Справа № 545/2536/16-ц
Провадження № 2/545/1130/16
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" серпня 2016 р. Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Стрюк Л.І.
при секретарі - Артеменко А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Микільської сільської ради Полтавського району та області про визнання права на земельну частку (пай),
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з зазначеним позовом, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що після розпаювання колгоспних земель, яке розпочалось в 1996 році ОСОБА_1 отримала право на земельну частку (пай) в розпайованій землі колективної власності КСП «ім. Шевченка», яка знаходиться на території Микільської сільської ради Полтавського району, згідно сертифікату на право на земельну частку (пай), що підтверджується випискою із книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) виданою Полтавською районною державною адміністрацією в котрій йдеться про наступне: що в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай), що видаються Полтавською райдержадміністрацією по КСП ім. Шевченка на підставі розпорядження голови РДА №687 від 26.12.1996 року зареєстрований сертифікат на ім'я ОСОБА_1 на право на земельну частку (пай) площею 4,65 га серії ПЛ № 0172120 від 28.12.1996 року за № 120. У зв'язку з тим, що позивач не отримала сертифікат на право на земельну частку (пай), вона не має можливості користуватися і розпоряджатися належною їй земельною ділянкою.
Після відкриття провадження по справі позивач подала заяву про уточнення позовних вимог, в якій просила визнати право на земельну частку (пай) площею 4,65 га, розташовану на території Микільської сільської ради Полтавського району.
Позивача у судове засідання не з'явилася, попередньо надавши заяву про розгляд справи без її участі, заявлені вимоги підтримала та просила їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явилась, попередньо надавши суду заяву про розгляд справи без її участі, проти задоволення позову не заперечує, при вирішенні питання покладається на розсуд суду.
Представники третіх осіб - Відділу Держгеокадастру у Полтавському районі, Полтавської районної державної адміністрації, Реєстраційної служби Полтавського РУЮ Полтавської області - будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи, про причини не явки не повідомили, заяви про розгляд справи без їхньої участі не подавали.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі з таких підстав.
Встановлено, що ОСОБА_1 після розпаювання колгоспних земель, яке розпочалось в 1996 році отримала право на земельну частку (пай) в розпайованій землі колективної власності КСП «ім. Шевченка», яка знаходиться на території Микільської сільської ради Полтавського району, згідно сертифікату на право на земельну частку (пай), що підтверджується випискою із книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) виданою Полтавською районною державною адміністрацією в котрій йдеться про наступне: що в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай), що видаються Полтавською райдержадміністрацією по КСП ім. Шевченка на підставі розпорядження голови РДА №687 від 26.12.1996 року зареєстрований сертифікат на ім'я ОСОБА_1 на право на земельну частку (пай) площею 4,65 га серії ПЛ № 0172120 від 28.12.1996 року за № 120 (а.с.8). Згідно збірного кадастрового плану даній земельній ділянці присвоєно № 253 та кадастровий номер 5324083900:00:029:0054(а.с.9).
Згідно з повідомленням Відділу Держгеокадастру у Полтавському районі Полтавської області № 31-28-99.10-793/2-16 від 09.06.2016 року станом на 01.01.2013 року у «Книгах записів реєстрації актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі» записи щодо зареєстрованих земельних ділянок на ОСОБА_1 на території Полтавського району Полтавської області відсутні (а.с.10).
У зв'язку з тим, що позивач не отримала сертифікат на право на земельну частку (пай), вона не має можливості користуватися і розпоряджатися належною їй земельною ділянкою .
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред»явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно з положеннями Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» від 05 червня 2003 року , вказується, що право на земельну частку (пай) мають колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку.
Відповідно до пункту 6 Указу Президента України від 8 серпня 1995 року «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» у разі виходу власника земельної частки (паю) з колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства за його заявою здійснюється відведення земельної ділянки в натурі в установленому порядку і видається державний акт на право приватної власності на цю земельну ділянку. Після видачі громадянинові державного акта на право приватної власності на земельну ділянку сертифікат на право на земельну частку (пай) повертається до районної державної адміністрації.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги є доведеними в судовому порядку та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 8, 10, 11, 60, 174, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) площею 4,65 умовних кадастрових гектарів, яка знаходиться на територіїМикільської сільської ради Полтавського району, згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ПЛ № 0172120, виданого 28 грудня 1996 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через Полтавський районний суд протягом 10 днів з моменту проголошення шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя: ОСОБА_2
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2016 |
Оприлюднено | 09.08.2016 |
Номер документу | 59439364 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Стрюк Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні