МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 липня 2016 р. № 814/3243/15
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду МаричаЄ. В., ознайомився з заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в адміністративній справі
за позовом Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області, вул. Потьомкінська, 24/2,Миколаїв,54030
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мото М", вул. Нікольська, 25,Миколаїв,54030
про заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами,
В С Т А Н О В И В:
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 07.10.2015 року у справі 814/3243/15 в задоволенні позову Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мото М", Реєстраційної служби Миколаївського міського управління юстиції Миколаївської області про припинення юридичної особи та визнання недійсними установчих документів.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 24.12.2016 року апеляційну скаргу повернуто апелянту та 05.04.2016 року Вищим адміністративним судом касаційну скаргу повернуто.
27 липня 2016 року від Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області надійшла заява про перегляд судового рішення по справі №814/3243/15 за нововиявленими обставинами.
Суд перевірив заяву на відповідність вимогам статтей 106, 248 КАС України.
За приписами частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, що в даному випадку складає 1515,80 грн.
Одночасно з поданням заяви, позивач подав клопотання про звільнення сплати судового збору.
Відповідно до ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" також передбачена можливість звільнення від сплати судового збору, враховуючи майновий стан сторони.
Однак, позивач є державним органом, а тому, на думку суду, посилання на майновий стан в зв'язку з відсутністю фінансування та/або неприбутковістю установи в цьому випадку є недоречним. Більш того, наведена норма, що дає право зменшити, відстрочити або звільнити від сплати судового збору, враховуючи майновий стан, насамперед стосується сторін соціально вразливої верстви населення з метою вільного їх доступу до правосуддя.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення, відстрочки або розстрочки такої сплати.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання щодо звільнення від сплати судового збору.
Як наслідок, позивачу слід надати суду докази доплати судового збору у сумі 1515,80 грн.
Судовий збір сплачується на рахунок 31217206784002, отримувач коштів ГУ ДКСУ у м.Миколаєві (м.Миколаїв) 22030001, код отримувача 37992781, банк отримувача ГУ ДКСУ у Миколаївській області, код банку отримувача 826013, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: судовий збір за позовом Малого приватного підприємства "Парк".
Наслідками подання заяви без додержання вимог, встановлених статтею 106, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, є залишення заяви без руху.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 106, 108, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
1. У клопотання про звільнення від сплати судового збору відмовити.
2. Залишити заяву Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без руху.
2. Встановити позивачу строк до 16.08.16 р. для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали в порядку, передбаченому ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є. В. Марич
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2016 |
Оприлюднено | 09.08.2016 |
Номер документу | 59448145 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Марич Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні