6 360,60 грн. (шість тисяч триста шістдесят грн. 60 коп.) пеня по простроченій сумі відсотків за період з 03.09.2015 по 20.01.2016 року;
-39,39 грн. (тридцять дев'ять грн. 39 коп.) пеня по простроченій сумі комісії за адміністрування кредиту за період з 03.09.2015 по 20.01.2016 року.
Враховуючи вищевикладене, на момент розгляду спору по суті загальна сума заборгованості відповідача перед позивачем за кредитним договором становить 49 527,19 грн. (сорок дев'ять тисяч п'ятсот двадцять сім грн. 19 коп.), що складається з 35 225,80 грн. (тридцять п'ять тисяч двісті двадцять п'ять грн. 80 коп.) прострочені відсотки за період з 01.09.2015 по 02.11.2015 року; 300,00 грн. (триста грн. 00 коп.) - прострочена сума комісії за адміністрування кредиту за період з 01.09.2015 по 02.11.2015 року; 14001,39 грн. (чотирнадцять тисяч одна грн. 39 коп.) пеня по простроченої заборгованості, нарахованої за період з період з 03.09.2015р. по 20.01.2016р., пред'явлені до стягнення обґрунтовано та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконання, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи вищевикладене, позов підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог ст.49 ГПК України, судовий збір, слід покласти на відповідача, так як спір з його вини доведено до судового розгляду.
Керуючись ст.ст. 173, 193 ГК України, ст. ст. 525, 526, 530, 536, 610, 625, 1049, 1054, 1055, 1056-1 ЦК України, ст. ст. 3, 22, 28, 33, 34, 43, 49, 75, 82, 84, 85, 87 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Публічного акціонерного товариства В«КРЕДОБАНКВ» до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«ОСОБА_2 МЕНЕДЖМЕНТВ» задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_2 МЕНЕДЖМЕНТ», 69050, м. Запоріжжя, вул. Східна, буд. 3-Г, 69120, АДРЕСА_1 (код ЄДРПОУ 37892128) на користь Публічного акціонерного товариства «КРЕДОБАНК», 79026, м. Львов, вул. Сахарова, 78 (на рахунок ПАТ «КРЕДОБАНК» № 290909901026, відкритий в ЦФ ПАТ «КРЕДОБАНК» (адреса: м. Львів, вул. Наливайка, 6), МФО 325365, код ЄДРПОУ 09807862) 35 225 (тридцять п'ять тисяч двісті двадцять п'ять грн. 80 коп.) прострочені відсотки за період з 01.09.2015 по 02.11.2015 року; 300 (триста грн. 00 коп.) простроченої суми комісії за адміністрування кредиту за період з 01.09.2015 по 02.11.2015 року, 14001 (чотирнадцять тисяч одна грн. 39 коп.) пені по простроченої заборгованості, нарахованої за період з період з 03.09.2015р. по 20.01.2016р., 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп. судового збору.
Видати наказ.
Рішення вступає в законну силу через 10 днів з дня його прийняття.
Суддя Н.С. Кутіщева-Арнет
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2016 |
Оприлюднено | 03.08.2016 |
Номер документу | 59287321 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Кутіщева-Арнет Н.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні