Рішення
від 02.08.2016 по справі 372/1850/16-ц
ОБУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 372/1850/16

Провадження № 2-1133/16

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 серпня 2016 року Обухівський районний суд Київської області в складі:

Головуючого судді Болобана В.Г.,

за участі секретаря Рудніцької О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Обухові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Обухівського району Київської області, про визнання права на завершення приватизації спадкового майна,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з даним позовом, в обґрунтування якого зазначив, що 17.01.2016 року помер його батько, ОСОБА_3, після його смерті відкрилась спадщина на все належне йому майно, в тому числі на земельні ділянки загальною площею 0,250 га та 0,221 га, які розташовані за адресою: Київська область, ст. Старі Безрадичі, вул. Набережна. Маючи намір прийняти спадщину позивач звернувся до Обухівської районної державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, проте у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельні ділянки йому було відмовлено, у зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів на майно.

В судове засідання представник позивача не з’явився, надав заяву, в якій просив розглядати справу за його відсутності, позовну заяву підтримав в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2 сільська рада Обухівського району Київської області, про розгляд справи повідомлявся належним чином, в судове засідання свого представника не направив, подав заяву, в якій просив розглянути справу за відсутності їхнього представника, з позовом погодились та не мали заперечень.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України в разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. З огляду на викладене фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши та оцінивши матеріали справи, встановив такі обставини та відповідні їм правовідносини.

17.01.2016 року помер ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-ОК № 361078 від 19.01.2016 року.

Позивач є сином померлого ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про народження.

Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина на все належне йому майно, в тому числі на земельні ділянки загальною площею 0,250 га та 0,221 га, які розташовані за адресою: Київська область, ст. Старі Безрадичі, вул. Набережна.

Відповідно до листа державного нотаріуса Обухівської районної державної нотаріальної контори Київської області, № 1417/02-14 від 01.07.2016 року, у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельні ділянки, які розташовані за адресою: с. Старі Безрадичі Обухівського району Київської області, вул. Набережна, що належали померлому ОСОБА_3, позивачу відмовлено, оскільки відсутні документи, що підтверджують право власності ОСОБА_3 на таке нерухоме майно.

ОСОБА_3 за життя виконав всі вимоги щодо приватизації земельної ділянки загальною площею 0,250 га з цільовим призначенням для будівництва, обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, та земельної ділянки загальною площею 0,221 га для ведення особистого селянського господарства, що підтверджується копією технічної документації, копіями державних актів та іншими матеріалами справи.

Позивачє єдиними спадкоємцем після смерті свого батька , оскільки згідно з матеріалами спадкової справи ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (дочка та дружина померлого) відмовились від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 на користь позивача, ОСОБА_3.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.

Статтею 1223 ЦК України встановлено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті, а у разі відсутності заповіту, спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу, а відповідно до ст. 1261 ЦК України визначено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до статті 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини, відповідно до статті 1218 ЦК України, входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до п. г ч. 1 ст. 81 ЗК України громадяни України набувають право власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини, а згідно ч.2 ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Як вбачається зі змісту статей 10, 11, 60 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

З урахуванням встановлених з матеріалів справи обставин, суд, оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок в їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів, приходить до висновку, що позов доведений і підлягає задоволенню, оскільки в даному випадку захист прав та інтересів позивача можливий лише у судовому порядку.

Керуючись статтями 4, 10, 16, 328, 1223, 1261 ЦК України, статтями 5, 6, 197, 212-215, 256 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, право на завершення приватизації: земельної ділянки площею 0,250 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, кадастровий номер 3223187701:015:0002, земельної ділянки площею 0,189 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер 3223187701:01:015:0004, земельної ділянки площею 0,032 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер 3223187701:01:015:0003, які розташовані за адресою: Київська область, Обухівський район, с. Старі Безрадичі, вул. Набережна, розпочатої ОСОБА_3, який помер 17 січня 2016 року, та одержання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки на ім’я ОСОБА_1.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Обухівський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії рішення апеляційної скарги.Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

СуддяОСОБА_6

СудОбухівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення02.08.2016
Оприлюднено08.08.2016
Номер документу59394369
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —372/1850/16-ц

Ухвала від 07.12.2016

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Болобан В. Г.

Рішення від 02.08.2016

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Болобан В. Г.

Ухвала від 20.07.2016

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Болобан В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні